Jump to content

Krakus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  282
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,079 Excellent

About Krakus

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/03/1918

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.odziwo.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków Zdrój
 • Sprzęt astronomiczny
  lupa 3x z rączką

Recent Profile Visitors

2,307 profile views
 1. Czy w Krakowie są wydry, oprócz tych w ZOO? Są, organoleptycznie sam się o tym przekonałem pod koniec października 2019 . Zdjęcia: ze starorzecza Wisły koło tamy Przewóz.
 2. Tranzyt Merkurego przez tarczę Słońca, fotografowany z Krakowa z Dostrzegalni Astronomicznej na Kozłówku. Zjawisko fajne ale w obserwacjach i fotografowaniu przeszkadzały nisko latające i kopcące samoloty, znacząco psujące niezbyt częste, ciekawe ale i piękne zjawisko. Fotografowane lustrzanką Pentax K- 5 ; obiektyw MTO 1000 plus filtr słoneczny chromowy "Astrokrak".
 3. Sprzedam filtr słoneczny szklany chromowy, idealny do fotografowania tranzytu Merkurego na tle Słońca ; średnica czynna 100mm / oprawa z MTO 1000 czyli oprawa z gwintem 116x1 /. Jedna strona idealnie czysta, warstwa lustrzana bez żadnych uszkodzeń, z drugiej strony filtr na brzegu posiada łukowaty uszczerbek ok 1,5mm od brzegu oprawy / widoczny na załączonym zdjęciu /. Cena 120 zł plus wysyłka 15 zł
 4. Z ostatniego weekendu - sieweczka obrożna z Krakowa, u nas to wielka rzadkość, ale bywając nad morzem w Gdańsku - widywałem ją nie raz.
 5. Po przeglądnięciu zdjęć biegusów, przychylam się do opcji, że to biegus zmienny / plamkowanie na brzuchu /. Próbowałem aktualizować soft do swojej lustrzanki, miałem już wcześniej najnowszą wersję ale nałożenie tej samej wersji na tą już zainstalowaną - nie powiodło się.
 6. Po samonaprawie mojego Pentaxa K5 - aparat zaczął robić lepsze zdjęcia. A na zdjęciu nie jestem pewien czy to jest biegus krzywodzioby, czy zmienny. Zamierzam na aparacie nadpisać ostatnią dostępną wersję oprogramowania / o ile się taka operacja nadpisania powiedzie /.
 7. Awaria w mojej lustrzance Pentax K-5, po 8,5 roku użytkowania - aparat zaczyna szwankować dziwną usterką oprogramowania. Mam takie dwie kolejne klatki, po czym aparat sam się naprawił. Efekty uszkodzenia w obrazowaniu na poniższym zdjęciu / kadr znacznie powiększony/ :
 8. Mgławica Pierścień (M57), mgławica planetarna w Lutni ; fotografowana 05.09.2019 lustrzanką Pentax K-5 ; obiektyw Pentax Da 300mm f 4 ; fotografia ze zwykłego statywu foto i beż żadnego prowadzenia za ruchem nieba ; miejsce - Kudłacze ; naświetlane 2 sek ; ISO 6400 ; stack 33 klatek w DSS ; zdjęcie niewyostrzane. Na zdjęciu zarejestrowały się dziwne szlaczki czerwonych punkcików / zape wne ślad jakiegoś satelity /.
 9. Można się było zdziwić, idąc tego lata szlakiem w Beskidzie Sądeckim, widząc na ścieżce patyk, który nagle podniósł głowę i odmaszerował.
 10. Dynamikę mógłbym pokazać ale o tym nie pomyślałem, raczej starałem się zrobić nieporuszone zdjęcia samolotów w locie. Obawiam się, że granica między ostrym zdjęciem z pokazaną dynamiką a zdjęciem poruszonym jest niewielka. Ale może w przyszłym roku poeksperymentuję i może mi wyjdą jakieś fotki z pracującymi śmigiełkami. Na razie poćwiczę w szatni zdjęcia na pasażerskich odrzutowcach i będę się starał zmusić je do poruszenia śmigiełkami......
 11. Piknik Lotniczy Kraków Czyżyny 2019.
 12. Obiektyw Sigma 90 macro do Pentax A - nowa cena 600 zł z przesyłką.
 13. Sprzedam legendarny i świetny optycznie obiektyw Flektogon 2,4/35mm z mocowaniem na gwint M42 . Stan bardzo dobry, bez otarć, optyka czysta, przysłona i automatyka przysłony działająca prawidłowo, pierścień ostrości obraca się płynnie i bez zacięć. Cena 490 zł
 14. Ślepowron z Krakowa, fotografowany tydzień temu. Zdjęcia popełnione kosztem strat poniesionych w wyniku najazdu hord tysięcy komarów.
 15. Dostrzegalnia na Kozłówku w Krakowie jest czynna w każdy piątek, nie wiem na razie czy będzie jakaś przerwa wakacyjna. W razie czego proszę o kontakt. Nie trzeba się zapisywać ani umawiać - Dostrzegalnia jest dostępna dla każdego chętnego. Oczywiście, że można przynieść własny teleskop, o ile zmieści się do windy a sam teleskop nie przekroczy nośności dachu..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.