Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  3373
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by Piotr4d

 1. Przykład idzie z "wysoko zwiniętych" państw. Niemcy jako pierwsi wprowadzili podatek o produkcji i systematycznie obniżają cenę zakupu prądu od prosumentów. Przyjaźnie jak cholera!
 2. Mod do HEQ5 jest wręcz trywialny w instalacji, więc jeśli powstrzymuje Cię ten aspekt, to bez obaw nie jest to skomplikowane. Znaczącego uproszczenia się nie spodziewaj, bo OAG to też spore pole do błędów. Miej na uwadze, że po każdej zmianie pozycji rotatora należy przeprowadzić kalibrację guidingu. Nie jest to może wielki problem, ale należy o tym pamiętać. OAG może być źródłem ugięć i krzywizn w torze, ponad to o wiele trudniej jest o gwiazdę prowadzącą. Nie ziechęcam, bo sam jestem zadowolonym użytkownikiem OAGa, ale nie jest tak różowo.
 3. Nawet z ograniczeniem w pełnym obrocie rotatora pozostaje pewnie z 270* do dyspozycji, co w zupełności wystarczy do optymalizacji kadru. OAG, ok troszkę poprawi sytuację, ale na twoim miejscu zaczął bym od inwestycji w montaż i jego opaskowanie.
 4. Pod Adventurera lepszym wyborem że względu na krótszą ogniskową będzie chyba jednak RedCat. Ponad to odpada zabawa z dobieraniem optymalnnej odległość flattener-matryca kamery, bo ta zawsze wypada w punkcie ostrożności. Przykręcasz kamerę i ustawiasz ostrożności i ma działać.
 5. Jeszcze do wczoraj myślałem, że ogarniam temat, a tu patrz- wychodzi że nie koniecznie. Choć lampka ostrzegawcza zaświeciła mi się już przy Asi 294 mm. Gdzie domyślnie mam ustawiony bin2 z wynikowym pikselem 4,6um, a bin1 był jakby ekstra bonusem co nie kleiło się z przeświadczeniem, że bining w CMOS jest nieużyteczny. Widać w nowych konstrukcjach nie jest to takie oczywiste. Cała przewaga nowych CMOSów, pomijając skądinąd równie ważną warstwę elektroniki i oprogramowania, sprowadza się do QE i głębokości studni, czyli od śrubowanych konstrukcji pojedynczego piksela.
 6. A gdzie wsadzić wielkość DR stops, która nie jest tożsama bitom ale w uproszczeniu sprowadza się do podobnych wartości. W tym przypadku jest to około 13.5. Piotrek spokojnie dojdziemy i do bin2, tylko @Behlur_Olderys jeszcze parę razy wyprowadzi mnie z błędu Edit: O i bin też ogarnięty.
 7. OK, rozumiem błąd. Utożsamiłem ADU ze studnią. Przy UG wszystko jest proste
 8. Brawa dla moderatora za wydzielenie i genialny tytuł wątku
 9. Fizyki nie przeskoczysz i na tym zasadza się całe podobieństwo. W konkretnym przypadku 100 fotonów (QE90%) wyzwala 90-e, a te z kolei 450ADU. 3300 fotonów wypełni po ADC studnię 15k . Dobrze kminię? Wychodzi mi, że cała magia sprowadza się do głębokości studni. Gdyby np. asi1600 miała studnię na poziomi zbliżonym do 2600, to przy gainie 250 parametry egain i read noise były by na bardzo zbliżonym poziomie. Oczywiście pozostaje kwestia sprawności QE i "uboższego" przetwornika ADC. Ale magii w tym nie widzę. Z kolei teoretyczny (bo go nie ma) UG w 2600 poł
 10. Mnie bardziej intryguje ta grafika/wykresy. Przy gain 100 jest nieco ponad 0,2-e/ADU ( brak opcji UG wzmocnienie jednostkowego ) i studnia 15k, to ile fotonów trzeba żeby ja wypełnić przy QE 90%? Te rzeczone 16bit ADC, to tak naprawdę co daje, skoro DR stops jest na poziomie 13,5?
 11. Przyłączam się do pochwał i pytania. Czym robi się takiego genialnego Sadra?
 12. Nie doradzę odnośnie szczegółów workflow w Pixie, ale jeśli postępujesz zgodnie jakimś sprawdzonym kanonem, to może wystarczy podejść łagodniej do materiału.
 13. No i trzeba zwiększyć czas ekspozycji pojedynczego suba i/albo zwielokrotnić łączny czas naświetlania.
 14. Jeśli niebo będzie naprawdę ciemne, to nie potrzebujesz filtrów, bo poza zaburzeniem balansu kolorów nie wniesie on wiele do samej fotki. Chyba że zamysłem będzie zbierania materiału w węższych pasmach. Zdecydowanie większym problemem może być uzyskanie niepojechanych gwiazd na eqm35 i skali rzędu 1,5 na piksel bez guiding.
 15. Jak w temacie, w grę wchodzi każda inna znana marka, byle z matrycą monochromatyczną. Preferuję wersje w obudowie mini.
 16. Będę, będę, spokojnie Wystarcz, że zapisałem się na zlot jeszcze przed Adamem organizatorem, bo od systemu dostałem numer rezerwacji ID_0001
 17. Kiedy doliczy się zaszczepionych, a raczej ich odliczy, zmieścimy się w limicie uzyskując 100% dostępnych miejsc.
 18. Super się prezentuje, tylko czy aby stabilne.
 19. Czyli krajowy program kosmiczny ma się dobrze. Są już pierwsze sukcesy.
 20. Klasyka w najlepszym wydaniu!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.