Skocz do zawartości

Astromaniak1234

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

8 Neutral

O Astromaniak1234

 • Tytuł
  Alnitak
 1. Koniunkcja Wenus z Jowiszem 13.11.17

  Ja niestety musiałem przeboleć. Montaż wystawiłem, ale rano mogłem tylko deszcz obserwować.
 2. Pokrowce i torby na sprzęt

  Ja poszukuję torbę na AZ4 z głowicą. Jeśli środek jest wykładany pianką to byłbym zainteresowany.
 3. Okular SW Silver Plossl 10 mm

  THIS ADVERT HAS EXPIRED!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Nowy

  Mam do sprzedania okular SW Silver Plossl 10 mm, sprzedaję ponieważ dostałem go do maka 127, a mam już okular o takiej samej ogniskowej i 2 nie jest mi potrzebny. Okular w stanie sklepowym, ani razu nie używany, tylko raz przetestowany, na prawdę daje świetne obrazy. Możliwa negocjacja ceny. Cena z wysyłką 80 zł. Cena sklepowa okularu: 119 zł https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-silver-plossl-10-mm,d4526.html

  80,00 zł

 4. Az 4 stal, czy alu.

  Miał ktoś może porównanie obu konfiguracji montażu?
 5. Az 4 stal, czy alu.

  Posiadam maka 127 i obecnie montaż AZ3. Zamierzam wymienić go na Az4 i moje pytanie, czy pomiędzy nogami stalowymi, a aluminiowymi jest jakaś duża różnica w stabilności? Czy warto dopłacać te 400 zł do stalowych. Mak 127 to w końcu nie jest jakaś wyjątkowo ciężka tuba.
 6. Niebo w Maju 2017 "Mars mówi dobranoc" - VIDEO

  Na czerwiec, widziałbym obowiązkowo animację z obłokami srebrzystymi jak jakaś jest pod ręką autora, byłoby znakomicie na wstępie. Niemniej życzę, aby ten program co z youtuba przyniósł i został z nami na stałe, takiego przewodnika właśnie brakowało.
 7. Modernizacja AZ3.

  Prosiłbym o możliwą pomoc. Będę wdzięczny.
 8. Niebo w Maju 2017 "Mars mówi dobranoc" - VIDEO

  Tytuł smuty, ponieważ właśnie nabyłem maka 127 i bardzo chciałbym zobaczyć czapę polarną marsa. Ale trudno. Świetny i klimatyczny film od A do Z.
 9. Modernizacja AZ3.

  Witam, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem maka 127. Mam montaż AZ3 i wobec braku środków poszukuję sposobu na prostą modernizację, aby przymocować rączkę i poprawić regulację góra-dół, aby nie musieć targać za tubę. Jestem kompletnie zielony w tej kwestii widziałem parę przeróbek na zdjęciach, ale ciężko tam się dopatrzeć jak to zrobić dokładnie. Byłbym wdzięczy za wszelką pomoc.
 10. Pierwszy Teleskop

  Jacek160 - a posiadacz takowy sprzęt, że twierdzisz, że nie jest mobilne. Qiervu - a ty nie obserwowałeś na balkonie 90/900 to nie twierdź, że się nie da. Napisałem, że 90/900 jest jedną z opcji kiedy Synta przerasta gabarytowo. Nie każdy ma warunki i chęci na wynoszenie 14 kg sprzętu, oczywiście pod ciemne niebo to sprzęt dalece doskonalszy od 90/900, ale jak powtarzam nie każdy ma warunki. Piszę to już po raz któryś i nie dociera obaj koledzy postawili sobie za cel z powodu mojego wyboru 90/900 udowodnić coś, nie wiadomo, co, że 90/900 jest bee i że wszystko co napiszę, że bezsensu, może już przestaniecie się dla dobra wątku wypowiadać? Mam tutaj jeszcze grafikę pokazującą, że Synta na balkon to nie najlepszy pomysł, widać, że obserwator musiałby stać poza barierką. Rysunek1.pdf Rysunek2.pdf
 11. Pierwszy Teleskop

  Ale wy czytajcie moje posty ze zrozumienie, nikt się nie czepia tylko ci sami, ja nie wciskam tego 90/900, to ty uparcie tylko i wyłącznie Synta, jak ktoś nie ma na to warunków to trudno musi być i już. Jak w moim przypadku, nic innego nie może być. Zrozum nie każdy ma miejsce i fundusze na Syntę, wyraźnie pisałem koledze, że 90/900 jest opcją mobilną jak ktoś nie ma warunków na 14 kilogramową armatę, już lepiej mniej zobaczyć niż nic.
 12. Pierwszy Teleskop

  A co konkretnie jest nieprawdą?Tyle, że refraktor daje lepszy kontrast, a to do planet pomaga.
 13. Pierwszy Teleskop

  Więc jakim prawem krytykujesz ten teleskop? Tylko, że Dobson 130/650 ma 80 cm z teleskopem wykierowanym w zenit, więc nie wiem czy ci to będzie odpowiadać. No i o balkonowych obserwacjach zapomnij. Co do Synty 6 cali, to już zależy od kolegi jak ma warunki na 14 kg teleskop to jak najbardziej, to sprzęt do obserwacji głębokiego nieba, pod ciemnym niebem nie pożałujesz. Co prawda jeszcze nie miałem przyjemności przez taki obserwować, ale sama apertura i spore lustro mówią same za siebie. No i pamiętaj jeszcze, że Newton jest bardziej problematyczny w konserwacji i trzeba go kolimować. 90/900 to teleskop mobilny, lekki i przenośny. Bardziej nadający się do planet i obserwacji balkonowych w mieście.
 14. Pierwszy Teleskop

  Jacek160 - a miałeś ten teleskop, się pytam? Zawsze już lepiej kupić z większą aperturą, więc jeśli refraktor to 90/900, która jako osoba, która ma ten teleskop mogę ci go polecić śmiało jako pierwszy sprzęt.
 15. Pierwszy Teleskop

  Nie no znowu się zaczyna cokolwiek napiszę o tym 90/900 zaczyna się to samo. Szkoda mi już pisać... I napisz może łaskawie konkretnie co takiego błędnego podałem. I czy kiedykolwiek obserwowałeś 90/900. Ale odpowiedz, a nie czepiaj się.
×