Skocz do zawartości

Krakus

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  205
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

854 Excellent

O Krakus

 • Tytuł
  Antares
 • Urodziny 03.02.1918

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.odziwo.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków Zdrój
 • Sprzęt astronomiczny
  lupa 3x z rączką

Ostatnie wizyty

1483 wyświetleń profilu
 1. Mikrokosmos

  Chlorek sodu.
 2. Mikrokosmos

  To są ogórki kiszone, które własnoręcznie zakisiłem, a właściwie to co na nich wyrosło ale bez zezwolenia.
 3. Przyroda w fotografii

  Zausznik
 4. Przyroda w fotografii

  Niech mi ktoś przypomni jaka jest prędkość światła na tej łące ?
 5. Reasumując, to najbardziej prawdopodobne jest to, że na moim statywowym zdjęciu gromady M11 / te "cztery koraliki" / - znajdują się 4 satelity geostacjonarne. Dzięki wszystkim za opinie.
 6. Tak, chodzi o te zaznaczone punkty. Z tego samego dnia mam materiał 45 klatek mgławicy M16 Orzeł - przeglądnąłem te klatki w poszukiwaniu tych hotów - i ich nie ma. Powinny znajdować się w tym samym miejscu kadru co na zdjęciu M11. Zatem wygląda na to, że są to realne obiekty. Kiedyś też zrobiłem GIF / klatki z focenia Lovejoy C2014 Q2 / z poruszającymi się obiektami latającymi w grupie: http://odziwo.pl/picture.php?/15900/category/4
 7. Podczas letniej sesji fotografowii statywowej - gromady M11, zarejestrowały mi się na 24 klatkach , przemieszczające się w jednej linii - cztery " koraliki ". Zdjęcia były robione 29.07.2017 obiektywem Pentax DA 300 f 4 ; naświetlane 2 sek na ISO 25600. Zdjęcie poniżej. Na dodatek skleiłem z tych 24 klatek GIFa, na którym dobrze widać poruszające się obiekty: http://odziwo.pl/picture.php?/20283/category/1070
 8. Przyroda w fotografii

  Paź królowej:
 9. kjacek napisał - "Miliardy ukradła mafia za pozwoleniem i udziałem poprzednich rządów" - niczym nie poparte łgarstwo / brak jakichkolwiek dowodów na tą tezę/. PIS ma wszelką władzę przez 2 lata i nie doprowadził do wysunięcia zarzutów przed sądem i skazania poprzednio rządzących.
 10. Proszę podać prawomocne wyroki sądów za te niby kradzieże, no bo w końcu obecna władza zawłaszczyła sobie całe sądownictwo, więc może sobie wyprodukować dowolny wyrok i na kogokolwiek. Tymczasem za kasę z 500 plus mielibyśmy sfinansowaną elektrownie atomową a tak mamy bilonową dziurę budżetową.
 11. Nowych elektrowni nie będzie, bo państwo nie ma już kasy - miliardy zł poszły na przejedzenie / rozdawnictwo 500 +/. Obawiam się że braknie nam energii.
 12. A czy jest ekonomiczne uzasadnienie sensowności użytkowania wiatraków i paneli solarnych - bo mam wątpliwości? Zbadał to ktoś naprawdę rzetelnie? Dlaczego nie budujemy kilku elektrowni jądrowych a jesteśmy uzależnieni głównie od energetyki węglowej? I tak pewnie będziemy płacić kary za nadmierne emitowanie CO2.
 13. No dobra - żeby było ekologicznie to uwalmy energetykę węglową. Ale jak nie będzie Słońca na niebie / noc albo pochmurne niebo / oraz nie będzie wiatru - to prąd weźmiemy z bateryjek? No chyba że starczy nam prądu z elektrowni wodnych a resztę brakującej energii wykręcimy na dynamach rowerowych.
 14. Fotografia statywowa

  Gromada kulista M 92 w Herkulesie. Zdjęcie wykonano 19.07.2017 lustrzanką Pentax K-5 ; bez prowadzenia obiektywu za ruchem nieba ; obiektyw Pentax Da 300 f 4 ; naświetlane 3 sek ; ISO 25600 ; statyw kieszonkowy ; stackowane 30 klatek w DSS.
 15. Fotografia statywowa

  M13 - gromada kulista. Fotografowana 19.07.2017 lustrzanką Pentax K-5 bez prowadzenia za ruchem nieba ; obiektyw Pentax Da 300mm f/4 ; naświetlane 3sek na ISO 25600 ; jedna klatka ; statyw kieszonkowy.
×