Jump to content

rojas

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  158
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Neutral

About rojas

 • Rank
  Antares
 • Birthday 09/01/1966

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Jawor
 • Zainteresowania
  Historia,muzyka...
 • Sprzęt astronomiczny
  refraktor SW 90/900 Az3,Newton Orion8" f6,Meade 12" LightBridge.DO SkyGuide 15X70

Recent Profile Visitors

780 profile views
 1. Jestem stałym czytelnikiem Astronomii od ponad czterech lat i mam nadzieję że nadal będę. Najbardziej irytowały mnie opóźnienia dostaw więc deklaracja poprawy tej sytuacji już nastawia mnie pozytywnie do nowych właścicieli ( kupuję w empiku) Jeśli miałbym coś zmienić to chyba jednak rezygnacja z map lub taki ich druk by można było z nich złożyć podręczny atlas np jedna strona w numerze.Była by motywacja by kupować kolejne. Życzę jak najlepiej, kibicuję mocno żeby się udało. ☺
 2. 4.7 będzie za krótki lepiej 6.7 a nawet coś koło 8.następnie 14 i zdecydowanie 30. Na początek wystarczy. Następny zakup to filtry.
 3. Ewa Twoje wiersze czyta się lekko i z dużą przyjemnością natomiast recenzje Loxleya stanowią jakby osobny rozdział tego tomiku.Myślę że gdy zdecydujesz się na wydanie swojej poezji w formie książkowej, Loxley mógłby napisać świetną przedmowę. Brawo Ewa (czy raczej Ela)Brawo Loxley. Podziw i przyjemność.
 4. Jak jadę sam to staram się tak rozstawić sprzęt by nie było dalej niż kilka metrów od auta (w razie szybkiej ewakuacji ) zapuszczam jakiś fajny, adekwatny do sytuacji dźwięk by nie słyszeć dziwnych odgłosów nocy i tak sobie lukam bez strachu. Polecam E.L.O. płyta Time robi doskonale na odwagę i wzmaga chęć do obserwacji ☺
 5. To już chyba prędzej oddział Stanisławów założymy. ☺ A właśnie, 21 kwietnia mamy kolejne już spotkanie w szkole w Piotrowicach k. Jawora, kto jeszcze nie był a jest chętny to zapraszam na pw.
 6. Super, brawo. Jeżeli ktoś z początkujących chce zobaczyć jakie obrazy uzyska przez teleskop to jest to bardzo dobry przegląd nieba.Świetna robota.
 7. O mamo, cudo. Kolana miękną, aż muszę znowu na nią popatrzeć.
 8. Weź uhc,będzie pan zadowolony. Patrzyłem przez wszystkie wymienione filtry w teleskopach od 8 do 12 " i uhc-s nic nie wnosił, O-III jest bardzo dobry ale do dużych sprzętów natomiast uhc i ultrablock wymiatają.
 9. Dostałem na p.w. zapytanie z tego konta czy nie mam na sprzedaż okularu Es 8.8. W sumie sytuacja nie groźna bo nawet gdybym miał to bez wpłaty na konto i tak okular by nie został wysłany.
 10. Rozczarowanie zdjęciami z tej sondy chyba jest powszechne ale nie traćmy nadziei że jeszcze nas czymś zaskoczy.
 11. Trochę niepokoi mnie Bliskość Bolesławca i to niestety od południowej strony .
 12. Mam jeszcze do sprawdzenia jedną miejscówkę w Myślinowie.Byliśmy tam raz z Ryśkiem (zainteresowani znają )i wyglądało to obiecująco. Gospodarz działki z której obserwowaliśmy obiecał nam jeszcze lepsze miejsce tylko jakoś nie ma kiedy pojechać i sprawdzić.
 13. Ta Barańcza o której wspomniałeś to też porażka. Spore zaświetlenie. Jelenia Góra blisko i jeszcze od południa.
 14. Niewątpliwie powinniśmy w tej sprawie coś robić. Moim zdaniem powinny się tu wykazywać organizacje typu PTMA, PTA, czy inne, może bardziej ekologiczne. Być może coś w tym kierunku robią a my tego nie wiemy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.