Jump to content

orzeszek1916

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About orzeszek1916

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 11/06/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Olkusz
 • Sprzęt astronomiczny
  Taurus 13"
  Meade 6.5, Meade 8.8, SW XWA 9, ES 14, WO XWA 20, ES 30
  OIII Lumicon, UHC Lumicon, H-Beta
  Nikon EX 10X50

Recent Profile Visitors

1252 profile views
 1. Próbowałem ją wczoraj wypatrzyć gołym okiem ale bez szans. Wg mnie ciężka sprawa, bo w lornetce jest ogromna, słabo skondensowana i ta jasność się jednak rozkłada na duży kawałek nieba. Za to w lornetce widok jest piękny Lepszy niż w teleskopie, Próbowałem ocenić jasność ale zawsze miałem z tym problem a im większy obiekt tym dla mnie ciężej Może dziś też uda się na nią popatrzeć.
 2. Pany, jest jakaś promocja dla forumowiczów w astroshopie? Cos, gdzieś kojarzę ale nie mogę znaleźć

  1. astrokarol

   astrokarol

   Sa jakieś promocje w Astroshop, TS. M.in. na okulary 100*.

  2. orzeszek1916

   orzeszek1916

   Nie widzę żadnych ;) ale już wiem o co chodzi z banerem Astrohop na astropolis. W każdym razie dla userów nie ma żadnych bonusów.

 3. Jak w temacie. Kupię okular w zakresie 13-15 mm o polu widzenia 100°. Najchętniej ES ale jak najbardziej może być Lunt, WO, Myriad i inne. Możliwa zamiana na ES14 82° za moją dopłatą rzecz jasna :-)
 4. Czytałem w nocy wątek o tej możliwej supernowej i proszę. Gratuluje. Jak rozumiem miała 17,1 mag podczas odkrycia?
 5. Podobny zarys ramion widziałem w 13" Taurusie w sobotę. Do tego bez większych problemów widać mgławicę NGC604. Widywałem ją w 10" więc myślę, że spokojnie jest do obserwowania w 8" Na tym zdjęciu znajduje się ona na górze, tuż obok narysowanego przez Ciebie zarysu ramiona. Zaznaczone przez Ciebie mgławice to IC132 (jasność 13,5 mag) i IC133 (14 mag). Dostrzeżenie ich 8" teleskopem było by sporym osiągnięciem. Następnym razem spróbuje je zobaczyć u siebie.
 6. Zobacz ogłoszenie Meade 5,5 mm 5000 Plossl 60* Jak w temacie. Okular już prawie nie do zdobycia. Świetne szkiełko ale u mnie daje za duże powiększenie i kupiłem Meade HD 6,5 mm. Optyka bez żadnych rys, paprochów, itp, tulejka również bez większych zastrzeżeń (są jakieś małe dwie ryski). W komplecie obie zaślepki. Jedynym mankamentem jest brak smaru w wysuwanej muszli ale ta po wysunięciu dobrze się trzyma. Oferent orzeszek1916 Date 02.02.2018 Cena 240,00 zł Kategoria Okulary i barlowy  
 7. U mnie wczoraj podobnie. W Samym Olkuszu normy po 500% nawet koło mnie gdzie zazwyczaj jest w miarę. Mimo to pojechałem za miasto. Niestety zasięg max 5 mag, może w zenicie trochę lepiej, bo widziałem gwiazdkę 5,4 mag z Rysia. Łuna od Krakowa wycięta całkowicie ale co z tego skoro do 30-40 stopni prawie w ogóle gwiazd. Pobliską wioska natomiast rozświetla niebo jakby tak szklarnie postawili. Ech, pewnie na Koskowej Górze było wczoraj super.
 8. Wszystko jasne skąd takie różnice. Czyli dziś ciepłe kapcie, piwko i film
 9. Te chmury na południu były i to nie tylko miejcami. W Wilczycach chmury i trzeba się było zwijać a w okolicy Mszany, Myślenic pół nieba czystego. W Olkuszu po powrocie czysto. ICM totalne sobie wczoraj nie radził, sat24 nie widział tych chmur. Jest jakaś aplikacja na androida pokazująca wezystkie rodzaje zachmurzenia (w tym mgły) w czasie rzeczywistym?
 10. Ale to jest cena za wersję pdf czy papierową? Chyba jest jakaś różnica a ja dodatkowo wolę w pdf'ie, bo mam zawsze w telefonie i czytam sobie w różnych sytuacjach
 11. Chyba wszystkie prognozy pokazują czyste niebo dla południo/wschodniej Polski od ok 22 a tu chmurwy na3/4 kraju. Nie wiem jak to się ma stać (zanikną?) ale sprzęt w aucie i ok 20 wyruszam w okolice Wilczyc
 12. Też mnie ciekawi ile prenumerata w wersji pdf na cały rok, tzn od kwietnia. Już kreślę maila do redakcji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.