Jump to content

Rambo75

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

415 Good

About Rambo75

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

826 profile views
 1. Witaj Gawain74 Wersję bez opisu oczywiście również mam Co do poświaty koło słońca to na surowych zdjęciach prosto z aparatu również ona jest,miałem niestety założony filtr polaryzacyjny ponieważ zwykłego UV nie wziąłem z domu i wydaje mi się,że to wina filtra,ponieważ zdjęć wschodów/zachodów słońca nie powinno się robić z nakręconym filtrem polaryzacyjnym,ponieważ wychodzą wtedy właśnie różne dziwne odcienie itp. Jeszcze słowo o warunkach tamtego dnia - ogólnie były bardzo słabe (za dnia ledwo widoczny Jeszted) dopiero zachodzące słońce ukazało Średniogórze Czeskie i Rudawy,jednak dość mocno wiało i sporo zdjęć wyszło poruszonych,w kierunku Szumawy również kierowałem obiektyw,jednak tam ledwo widocznym obiektem był Bezdez,nawet Rip się nie pokazał. Tak szczerze to kompletnie nie przykładałem wagi do zdjęć z tego wypadu,jednak gdy zacząłem wyciągać rawy z tych fotek to dostrzegłem zarysy Klinovca oraz Fichtelberga,szybki opis i jest
 2. 13.10.2019Zachód słońca na Szrenicy w Karkonoszach.W planie głównym grzbiet Jestedzki a na horyzoncie widoczne Rudawy Niemieckie z najbardziej odległymi szczytami Klinovec oraz Fichtelberg.
 3. 12.05.2020 Widok na Jesioniki z drogi pomiędzy miejscowościami Kiełczyn i Książnica u podnóża Szczytnej w Masywie Ślęży. Zdjęcie wykonane w porze wieczornej.
 4. Cześć wszystkim. Podsyłam widok ze Śnieżki z 09.06.2019 z opisem w kierunku Lubinia i Polkowic.
 5. Może być,opisywałem to zdjęcie nie będąc do końca pewnym czy na pewno na tym zdjęciu jest Lubomir i Ciecień,więc jeśli coś poknociłem to przepraszam Żałuję iż mam tylko jeden kadr w tym kierunku,dostałem kociego mózgu na widok Schneeberga i interesował mnie głównie tamten kierunek.
 6. Widok na Beskid Wyspowy z 02.01.2020 z Pradziada
 7. Tak zdążyłem,przed 8 byłem już z powrotem na Przełęczy Tąpadła Wczoraj również odwiedziłem okolice Masywu Ślęży,ale widoczność marna,dodatkowo przechodziły przelotne opady śniegu,dopiero na wieczór się zdecydowanie poprawiło,ale czasu niestety brakło by się wybrać na jakąś pobliską miejscówkę. Wrzucę jeszcze kilka zdjęć z 15.03.2020 ze Ślęży. Widok na Karkonosze - Śnieżka 69km,Smogornia 73km. Poniżej Smogorni szczyt Trójgarb w G.Wałbrzyskich 38km. Poniżej Trójgarbu widoczne zabudowania Wałbrzycha,a jeszcze niżej zabudowania Świdnicy.
 8. Czołem. Wybrałem się dzisiaj na tzw dzień świtaka na Ślężę na dalekie obserwacje. Patrząc na prognozę pogody byłem nastawiony iż uda się może dzisiaj upolować wypatrywane od dawna Beskidy. Wejście na szczyt zajęło mi niecałe pół godziny. Jednak po dotarciu na wieżę widokową mina mi trochę zmarkotniała,pierwsza sprawa to niesamowicie silny wiatr wbrew temu co mówiły prognozy pogody,a druga to ponownie zbyt wysoka inwersja za Wzgórzami Strzelińskimi. Jednak jakieś tam widoki były Widok w kierunku Beskidów. Widok na Wysoki Jesionik - Pradziad 95km,Keprnik 82km Grupa Suchego Vrchu i Bukova Hora w Górach Orlickich - od lewej charakterystyczna Igliczna 69km,Bukova Hora 95km,Suchy Vrch 90km Reszta zdjęć wkrótce
 9. Ciekawe,ale od siebie mogę tylko życzyć tylko powodzenia,jesli komuś się to uda
 10. Gratulacje Michał !!! Ja z kolei dzisiaj okupowałem Ślężę w miłym towarzystwie Krzyśka S którego serdecznie pozdrawiam Jesioniki,Masyw Śnieżnika czy Karkonosze jak na dłoni,siedzę nad zdjęciami zrobionymi w kierunku Beskidów i wydaje mi się,że coś jest na granicy mgły inwersyjnej,ale nie jestem jeszcze pewny,dlatego wrzucam klasykę czyli Jesioniki,Masyw Śnieżnika i Karkonosze.
 11. Witam. Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie z Pradziada z 02.01.2020 wykonane w kierunku Alp. Kadr wykonany na prawo od Schneeberga i Heukuppe,to już ostatnie jakie udało mi się znaleźć.
 12. Witam. Nawiązując do dnia 02.01.2020 widoków z Pradziada znalazłem zdjęcie w kierunku obłoków z El Dukovany. Tuż na prawo od obłoków widać moim zdaniem miraż jakiegoś odległego szczytu,oraz sporą część jakiegoś pasma górskiego. Dodatkowo na skraju panoramy po lewej stronie zdjęcia widoczny zarys jakiejś bardzo odległej dużej góry. Proszę o identyfikację
 13. Krzysiek,tak,mocno skadrowana została ta panorama,niestety kurczę nie mam już więcej fotek w tamtym kierunku,na widok Schneeberga cieszyłem się jak małe dziecko. Mogłem zrobić panoramy tak jak miało to miejsce w kierunku Górnego Śląska i dlatego udało mi się zweryfikować Chorągwicę,fajnie by było jeszcze kiedyś trafić podobne warunki z Pradziada,ale sądzę,że nie prędko się takie powtórzą. Nie mniej jednak ten wypad zapamiętam na bardzo długo
 14. Super! dzięki za wygenerowanie symulacji mojego zdjęcia Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie na prawo od wyższego w kierunku o którym mówisz. Zdjęcie z ogniskowej 500mm. Kurczę,gdybym wiedział,że poza Schneebergiem jest tam tyle innych szczytów to podłączyłbym telekonwerter x2 bo miałem go w plecaku. Podrzucam wspomniane zdjęcie PS: znalazłem jeszcze wycinek na lewo od masztu Kolaj na Wyżynie Drahańskiej - strzałką zaznaczyłem jeszcze jeden rozpłaszczony szczyt który zauważyłem na zdjęciu !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.