Jump to content

Rambo75

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

449 Good

About Rambo75

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

917 profile views
 1. Cześć. Tym razem wrzucam klasykę czyli widok na Jesioniki z Kalenicy w Górach Sowich z widokowego 19.09.2020. Początkowo w planach był rowerowy wypad na wschód słońca na Ślężę,jednak z racji tego,że w piątek po 23 wróciłem dopiero z pracy trzeba było wymyślić coś innego,ale i tak widoki były fajne w każdym kierunku,jedynie zabrakło inwersyjnych Beskidów
 2. Witam wszystkich. Odgrzebałem lipcowe zdjęcia z Kasprowego Wierchu wykonane o poranku i przy wyciąganiu RAWA pojawiły się zarysy Wysokiego Jesioniku. Pogoda tamtego poranka była bardzo łaskawa,prawie zero wiatru więc warto było przypiąć do plecaka statyw Później z Kasprowego poszedłem na Świnicę,ale ze względu na nadchodzące chmury nie było sensu rozkładać się ze sprzętem.
 3. Witam ponownie. Dziękuję za słowa uznania,bardzo jestem zadowolony z tej obserwacji. Ze Ślęży poza inwersyjnymi Beskidami jest jeszcze możliwe złapanie RTCN Mikstat koło Kalisza(273m) w odległości 116km,patrzyłem wczoraj w tamtym kierunku,jednak na północ zdecydowanie słabsze warunki były,wydaje mi się,że nocą lub przed świtem możliwa będzie ta obserwacja. Wrzucam po kolei GSA,Kominy EC Lubin,EC Polkowice oraz zabudowania Lubinia. Dalsza część wkrótce
 4. Cześć wszystkim. Dzisiejszego poranka wybrałem się klasycznie na Ślężę na dalekie obserwacje. Pięknie było widać to co na nizinach. Trafiłem kapitalnie,jak na dłoni widać było Górę Świętej Anny. Natomiast już jakiś czas temu wyczaiłem,że z najwyższych kominów Elektrowni Rybnik można dojrzeć szczyt Ślęży. Skierowałem w tamtym kierunku obiektyw i wreszcie udało się ! Dodatkowo dodam,że obłoki z chłodni kominowych chwilami widziałem gołym okiem.
 5. Witaj Gawain74 Wersję bez opisu oczywiście również mam Co do poświaty koło słońca to na surowych zdjęciach prosto z aparatu również ona jest,miałem niestety założony filtr polaryzacyjny ponieważ zwykłego UV nie wziąłem z domu i wydaje mi się,że to wina filtra,ponieważ zdjęć wschodów/zachodów słońca nie powinno się robić z nakręconym filtrem polaryzacyjnym,ponieważ wychodzą wtedy właśnie różne dziwne odcienie itp. Jeszcze słowo o warunkach tamtego dnia - ogólnie były bardzo słabe (za dnia ledwo widoczny Jeszted) dopiero zachodzące słońce ukazało Średniogórze Czeskie i Rudawy,je
 6. 13.10.2019Zachód słońca na Szrenicy w Karkonoszach.W planie głównym grzbiet Jestedzki a na horyzoncie widoczne Rudawy Niemieckie z najbardziej odległymi szczytami Klinovec oraz Fichtelberg.
 7. 12.05.2020 Widok na Jesioniki z drogi pomiędzy miejscowościami Kiełczyn i Książnica u podnóża Szczytnej w Masywie Ślęży. Zdjęcie wykonane w porze wieczornej.
 8. Cześć wszystkim. Podsyłam widok ze Śnieżki z 09.06.2019 z opisem w kierunku Lubinia i Polkowic.
 9. Może być,opisywałem to zdjęcie nie będąc do końca pewnym czy na pewno na tym zdjęciu jest Lubomir i Ciecień,więc jeśli coś poknociłem to przepraszam Żałuję iż mam tylko jeden kadr w tym kierunku,dostałem kociego mózgu na widok Schneeberga i interesował mnie głównie tamten kierunek.
 10. Widok na Beskid Wyspowy z 02.01.2020 z Pradziada
 11. Tak zdążyłem,przed 8 byłem już z powrotem na Przełęczy Tąpadła Wczoraj również odwiedziłem okolice Masywu Ślęży,ale widoczność marna,dodatkowo przechodziły przelotne opady śniegu,dopiero na wieczór się zdecydowanie poprawiło,ale czasu niestety brakło by się wybrać na jakąś pobliską miejscówkę. Wrzucę jeszcze kilka zdjęć z 15.03.2020 ze Ślęży. Widok na Karkonosze - Śnieżka 69km,Smogornia 73km. Poniżej Smogorni szczyt Trójgarb w G.Wałbrzyskich 38km. Poniżej Trójgarbu widoczne zabudowania Wałbrzycha,a jeszcze niżej zabudowania Świdnicy.
 12. Czołem. Wybrałem się dzisiaj na tzw dzień świtaka na Ślężę na dalekie obserwacje. Patrząc na prognozę pogody byłem nastawiony iż uda się może dzisiaj upolować wypatrywane od dawna Beskidy. Wejście na szczyt zajęło mi niecałe pół godziny. Jednak po dotarciu na wieżę widokową mina mi trochę zmarkotniała,pierwsza sprawa to niesamowicie silny wiatr wbrew temu co mówiły prognozy pogody,a druga to ponownie zbyt wysoka inwersja za Wzgórzami Strzelińskimi. Jednak jakieś tam widoki były Widok w kierunku Beskidów. Widok na Wysoki Jesionik - Pradziad 95km,Keprnik 82km Grupa Sucheg
 13. Ciekawe,ale od siebie mogę tylko życzyć tylko powodzenia,jesli komuś się to uda
 14. Gratulacje Michał !!! Ja z kolei dzisiaj okupowałem Ślężę w miłym towarzystwie Krzyśka S którego serdecznie pozdrawiam Jesioniki,Masyw Śnieżnika czy Karkonosze jak na dłoni,siedzę nad zdjęciami zrobionymi w kierunku Beskidów i wydaje mi się,że coś jest na granicy mgły inwersyjnej,ale nie jestem jeszcze pewny,dlatego wrzucam klasykę czyli Jesioniki,Masyw Śnieżnika i Karkonosze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.