Jump to content

Lynx

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  231
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Lynx

 1. Płytka montażowa już gotowa.
 2. Okazało się że nogi które są wyciągane aby zwiększyć wysokość statywu były na końcach tylko rozkielichowane bez zniwelowania luzu. Na końcach wewnętrznych rur zrobiłem coś w rodzaju opaski żeby zniwelować ten luz. Nie robiłem zdjęć ale na rysunku zaznaczyłem na czerwono Musiałem też podociągać śruby mocujące nogi bo to też miało wpływ.
 3. Jeśli się uda zejść poniżej ceny wielkoseryjnych odpowiedników i jakoś wypracować sposób produkcji to na pewno będzie na zamówienie.
 4. Poziomowanie będzie możliwe za pomocą dolnych usztywnień, zmieniając długość odsuwasz nogę i tym samym przechylasz kolumnę w tą stronę. Na płycie montażowej będzie kompas i oczko do poziomowania.. Tripier ten powstaje w tym samym celu w jakim powstały inne, nie użyjesz to nie będziesz wiedział jaka jest różnica. Poprostu dla cięższych setupów zwykły statyw jest zbyt wiotki i trzeba coś mocniejszego. Mam statyw oryginalny iOptrona i dopiero po przeróbkach uzyskał jako taką sztywność ale to za mało żeby utrzymać stabilnie 40kg ciężaru.
 5. Wypadało by napisać kto jest autorem zdjęcia.. ktoś nad tym pracował..
 6. Kolumna zwiększy sztywność całej konstrukcji i pozwoli na regulowanie wysokości. Ramiona wieńca/łącznika mają 10 mm grubości, to powinno wystarczyć, zawias będzie blokowany śrubą z dźwignią. Biorę to pod uwagę.
 7. Tutaj jest majstersztyk ale cenowo pewnie kosmos.;) http://www.darksights.com/Monolith.htm
 8. Też o tym myślałem ale najpierw dowiem się ile będzie za odlew.. Myślałem o opcji pierścień i dospawane "uszy" do montażu nóg.
 9. Z uwagi na słąbą stabilnosć i wątpliwą jakość Chińskich statywów pod montaż, a także wysokie ceny oryginalnych statywów kolumnowych, zacząłem niedawno myśleć o skonstruowaniu czegoś na własną rękę. Wzoruję się na statywach kolumnowych kilku producentów dostosowując konstrukcję aby obniżyć koszty wykonania bez utraty jakości. Zakupiłem już rurę fi 150 oraz 3 nogi o średnicy 60mm, wykonaną mam już płytkę montażową pod CEM60. Cały plan konstrukcyjny powstaje w Inventorze. Zaplanowałem sobie wykonanie "wieńca" do połączenia nóg w 3D ale kiedy usłyszałem cenę formatki aluminiowej oraz cenę obróbki CNC złapałem się za głowę i pewny jestem że nie tędy droga. Myślę o odlaniu kilku elementów z aluminium ale najpierw muszę się dowiedzieć ile weźmie firma odlewnicza, jeśli za drogo, zrobię to sam lub wezmę pod uwagę plan "B" czyli wykonanie tego wszystkiego z ogólnie dostępnych elementów konstrukcyjnych jak rury i ceowniki. Chciałbym też aby konstrukcja była "powtarzalna" z możliwością wykonania na zamówienie z płytami mocowania pod inne montaże. Projekt nie uwzględnia jeszcze usztywnienia nóg na dole kolumny ponieważ jeszcze nad nim pracuję a chciałbym żeby wzmocnienia chowały się wewnątrz przy składaniu nóg.
 10. Z wczorajszej, raczej mroźnej nocy 21/22 Maja 2020 RASA 11" f/2.2 CEM60 QHY168C bin1x1 33x50s (27 min) DSS Comet stack
 11. Zapowiada się czysta noc więc wstępnie zapraszam w okolice Otwocka. Co do miejsca, jesli ktoś się zdecyduje - PW. Z prognoz wynika że temperatury niskie więc zimowy ekwipunek i herbata w termosie.
 12. Ja planuję ale pogoda ciągle planuje inaczej.. czekam więc na czyste niebo.
 13. Klei się też opalarką, delikatnie nagrzewa sie klejone powierzchnie i szybko łączy. delikatnie rozciągając. Popróbuj na małych kawałkach najpierw.
 14. 2015 rok.. noc spadających gwiazd...
 15. Ciekawie zapowiada się połowa Maja, widzieliśmy na zdjęciach Hubble kometę po fragmentacji. Według Sky Safari w Maju resztki komety mogą się rozciągnąć na około 1°i więcej. Jeśli te fragmenty chociaż utrzymają jasność może być ciekawy obiekt do fotografowania.
 16. Urlop 2017 roku, bardzo miło wspominam. Wyspa Saona i najciemniejsze niebo jakie w życiu widziałem... Następnym razem zabieram mały montaż. 20 sekund ISO 6400 Sony A7SJTW na statywie Samyang 14mm.
 17. Z ostatniej nocki C/2019 Y4 (ATLAS) RASA 11" f/2.2 na CEM60 Kamera: QHY168C OSC 20x60s (20min) bin2x2 DSS comet stack Może jest jeszcze szansa na jasną kometę w maju..
 18. Ciekawe i nie spotykane dotąd zjawisko na taką skalę ale rzeczywiście dla astronomii lipa..
 19. Śmieszą mnie argumenty ludzi którzy "znają" temat z wycinków prasowych ignorujący dla wygody opinie prawdziwych specjalistów. Wg. Twojego rozumowania nie ma problemu z przeładowaniem zakresów fal radiowych a wręcz jest ich za mało? Nie wiesz jeszcze że fale wysokiej częstotliwości mają wpływ na organizmy żywe? Dlaczego kiedyś maszyniści elektrowozów umierali na białaczkę? Przysługiwał im dodatek za pracę w warunkach szkodliwych. Sądzisz ze 2.5GHz pracy mikrofali nie ma wpływu na materię żywą? A włóż sobie rękę do włączonej mikrofali to się przekonasz. Mikrofala to 2.5GHz 5G to 3-4GHz, 26-28 GHz i 38-42 GHz. Pomyśl logicznie.. Nie jestem przeciwny postępowi ale są inne technologie, np światłowody a w gonitwie o szybszy transfer danych jest jakaś granica. W przesyle światłowodem teoretycznie nie ma.. Zwolennikom 5G polecam się doszkolić i nie słuchać ludzi mających zwitki dolarów zamiast mózgu.. Temat w ogóle off topic w temacie Starlink
 20. Sam tripier można?
 21. Lynx

  C/2019 Y1 (ATLAS)

  Grzecznościowo załączam moje wypociny z nocy 26/27 Marca, 20 minut (20x60s) Atlas Y4. Rasa11" na montażu CEM60, kamera QHY168C z filtrem L-Pro
 22. Jesli chodzi o modyfikacje aparatu to bardzo dobrze robi to też firma europejska JTW z Holandii. Swego czasu modyfikowałem Sony A7S i naprawdę zrobili to profesjonalnie i szybko. Czy kalkuluje się wysyłanie do USA?..
 23. Ogłoszenie nieaktualne, sprzedany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.