Jump to content

qnik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About qnik

 • Rank
  Alderamin

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  1330252

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wrocław
 • Zainteresowania
  astronomia ;P<br />fotografia<br />ciężka muzyka<br />algorytmika
 1. Myślę, że jak wypijemy odpowiednią ilość tego wimmerowego mleka to może zobaczymy w końcu te Leonidy :> Melduję pełną gotowość do spotkania.
 2. Już chyba najwyższy czas na udzielenie szczegółów: Po pierwsze KAŻDY zabiera ze sobą: - puchową kurtkę itp. (chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego) - karimatę / leżankę (ponieważ patrzenie przez kilka godzin w niebo wymaga leżenia) - duży termos z ulubionym gorącym napojem - 2 ołówki (nigdy nie wiadomo kiedy jeden z nich się złamie ) - sztywną podkładkę do pisania + papier - czerwoną latarkę o słabym blasku (latarkę nie komórkę!jak ktoś nie ma czerwonej to powinien okleić czerwoną taśmą izolacyjną zwykłą latarkę) Po drugie jeśli ktoś dysponuje aparatem fotograficznym z wężykiem spustowym, szerokokątnym obiektywem i statywem to powinien ze sobą zabrać (lub nie przyznawać się, że posiada). Po trzecie wyjechać trzeba ok godz. 20:00 tak aby na miejscu być ok 21:30. Chociaż jeśli ja nie będę pilotem to ZbyT pewnie szybciej trafi na Tąpadła Choć wcale nie muszą to być Tąpadła. Po czwarte należy słuchać się kierownika obserwacji. Spokojnie! To nie ja będę kierownikiem obserwacji. W gruncie rzeczy to ja w ogóle nie pojadę, ponieważ się rozchorowałem i większość czasu spędzam w łóżku. Kierownikiem będzie mój kolega, który nie jest użytkownikiem tego forum, ale wyraził swoją gotowość do obserwacji. ZbyTowi dam namiary na tego człowieka. Bardzo mi przykro, że nakręciłem wszystkich, a teraz się wykręcam, ale jeśli pojadę z gorączką na obserwacje to będę wprowadzać niepotrzebne fluktuacje powietrza, które będą przeszkadzać innym obserwatorom. Mimo to mam nadzieję, że pogoda dopisze, a obserwacje będą udane!
 3. Otóż jesteś w błędzie. Nikt się nie będzie na leonidach obijał! A sprzętem dysponujesz, bo do obserwacji meteorów potrzebne są tylko oczy. Nareszcie mamy pierwszy samochód! Więc jeśli pogoda dopisze obserwacje dojdą do skutku. Dla wszystkich chętnych polecam zapoznanie się z poniższą lektura obowiązkową: http://pkim.org/?q=pl/node/420
 4. Witam wszystkich Wrocławian Ponieważ w wielu miejscach w Polsce będą prowadzone obserwacje w trakcie maksimum Leonidów proponuję, aby utworzyć również u Nas taką grupę. Obserwacje meteorów nie są specjalnie skomplikowane (nie trzeba się np. martwić, że tlelp rosieje ) dlatego więc jest to świetna okazja zapoznanie się z tematyką meteorową ludzi, którzy nie mieli wcześniej doświadczenia w tego typu obserwacjach. Ponadto jest to świetny czas na integrację, wymianę doświadczeń i wrażeń. Tym, którzy uczestniczyli w takich obserwacjach na pewno nie trzeba specjalnie reklamować tego typu spotkania. Dające się słyszeć nawet ze sporej odległości "ochy" i "achy" mówią same za siebie Poza euforią i świetnie spędzonym czasem taki wyjazd może skutkować również wkładem w rozwój nauki. Dane rzetelnie zebrane podczas obserwacji zostaną opracowane i przeanalizowane przez grupę zajmującą się koordynacją takich obserwacji w Polsce (http://www.pkim.org). Aby taki wyjazd doszedł do skutku musi być spełnione kilka warunków: - zebranie co najmniej grupy 5-cio osobowej (oczywiście nie ma górnego limitu liczby osó - środek transportu (ja nie dysponuję samochodem) - co najmniej 70% niezachmurzonego nieba przez co najmniej kilka godzin. Ze swojej strony gwarantuję dostarczenie niezbędnych materiałów i informacji, które przydadzą się podczas takich obserwacji. Proszę więc zgłaszać swoje możliwości i chęci to wzięcia udziału w takich obserwacjach.
