Jump to content

Jacek160

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  366
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutral

About Jacek160

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Śląsk
 • Zainteresowania
  Astronomia,F1
 • Sprzęt astronomiczny
  Pozdrawiam | Kruszynka S10"Dob,Asferyk 31mm,ES82-14mm,6.7mm,4.7mm,Orion UB,Lumicon OIII | Tento10x50,SkyMaster15x70,2x Baader UHC-S 1.25" | PalmT5+Astromist |

Recent Profile Visitors

648 profile views
 1. Ja w pierwszej kolejności kupowałem ultrablocka do Synty 10",jest najbardziej uniwersalny.Dopiero później rozważył bym zakup OIII lub innego.
 2. Nic dziwnego że to już 10 supernowa w tej galaktyce,nazwa mówi wszystko(Fajerwerk):-)
 3. Kolimator domowej roboty,poszukaj kolimacji metodą Hamala,tam jest wszystko opisane.
 4. E tam,H czy SR do maczka na start ujdą w tłumie:-)
 5. E tam,H czy SR do maczka na start ujdą w tłumie:-)
 6. E tam,co najwyżej sąsiadka na głowie chodzić będzie:-)Za to obraz żyleta będzie,nawet w okularze z zestawu.
 7. Dobrze kolega zrobił zakładając temat na forum,obserwując tą Syntą w mieście tylko kolega by się zniechęcił do astroobserwacji.Dobry wybór ten Celestron,do astro jak również lukanek za dnia na sam początek w sam raz.Czystego nieba.
 8. Na pewno obrazy z niego będą o niebo lepsze od tego gso 30mm który dodają do teleskopu,podstawa to obserwacje pod ciemną miejscówką.
 9. Do planet chyba każdy to przyzna najlepsze są ortoskopy,obraz żyleta.Minusem tych okularów jest małe pole widzenia(planeta szybko ucieka z kadru),kolejny minus to mały ER,dla osób obserwujących w okularach niestety odpadają.Co do tego jaki ortoskop wybrać to nie doradze,żadnego w wyciągu u siebie nie miałem.
 10. Pewnie z barlowem jest wszystko w porządku tylko po jego włożeniu brakuje w wyciągu zakresu ostrzenia z tym barlowem.Barlow skraca ogniskową okularu a co za tym idzie żeby z nim wyostrzyć na nieskończoność np.na księżyc to trzeba wyciąg wsunąć głębiej do tuby.Włóż barlowa w wyciąg i spróbuj wyostrzyć obraz na jakiejś pobliskiej latarni.Ten Jowisz z pierwszego postu to była najprawdopodobniej gwiazda Gamma Virgo.
 11. Fajne zdjęcia można strzelać równie dobrze zestawem który kolega aktualnie posiada,na tutejszym forum i sąsiednich jest troche fotek cykniętych tym sprzętem.
 12. Fajne zdjęcia można strzelać równie dobrze zestawem który kolega aktualnie posiada,na tutejszym forum i sąsiednich jest troche fotek cykniętych tym sprzętem.
 13. Okular 32mm do tej Synty to tylko pod ciemne wiejskie niebo,daje źrenice 5mm.Idealny do obserwacji rozległych mgławic.Do obserwacji takim okularem na zaświetlonym niebie podstawa to zakup porządnego filtra ALP,np.Orion Ultra Block.Sam korzystam z serii ES-ów 82* i sobie chwale,na razie nie myśle o zmianie na inne.Może kiedyś jak fundusze pozwolą zamienie na serie Naglerów czy Ethosów.
 14. Z tym że ten zasięg gwiazdowy 10.8 mag jest do osiągnięcia pod smoliście czarnym niebem,o takim zasięgu na podmiejsko-miejskim niebie można sobie pomarzyć.
 15. Bierz lornetke,lornetką poznasz niebo a jak już cie to wciągnie to pomyślisz o teleskopie.Sam zaczynałem od lornetki,przydaje się do podglądania sąsiadek za dnia:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.