Jump to content

Krater

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutral

About Krater

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

1,163 profile views
 1. Piotr, mega wyrazy uznania ! Ale troszkę (sobie) pomarudzę, szkoda, że nie ciut szerzej.
 2. Witaj

  Kupuję te obiektywy jeżeli jeszcze aktualne.

  Pozdrawiam.

  Jerzy

  1. xinu

   xinu

   Jeszcze tak :). Kasę na konto mi przelejesz ? czy wysłać paczkę za pobraniem ?

  2. Krater

   Krater

   zapłacę z góry, podaj dane konta

 3. Wpadnij na spotkanie PTMA, spotkasz ludzi i można wysłuchać prelekcji. http://regulus.wis.pk.edu.pl/Odczyty/odczyty_reg.html Natomiast wspólne wypady są synchronizowane (o ile są) u sąsiadów: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=30&t=28736
 4. Marcin, gratuluję imponującego dorobku i tak okrągłego jubileuszu ! No i w ogóle wielkie dzięki za wszystkie posty i zdjęcia.
 5. Witaj Mariusz ! A nie możesz tej informacji podać tutaj lub na innej normalnej stronie www? Pytam bo nie zamierzam wdeptywać w FB. (nie wiem ile jest podobnie myślących tutaj ale wiem, że samotny nie jestem).
 6. Łukasz, podlinkuj źródłowe zdjęcia to będzie można zobaczyć działanie tej funkcji. Jak dla mnie Słonce wyszło bombowo, Księżyc tymczasem jest fuj.
 7. Piotr, choćby już to fota bardzo mi się podoba. Inna sprawa, że lubię astro-foto w b&w.
 8. Jaroslav Wykorzystuję z powodzeniem podobny drewniany statyw geodezyjny ale proponuję abyś zaprojektował i zamówił wytoczenie odpowiedniej przejściówki. Ten patent do mocowania teodolitu łatwo zdemontować a w to miejsce wstawić należy przejściówkę, która zapewni współpracę statywu w interesującym Ciebie standardzie. Takie rozwiązanie pochłonie trochę pracy i kosztów ale statyw jest tego warty.
 9. Antoni zakładam, że próbowałeś puścić ja na innym kablu. Jeżeli nie, próba nie zawadzi. (może to być np. przerwa w żyle sygnałowej we wtyczce przy kamerze lub przy kompie)
 10. Gabrielu, przy dzisiejszym tempie życia czas do wrześniowego wyjazdu zleci jakby to miało być jutro. Poradnik to w moim rozumieniu coś co pozwoliłoby na odpowiednie przygotowanie się do rejestracji i analizy od podstaw i w każdym aspekcie. Zatem im prędzej się on urodzi tym więcej będzie czasu na przygotowania. (wybór, może zakupy lub pożyczenie sprzętu, instalacja softu, określenie zakresu liniowości o czym wspomniałeś, próbne foty etc.) Po prostu z mojego punktu widzenia czasu jest niewiele. Ps. Z tym "od podstaw" to taka alegoria literacka . Ale fajnie byłoby aby dla ogarnięcia tematu nie trzeba było czytać wszystkich Twoich postów na AP .
 11. Nie wiem czy dotrę na zlot niemniej z zainteresowaniem zapoznam się z techniką rejestracji takich tranzytów. Nieco już napisałeś (powyżej) ale trudno to nazwać poradnikiem. Myślę, że poza dojrzałymi astrofotografami takie wspólne obserwacje/focenie może być doskonałą okazją na debiut w pozyskiwaniu materiału fotograficznego. (Wiele osób posiada lustrzanki z odpowiednimi obiektywami oraz montaże paralaktyczne ale nie uprawia astrofotografii.)
 12. Wielki Słownik Języka Polskiego : "turysta - osoba odbywająca podróż, wycieczkę lub wędrówkę w miejscu niebędącym miejscem jej stałego zamieszkania, w celu aktywnego spędzenia czasu". Owszem, można dyskutować na temat granicy, od której zaczyna się ta turystyka ale mnie chodziło o ideę, że aby mieć to "naprawdę dobre" czy nawet tylko "przyzwoite" niebo trzeba (niestety) albo wręcz jest to konieczne ruszyć cztery litery i gdzieś odjechać. (dotyczy to chyba większości z nas) Po prostu należy się z tym liczyć i wkalkulować to zawczasu w cenę naszego hobby.
 13. Rewelacyjne i... smutne. Widać, że bez astro turystyki niewiele się w astro hobby zwojuje. Do planowania wyskoków obserwacyjnych a zwłaszcza astro wczasów nic lepszego od tej mapy nie potrzeba. Piotr, dzięki za kapitalne opracowanie tematu i kawę na ławie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.