Jump to content

Krakus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  273
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,019 Excellent

About Krakus

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/03/1918

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.odziwo.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków Zdrój
 • Sprzęt astronomiczny
  lupa 3x z rączką

Recent Profile Visitors

2,172 profile views
 1. Dynamikę mógłbym pokazać ale o tym nie pomyślałem, raczej starałem się zrobić nieporuszone zdjęcia samolotów w locie. Obawiam się, że granica między ostrym zdjęciem z pokazaną dynamiką a zdjęciem poruszonym jest niewielka. Ale może w przyszłym roku poeksperymentuję i może mi wyjdą jakieś fotki z pracującymi śmigiełkami. Na razie poćwiczę w szatni zdjęcia na pasażerskich odrzutowcach i będę się starał zmusić je do poruszenia śmigiełkami......
 2. Piknik Lotniczy Kraków Czyżyny 2019.
 3. Obiektyw Sigma 90 macro do Pentax A - nowa cena 600 zł z przesyłką.
 4. Sprzedam legendarny i świetny optycznie obiektyw Flektogon 2,4/35mm z mocowaniem na gwint M42 . Stan bardzo dobry, bez otarć, optyka czysta, przysłona i automatyka przysłony działająca prawidłowo, pierścień ostrości obraca się płynnie i bez zacięć. Cena 490 zł
 5. Ślepowron z Krakowa, fotografowany tydzień temu. Zdjęcia popełnione kosztem strat poniesionych w wyniku najazdu hord tysięcy komarów.
 6. Dostrzegalnia na Kozłówku w Krakowie jest czynna w każdy piątek, nie wiem na razie czy będzie jakaś przerwa wakacyjna. W razie czego proszę o kontakt. Nie trzeba się zapisywać ani umawiać - Dostrzegalnia jest dostępna dla każdego chętnego. Oczywiście, że można przynieść własny teleskop, o ile zmieści się do windy a sam teleskop nie przekroczy nośności dachu..
 7. W Krakowie na Kozłówku jest czynna w każdy piątek w godz 19 -21,30 - Dostrzegalnia Astronomiczna / sponsorowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową / , która mieści się we wieżowcu na ul Spółdzielców 17/120 klatka A . Dostrzegalnia mieści się na 11 piętrze wieżowca / trzeba wyjechać na 10 piętro windą a potem na piechotę jeszcze jedno piętro/ a na dachu znajduje się taras obserwacyjny skąd można prowadzić obserwacje. Dostrzegalnia dysponuje własnymi teleskopami, są też osoby które mogą wiele opowiedzieć o sprzęcie jak i o astronomii. Dojazd tramwajami 50, 24, 6 do przystanku Dauna..
 8. Montaż Vixen Porta sprzedany, temat do zamknięcia.
 9. W weekend w Krakowie miałem przez moment przyjemność widzieć się w oko w oko z młodą uszatką błotną, tak że mamy w Krakowie, lęg dość rzadkiej sowy! W Polsce skrajnie nieliczny ptak lęgowy (najrzadsza sowa lęgowa), częściowo wędrowny (przeloty ma marca do maja oraz od sierpnia do października). Liczba par każdego roku się znacznie zmienia, tak więc szacuje się ich liczbę w Polsce na ok. 20-100.
 10. Statyw Vixen Porta NIE ma półki na akcesoria. A miał mieć? Jak kupiłem to nic więcej nie było.
 11. Wiosna w nowym, za zero zł kredytu, ekologicznym, jednorodzinnym domku, z wbudowaną huśtawką i z widokiem z okna na jeziora w S.
 12. Na statywie Vixen Porta wisiał widoczny na zdjęciu MAK 150 / waga teleskopu ok 5,6 kg /. Nie miałem do czynienia z montażem AZ5, więc nie mam porównania. Ale nie wieszałbym już nic cięższego od MAK 150 na tym montażu ani nic o podobnej ogniskowej / f 1800mm /. Na tą wagę i na ogniskową co ma MAK 150 - jest to montaż za delikatny. A sam montaż Vixen Porta ma fabrycznie podaną nośność 4,5kg . To NIE jest mniejsza wersja montażu, wersja mniejsza Vixen Porta ma nośność tylko do 3 kg. Co do tych śrub mocujących nogi do statywu,. to widać na pierwszym i drugim zdjęciu - sześciokątne głowy tych śrub.
 13. SPRZEDAM statyw Vixen Porta w bardzo dobrym stanie. Mikroruchy w dwóch osiach, nogi aluminiowe. / Teleskop na zdjęciu już sprzedany/. Cena 600 zł
 14. Sokół wędrowny w locie sokoła wędrownego, oraz sokół polujący na bażanta: Kolory naturalne a nie z Photoshopa. Lustrzanka Pentax K-5 ; obiektyw DA Pentax 300 /4
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.