Jump to content

student 0zero

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About student 0zero

 • Rank
  Alnitak
 1. W sumie chyba jedyny sposób aby to sprawdzić to...Zapytać się ich. Ale to już temat na inną dyskusję.
 2. Na Ziemi mamy bakterie beztlenowe, co więcej spokrewnione z tlenowymi. Skoro gaz do oddychania może się zmienić w procesie ewolucji, to panspermia nie wyklucza możliwości powstania życia "chlorowego". Poza tym jak już napisałem obecna astronomia jest zbyt "postępowa". Ledwo musnęliśmy Księżyc, a już jest "passe" i chcemy na Marsa. Mamy egzoplanetarną astrobiologię, nie wiedząc czy jest życie na np. Europie. Ale po co robić rzeczy tylko trudne, kiedy można z motyką na słońce.
 3. Dla Gliese 832 c stworzono nową kategorię. Według niektórych naukowców nie jest ona gazowa, ani skalista, lecz wodna(czyli skalista pokryta grubą warstwą wszechoceanu). Ale czy na takiej planecie mogłoby powstać życie w skali makro? Na Ziemi powstało ono na dnie płytkich mórz.
 4. Znalazłem `ciekawy artykuł na ten temat, ale niestety został on usunięty z nieznanych mi powodów. Krótko mówiąc ta planeta posiada wodę w stanie ciekłym, jeśli w je atmosferze występuje silny efekt cieplarniany. To może oznaczać duże ilości metanu,
 5. Możesz opisać powstanie pierwiastków we wnętrzu gwiazdy.
 6. Mamy jeszcze tę teorie: http://www.kosmonauta.net/uklad-sloneczny/astronomia/kosmologia/2013-07-18-wszechswiat-statyczny Ale jak już powiedziałem według mnie obecna fizyka nie jest błędna, tylko uproszczona. Puki co najlepsi Ziemscy matematycy operują na macierzach dwuwymiarowych. Jak opanujemy trójwymiarowe to będziemy mogli stworzyć lepszą "Teorię Wszystkiego".
 7. Niedawno zainstalowałem na swoim komputerze symulator ewolucji "framstick". Można go pobrać z tej strony: http://www.framsticks.com/a/al_download.html Czy macie jakieś doświadczenia z podobnymi programami?
 8. A nie, jednak grawitacja. Trochę mi zajęło zanim to zrozumiałem.
 9. W wodzie można nie tylko pływać ale również jeździć. http://www.cadsol.pl/aktualnosci/podwodny-samochod-do-obserwacji-rekinow.
 10. Miałem napęd pozwalający na lot na księżyc. Chodziło mi bardziej o precyzje.
 11. Ale z drugiej strony przetrwanie na księżycu wciąż jest łatwiejsze. "Księżycowy" napęd już mamy, problemem jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Tu elektronika może pomóc.
 12. Dotarliśmy tam czterdzieści lat temu. Od tego czasu technika chyba trochę się rozwinęła, więc powinno być łatwiej.
 13. W porównaniu z orbitą okołoziemską do dość przyjazne miejsce(jest grawitacja). W sumie aż dziwne, że jeszcze nie wybudowano tam stacji badawczej. Może Chińczycy w końcu to zrobią. I nie mówcie, że księżyc już nie jest "trendy", bo w ten sposób nie skolonizujemy żadnej planety.
 14. Fizyka jest jedna, ale my znamy jedynie pewne "elementy". W podręcznikach możemy przeczytać, że wzory Einsteina w pewnych przypadkach upraszczają się do postaci znanej wcześniejszym fizykom. Na tej samej zasadzie teoria względności jest częścią większej, ogólniejszej, nieznanej nam dotąd teorii. Chyba, że faktycznie jest pomyłką, a racje miał ktoś inny(lub nikt z naszego gatunku).
 15. Oprócz podanych obiektów gwiazdopodobnych warto by zwrócić uwagę na brązowe karły: http://www.kosmonauta.net/pl/astronomia/menu-artykuly-astronomia/astrobiologia/6119-2013-12-23-astrobiologia.html http://www.kosmonauta.net/pl/astronomia/menu-artykuly-astronomia/astrobiologia/5256-astrobio20130326.html Ten drugi link dotyczy także białych karłów. A oto jeszcze jeden ciekawy artykuł o astrobiologi: http://www.kosmonauta.net/pl/astronomia/menu-artykuly-astronomia/egzoplanety/5240-2013-03-22-exoksiezyce.html Co do wspomnianej ekosfery, to, jaka temperatura na planecie zależy w
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.