Jump to content

Winss

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Winss

 • Rank

 1. Sprzęt kupuje w połowie miesiąca tak więc mam jeszcze czas na zmianę decyzji kilkakrotnie. Dzięki, na pewno poczytam.
 2. A więc postanowione, zdecydowałem się ostatecznie na lornetkę TS Optics 15x70 MX Marine oraz statyw Velbon Sherpa 600r. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc, jak juz kupie i zaprzyjaźnie się ze sprzętem spróbuje zrecenzować go okiem kogoś kto pierwszy raz będzie miał do czynienia z optyką. Pozdrawiam.
 3. Dziękuje za rady, chyba jednak zmienie zdanie z żurawia na statyw. Da rade kupić jakiś porządny do pieciuset złociszy? Za propozycję będę wdzięczny.
 4. Rozumiem, a nie dałoby się usprawnić tego żurawia o coś w stylu głowicy fotograficznej? Bo gdybym zdecydował się na statyw to stabilne i dłuższe obserwacje w zenicie by praktycznie odpadły jak mniemam.
 5. Dziękuje wszystkim za porady. Janko - lornetki które zaproponowałeś są jak najbardziej ok, ale jednak nie pod moje priorytety. Lornetkę mam zamiar używać w 99% do astronomii, obserwacje natury, zwierząt raczej mnie nie interesują. Co do przeglądania nieba bez statywu - jednak najbardziej fascynują mnie galaktyki i mgławice, chciałbym usiąść sobie obok statywu i cieszyć wzrok danym obiektem przez dłuższy czas. Kiedy zakladalem ten temat najbardziej ciągnęło mnie do zakupu lornetki 10,5x70, teraz jednak przekonuje się do parametrów 15x70. Niewiadomą zostaje kwestia statywu, Janko wspomniał że
 6. Witam wszystkich serdecznie. Mam zamiar zacząć swoją przygodę z astronomią, w związku z czym chciałbym poprosić Was - bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum o kilka rad. Po długim czasie przemyśleń zdecydowałem, że moim pierwszym sprzętem obserwacyjnym będzie nie teleskop, lecz lornetka. Może kilka informacji o mnie: lat mam naście, mieszkam w mieście w bloku na 4 piętrze. Z balkonu mam widok na południe, stąd tez będzie prowadzone większość moich obserwacji, rzadziej będę je prowadził na wsi, gdzie niebo jest znakomite. Zanieczyszczenia światłem nie widać, pomaga w tym las, któr
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.