Jump to content

Lynx

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Lynx

 1. Potwierdzałem kiedyś w Optolong, filtr L-PRO wkręca się odpowiednią strona w kierunku matrycy. Sam mam taki filtr więc musiałem sprawdzić.
 2. To jest dobre zdjęcie Można ogłosić konkurs na podpis.. ;-)
 3. Takie 2 kadry z wieczornego wypadu z @karolbe nad jeziorko, piękny zachód słońca i trochę żałuję że nie wybrałem się tam drugi raz w nocy.
 4. Miałem nie prezentować ze względu na problemy z kolimacją i inne związane z refleksami wewnątrz toru optycznego, ale co mi tam.. Kolimowanie RASY maską tri bahtinov okazało się mało skuteczne więc będę musiał przysiąść do tematu bardziej rzetelnie bo w tej tubie nie ma zmiłuj. Zdjęcie okupione extra wyjazdem do Warszawy po ciężarki do montażu . Optyka: RASA 11" f/2.2 Montaż CEM60 Guider z kamerką ZWO120MC Ekspozycja 62x120 sekund (2 godziny 6 minut) Stack w Maximie i PS
 5. Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie po raz pierwszy na zlocie, było bardzo miło. No i do zobaczenia na następnym..
 6. Pionowy, chyba już pożegnalny kadr na C/2020 F3 NEOWISE, powyżej widoczna M106, M109 i inne drobnice. 33 x 50s ekspozycji Pentax K-1 z obiektywem Samyang 85mm ISO 1000 na CEM60
 7. Wybieram się na miejscówkę w okolicy Kołbieli, jeśli ktoś ma ochotę na focenie to zapraszam. Szczegóły na priv.
 8. Zaznaczasz po kolei wszystkie klatki z shiftem a po skończeniu musisz dać save (taka dyskietka w menu), później po zapisaniu pojawi się menu comet. Wcześniej musisz zarejestrować wszystkie klatki więc najpierw dajesz register bez stackowania a później zaznaczasz i zapisujesz, następnie możesz kliknąć stack i oknie parameters masz wybór COMET.
 9. No miało być lepiej.. Chciałem ze 30 minut materiału nazbierać
 10. Tradycyjnie w DSS, nie używałem stackingu na kometę ale u Ciebie pewnie będzie trzeba bo masz 2 godziny..
 11. Jeszcze jedno ujęcie C/2020 F3 NEOWISE. Pomimo ambitnych planów i miłych okoliczności przyrody pogoda miała inne plany i już na początku sesji pojawiły się welonowe chmurki a później jeszcze mgła, więc klatek co kot napłakał.. Stack DSS 8 x 90s Pentax K-1 + SMC135mm M lens ISO 800 na montażu CEM60
 12. Może troszkę przegięte z obróbką ale co tam.. Pentax K1 oraz TAIR 300 na montażu CEM60 Łącznie 3min 45s, 15 klatek
 13. Wczoraj wreszcie niebo się otworzyło.. Pentax K-1 z obiektywem Pentax SMC135mm M 50 sekund ISO 1000 na montażu CEM60
 14. Stack na szybko z pierwszych 50, 1 sekundowych klatek w DSS Pentax K-1 z Tairem 300mm na statywie
 15. Płytka montażowa już gotowa.
 16. Okazało się że nogi które są wyciągane aby zwiększyć wysokość statywu były na końcach tylko rozkielichowane bez zniwelowania luzu. Na końcach wewnętrznych rur zrobiłem coś w rodzaju opaski żeby zniwelować ten luz. Nie robiłem zdjęć ale na rysunku zaznaczyłem na czerwono Musiałem też podociągać śruby mocujące nogi bo to też miało wpływ.
 17. Jeśli się uda zejść poniżej ceny wielkoseryjnych odpowiedników i jakoś wypracować sposób produkcji to na pewno będzie na zamówienie.
 18. Poziomowanie będzie możliwe za pomocą dolnych usztywnień, zmieniając długość odsuwasz nogę i tym samym przechylasz kolumnę w tą stronę. Na płycie montażowej będzie kompas i oczko do poziomowania.. Tripier ten powstaje w tym samym celu w jakim powstały inne, nie użyjesz to nie będziesz wiedział jaka jest różnica. Poprostu dla cięższych setupów zwykły statyw jest zbyt wiotki i trzeba coś mocniejszego. Mam statyw oryginalny iOptrona i dopiero po przeróbkach uzyskał jako taką sztywność ale to za mało żeby utrzymać stabilnie 40kg ciężaru.
 19. Wypadało by napisać kto jest autorem zdjęcia.. ktoś nad tym pracował..
 20. Kolumna zwiększy sztywność całej konstrukcji i pozwoli na regulowanie wysokości. Ramiona wieńca/łącznika mają 10 mm grubości, to powinno wystarczyć, zawias będzie blokowany śrubą z dźwignią. Biorę to pod uwagę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.