Jump to content

Krakus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  279
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,032 Excellent

About Krakus

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/03/1918

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.odziwo.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków Zdrój
 • Sprzęt astronomiczny
  lupa 3x z rączką

Recent Profile Visitors

2,222 profile views
 1. Z ostatniego weekendu - sieweczka obrożna z Krakowa, u nas to wielka rzadkość, ale bywając nad morzem w Gdańsku - widywałem ją nie raz.
 2. Po przeglądnięciu zdjęć biegusów, przychylam się do opcji, że to biegus zmienny / plamkowanie na brzuchu /. Próbowałem aktualizować soft do swojej lustrzanki, miałem już wcześniej najnowszą wersję ale nałożenie tej samej wersji na tą już zainstalowaną - nie powiodło się.
 3. Po samonaprawie mojego Pentaxa K5 - aparat zaczął robić lepsze zdjęcia. A na zdjęciu nie jestem pewien czy to jest biegus krzywodzioby, czy zmienny. Zamierzam na aparacie nadpisać ostatnią dostępną wersję oprogramowania / o ile się taka operacja nadpisania powiedzie /.
 4. Awaria w mojej lustrzance Pentax K-5, po 8,5 roku użytkowania - aparat zaczyna szwankować dziwną usterką oprogramowania. Mam takie dwie kolejne klatki, po czym aparat sam się naprawił. Efekty uszkodzenia w obrazowaniu na poniższym zdjęciu / kadr znacznie powiększony/ :
 5. Mgławica Pierścień (M57), mgławica planetarna w Lutni ; fotografowana 05.09.2019 lustrzanką Pentax K-5 ; obiektyw Pentax Da 300mm f 4 ; fotografia ze zwykłego statywu foto i beż żadnego prowadzenia za ruchem nieba ; miejsce - Kudłacze ; naświetlane 2 sek ; ISO 6400 ; stack 33 klatek w DSS ; zdjęcie niewyostrzane. Na zdjęciu zarejestrowały się dziwne szlaczki czerwonych punkcików / zape wne ślad jakiegoś satelity /.
 6. Można się było zdziwić, idąc tego lata szlakiem w Beskidzie Sądeckim, widząc na ścieżce patyk, który nagle podniósł głowę i odmaszerował.
 7. Dynamikę mógłbym pokazać ale o tym nie pomyślałem, raczej starałem się zrobić nieporuszone zdjęcia samolotów w locie. Obawiam się, że granica między ostrym zdjęciem z pokazaną dynamiką a zdjęciem poruszonym jest niewielka. Ale może w przyszłym roku poeksperymentuję i może mi wyjdą jakieś fotki z pracującymi śmigiełkami. Na razie poćwiczę w szatni zdjęcia na pasażerskich odrzutowcach i będę się starał zmusić je do poruszenia śmigiełkami......
 8. Piknik Lotniczy Kraków Czyżyny 2019.
 9. Obiektyw Sigma 90 macro do Pentax A - nowa cena 600 zł z przesyłką.
 10. Sprzedam legendarny i świetny optycznie obiektyw Flektogon 2,4/35mm z mocowaniem na gwint M42 . Stan bardzo dobry, bez otarć, optyka czysta, przysłona i automatyka przysłony działająca prawidłowo, pierścień ostrości obraca się płynnie i bez zacięć. Cena 490 zł
 11. Ślepowron z Krakowa, fotografowany tydzień temu. Zdjęcia popełnione kosztem strat poniesionych w wyniku najazdu hord tysięcy komarów.
 12. Dostrzegalnia na Kozłówku w Krakowie jest czynna w każdy piątek, nie wiem na razie czy będzie jakaś przerwa wakacyjna. W razie czego proszę o kontakt. Nie trzeba się zapisywać ani umawiać - Dostrzegalnia jest dostępna dla każdego chętnego. Oczywiście, że można przynieść własny teleskop, o ile zmieści się do windy a sam teleskop nie przekroczy nośności dachu..
 13. W Krakowie na Kozłówku jest czynna w każdy piątek w godz 19 -21,30 - Dostrzegalnia Astronomiczna / sponsorowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową / , która mieści się we wieżowcu na ul Spółdzielców 17/120 klatka A . Dostrzegalnia mieści się na 11 piętrze wieżowca / trzeba wyjechać na 10 piętro windą a potem na piechotę jeszcze jedno piętro/ a na dachu znajduje się taras obserwacyjny skąd można prowadzić obserwacje. Dostrzegalnia dysponuje własnymi teleskopami, są też osoby które mogą wiele opowiedzieć o sprzęcie jak i o astronomii. Dojazd tramwajami 50, 24, 6 do przystanku Dauna..
 14. Montaż Vixen Porta sprzedany, temat do zamknięcia.
 15. W weekend w Krakowie miałem przez moment przyjemność widzieć się w oko w oko z młodą uszatką błotną, tak że mamy w Krakowie, lęg dość rzadkiej sowy! W Polsce skrajnie nieliczny ptak lęgowy (najrzadsza sowa lęgowa), częściowo wędrowny (przeloty ma marca do maja oraz od sierpnia do października). Liczba par każdego roku się znacznie zmienia, tak więc szacuje się ich liczbę w Polsce na ok. 20-100.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.