 5. Postanowiliśmy wypróbować wszystkie "w prawo" jakie spotkaliśmy po drodze więc teraz, żadna dróżka (nawet polna) nie kryje przed nami tajemnic. Podczas obserwacji rozpadła mi się przejściówka i ciężko było ustalić, który element należy do kogo Czekam na następny wyjazd, może jeszcze uda się coś podpatrzeć zanim skończą się noce. W ten weekend nie będę mógł z Wami jechać, co nie znaczy, że nie będę obserwować (niby obserwacje astronomiczne, ale w dzień).
 6. No to ja też się zabieram. Dziękuję za transport ZbyT
 7. Jak we wtorek to może i ja się zabiorę
 8. Witam, w imieniu Instytutu Astronomii mam zaszczyt zaprosić wszystkich czytelników tej części AF na spotkanie z astronomią. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia w godz. 18:00 - 22:00 Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu, relacja z największych obserwatorów, oraz w razie gdy pogoda dopisze obserwacje nocnego nieba przy pomocy 203mm Clarka-Repsolda Więcej informacji można znaleść tutaj.
 9. Jeśli jest jeszcze potrzeba to ja chętnie oprowadzę po instytucie. Proponowałbym jednak zwiedzanie wieczornie przy odpowiedniej pogodzie (więcej atrakcji) :>
 10. Witam, Oto bolid złapany w nocy 8 grudnia br Leciał gdzieś pomiędzy Łodzią a Częstochową. Jasność w rozbłysku to ponad -5 mag Meteora w pełnej okazałości można zobaczyć tutaj, oraz tutaj
 11. Drugi cykl odbioru kalendarzy też już się odbył. Atmosfera była bardzo przyjemna, a piwko bardzo dobre. Najsłabszym punktem okazał się pub "Brama Oławska", ponieważ został otwarty dopiero po godz. 18. Chyba wszyscy byli pod wielkim wrażeniem kalendarza, który w tym roku wygląda naprawdę prześlicznie! Dziękuję wszystkim za ciekawe spotkanie. A Tomkowi szczególnie za zaangażowanie w rozdawanie kalendarzy.
 12. Pomimo drobnych problemów z dostaniem się do środka (za które serdecznie wszystkich przepraszam) wykład udał się Mariusz "zanudzał" wszystkich około dwóch godzin więc chyba nikt nie czół niedosytu. Mam nadzieję, że wszystkim się podobało (bo mi bardzo)
 13. Myslę, ze powinieneś im zacytowac moje słowa: Pierwszy raz poznałem osobę w tak młodym wieku, która tak miłuje astronomie i robi to co lubi. Ja mam już 21 lat i mimo, ze interesuję się astronomią od mniej więcej piatego roku życia, to na obserwacjach byłem dpiero parę razy. Ty masz niepowtarzalną szansę rozwijać swoje umiejętności i wiedzę w gronie innych ludzi. Nie zmarnuj jej bo ja już ją zmarnowałem i bardzo tego załuję. A jeśli chodzi o towarzystwo, to Twoi rodzice powinni być dumni z tego, ze zadajesz się ze starszymi ludźmi, bo starsi sa mądrzejsi ( ) i więcej można sie od nich nauczyć. Pozdrawiam!
 14. Ja tez mam jakiś obiektyw 500mm, na pewno coś wymyślimy Ważne jest, żeby można było to postawić na jakimś montażu. Nie musi być solidny, jeśli będzie to ekspozycja z jakims obiektywem. Mam teraz do dyspozycji przejściówke z wyciągu okularowego na m42 + meade 25cm z montażem, ale pogoda płata figle, naped w montażu jest dość kiepski, a pozatym wszystko musze oddać za trzy dni... =( Bedę Ci bardzo wdzięczny. A więc do zobaczenia i pogodnego nieba!
 15. Jeśli miałby ktoś miejsce w samochodzie to ja też chętnie pojadę (pasuje mi tylko termin 30/31, bo w piatek wieczorem dopiero wracam do wrocławia) Ponieważ sam nie posiadam sprzętu teleskopowego, a jedynie aparacik fotograficzny zachęcam wszystkich gorąco do zabrania ze sobą przejściówki z wyciągu okularowego na m42 jeśli ktoś oczywiście posiada.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.