Jump to content

arctur34wp

Społeczność Astropolis
 • Posts

  108
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by arctur34wp

 1. Nie wiem jakie masz problemy ze złożeniem LRGB ale nie wiem czy wiesz ale materiał z kamery kolorowej i tak obrabiasz podobnie. Rozbijasz na kanały, jako kanał L bierzesz zielony a RGB masz już.
 2. Efekty ampglow większe bądź mniejsze na długoczasowych ekspozycjach to prawie pewnik, flaty tego nie zredukują, no chyba że chcemy robić sztuczne flaty ale te wszystkie pyły będące w tle stracimy.
 3. Zawsze doceniam takie zdjęcia wykonane z terenów miejskich i to taki mniej popularny obiekt, to co teraz do kolekcji galaktyczka obok NGC147 (C17)
 4. Fajnie że zamieściłeś taki ciekawy teścik, oczywiście Ameryki nie odkryłeś , tylko musimy pamiętać o jednej ważnej sprawie typ sensora tutaj nowy CMOS wziąłeś na tablicę, zrób taki test na starych matrycach CCD kodaka tam to bez chłodzenia jest masakra. Co do darków zawsze trzeba robić je w ciemnościach ale to nie problem przecież.
 5. Pojedyńcza 3 minutowa klatka nie ma problemów z tymi okręgami co oznacza że muszą gdzieś powstawać na dalszym etapie stackowania, nie jest to wina optyki.
 6. Pojedyńcza klatka jest ok problem masz pewnie w konwersji i stakingu klatek. O dużej winiecie i braku prawidłowej odległości korektora od matrycy już nie wspomnę. Tak wygląda pojedyńcza klatka, specjalnie mocniej wyciągnąłem abyś zobaczył co i jak.
 7. Coś podobnego można zobaczyć w wizualu z filtrem UB: Musisz mieć tragiczne niebo uzyskując takie zdjęcia z 350x30s ( to gdzieś prawie 3h naświetlania )
 8. Jeżeli tak ma wyglądać astrofotografia, to przykro mi ale lepsze widoki to ja mam w wizualu z 16 calowego teleskopu pod dobrym niebem.., M27 dodatkowo z filtem UB wygląda niesamowicie a tutaj bieda sygnału.
 9. Na sąsiednim forum pojawił się bardzo ciekawy post o MM'sach . Może być to bardzo ciekawa dyskusja merytoryczna. Te cukierkowe kolory gwiazd faktycznie przeszkadzają ale ta mgławica i dobra ostrość zdjęcia zamydlają rozsądne spojrzenie na wszystko. Też zapytam się dlaczego na zdjęciu praktycznie nie ma gwiazd białych, sprawdziłem w stellarium i są tam gwiazdy indeksu B-V= 0.7 a te na zdjęciach powinny być białe.
 10. No słabo to wygląda, może nie szukaj okazji tylko kupuj w pewnym sklepie jak cyfrowe.pl: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiektyw-samyang-135-mm-f20-ed-umc-ae-canon.html
 11. A mi się podoba taka czerwień, wodór ma być czerwony i tyle. Korekcja też fajna jak na pełną klatkę.
 12. Dla mnie bomba, klikam na zdjęcie i jakość świetna.
 13. Odpowiem jak ustawić ostrość na obiektywie. Nie wiem z jakiego programu korzystasz ale ja polecam APT. Ten program umożliwia zdalne sterowanie ostrościa poprzez mechanizm autofocusa jak masz obiektyw canonowski( wiele osób nie ma pojęcia że tak można ) Dajesz na środek zdjecia i w powiększeniu obserwujesz gwiazdę aby mieć ją jak najmniejszą, czyli parametr FWHM. https://astrophotography.app/usersguide/eos_lens_control_and_auto_focus.htm# Co do jakości obiektywów no cóż tu jest loteria bo obiektywy to są stworzone pod fotografie dzienną, do astrofoto to wiesz wymagania są niebotycznie wysokie jak chcesz mieć gwiazdki ładne na całym zdjęciu. Skręć przysłonę do minimum f4-f5 wtedy zobaczysz. Pomyśl dlaczego topowe APO mają F5-F6. Pomarańczowy kolor to brak kalibracji koloru na zdjęciu, winny pewnie ten filterek. Użyj programu excalibratora przykładowo albo skoryguj na jakiejś gwieździe ciągu głownego G2.
 14. Siarki tam nie potrzeba palić dla zróżnicowania koloru w NB, proszę co można uzyskać tylko z Ha i OIII : https://old.arturas.space/images/dso/5d21afe5e9df7516978c0149 Oczywiście też można z siarką podziałać w NB: http://www.astrobogdan.pl/nebulae/the-veil-nebula-complex-ngc6960-6992-6995-hasiioiii-1st-astrocamera-2013/
 15. Wystarczy RGB w bin2, a jak chcesz zobaczyć jak można pięknie pokazać już pyły w okolicach pętli z LRGB proszę fotka autora z naszego podwórka: https://astrofotografia.eu/the-veil-nebula/ Odnośnie LRGB a RGB proszę tutaj post eksperta Jon Rista, znany wszystkim : https://www.cloudynights.com/topic/575361-comparison-of-rgb-vs-lrgb-for-asi1600mm-on-deep-sky-objects/?p=7848841 Pal długo L jak chcesz pokazać zapylenie, RGB dla koloru w bin2, potem możesz zblurować i dać jako warstwę, no i Ha i OIII i git.
 16. Co to za dziwna beżowo-brązowa kolorystyka?
 17. Ciekawe, że na Twoim zdjęciu masz masę gwiazd żółtawo pomarańczowych, a na zdjęciu podlinkowanym prawie same jasno niebieskie.
 18. Canon ma za to jedną ważną zaletę , cenę za wielkość sensora i tak naprawdę przy cenach sprzętu do astrofoto to ceny 1100D są symboliczne , jeśli pominiemy czas naświetlania a skupimy się na wynikowej fotce to jestem pod wrażeniem zdjęcia z canona :). Zaleta canona 1100D to oczywiście przyzwoity już procesor DIGIC IV.
 19. Co sądzisz o takiej kolorystyce wodorowej w trąbce?, w PS w selektywnym czerwonym 40% karmazynu dodałem:
 20. Aby pokazywać zdjecie w oryg. skali to musi być dobra ostrość, mało szumu itd... tutaj o to ciężko także daj resize a szumek się zmniejszy i ostrość będzie ok.
 21. Może nie rób flipa poprostu... i ustawiaj przeciwwagę na zachodzie.
 22. Świetna kolorystyka, wodór czerwony i tak ma być a nie jakieś pomarańcze co niektórzy serwują
 23. Zasługa montażu i jego prowadzenia za obiektem, troszkę ten wynalazek kosztuje w porównaniu do standardowych montaży do 10kpln, sporo lat trzeba było czekać aż wkońcu pojawi się montaż do śledzenia satelitarnego i ktoś zdecyduje się go zakupić. Efekty właśnie mamy widoczne.
 24. Moze takie cos: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p8637_TS-Optics-Doublet-SD-APO-80mm-f-7---FPL-53---Lanthan-Objektiv.html Na astrobinie przyklad: https://www.astrobin.com/s6m3hc/?nc=all
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.