Jump to content

amatorastro

Społeczność Astropolis
 • Posts

  151
 • Joined

 • Last visited

About amatorastro

 • Birthday 12/28/1966

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Toruń

Recent Profile Visitors

551 profile views

amatorastro's Achievements

20

Reputation

1

Community Answers

 1. Czy ktoś wie, dlaczego w widmie Słońca mam takie poziome kreski? Tylko w widmie Słońca. Nie robi czy skierowana szczelina na Słońce, czy założone dwie "matówki z pojedynczej warstwy papieru toaletowego", jedna przy szczelinie druga na wejściu kanału. Przy dobitym od białej ściany już ich nie ma, ale wtedy słabo widać pionowe prążki. Przy "badaniu" ledów, halogena itp., tego objawu nie ma.
 2. A ktoś wytłumaczy początkującemu różnicę w poniższych montażach? EQM-35 PRO + statyw NEQ5 EQ5 PRO + statyw NEQ5
 3. Kupię kamerę T7C (kolor). Może dla kogoś to już za słaba kamerka i chce się pozbyć metodą sprzedaży?
 4. Czy opaska musi działać ze sterownikiem, czy np. na średnicę 60mm można zamówić wersje na 5V, podpiąć pod powerbank i się nie martwić o sterowanie?
 5. No i trzeba było czyścić monitor, bo piłem herbatę. Sorry, musiałem napisac.
 6. Kupię Kamerę ZWO ASI 224MC (kolorowa), nowszą wersję na USB3 z obniżonym AMP glow. Może ktoś przechodzi na wyższą wersję i ma do odsprzedania?
 7. Do SCT 1500 z barlowem 2x do planet mając 3000mm, to 1/3 wychodzi guider 1000mm. Z barlowem 3x by wyszło drugi taki SCT jako guider
 8. O, dziękuję za odwiedziny przy moich skromnych wypocinach. Z aberracją mnie pocieszyłeś, bo zastanawiałem się co jest nie tak z telepem. Bardzo dziękuję za porady i manuale. Planuję zakup ASI 120MC mini lub T7C (nawet się ostatnio na giełdę spóźniłem). Lepiej by planetki się zarejestrowały, a że zbieram na SWSA, to później by była do guidingu. (Ale to raczej nie na tę tubę, bo zapewne za ciężko będzie - nośność SWSA 5kg a sam teleskop ma jakieś 4,5kg i nie ta ogniskowa na SWSA.) Na SWSA planuję aparat z obiektywem 135mm.
 9. Kupiłem web kamerkę SPC880NC z wgranym softem SPC900NC. ... Minęło kilka lat... zdecydowałem się użyć tej kamerki w wyciągu. Wetknąłem ją w odwłok do SCT 6" 150/1500 na balkonie w blokowisku, bez Barlowa (nie posiadam), bez prowadzenia, godzina wychładzania. Nosek 1,25" do kamerki nie ma w środku żadnego filtra. Planety na tyle szybko zasuwają po matrycy, że film ma max 10s i to po ustawieniu kamerki na skos, aby obraz szedł po przekątnej. Po manualu Kol. @ZbyT Fotografia planetarna-jak zacząć film złożony w AutoStakkert a następnie (ponieważ totalnie nie ogarniam kuwety z programem Fitswork nawet po manualu) w PS Elements, który posiadam. Poniżej dwie klatki, które otrzymałem, niestety nie wiem czemu są takie aberracje. EDIT: Jak tu się wstawia zdjęcia, aby się wyświetlały jako fota a nie załącznik???? EDIT2: Zamiana plików na .jpg aby się wyświetlały w wątku.
 10. Hmm, jak wstawić film? Wrzuciłem przesuń i upuść, ale nie można go odczytać...
 11. Zrobiłem sobie Duncan Mask na wzór: Duncan Mask. Bez problemu uzyskałem pierwszy obrazek (poprzecinany okrąg), natomiast nijak nie mogę uzyskać owego "Y". Zbliżając się do punktu ostrości te fragmenty okręgu robią się coraz mniejsze i są coraz bliżej aż w końcu są plamką a nie gwiazdką "*". O co kaman? Co mogę robić źle? Ustawiałem na obraz na kamerce, ale niestety widzę teraz, że nie do końca jest ustawione dobrze. Prościej by było jakby gwiazda tak szybko nie uciekała z pola widzenia kamerki. Obważanek poniżej: 21_40_25.avi
 12. Przepraszam, gdzie jest wątek z pomiarami filtrów?
 13. Dzień dobry, Na stronie Sky-Watchera figurują dwie wersje Star Adventurera (zwykła i mini). Natomiast na teleskopy.pl mamy wesję Star Adventurer 2i jako nowość. Jeśli to nowa wersja, to czemu nie mam jej na stronie producenta? Jak to jest z wersjami Star Adventurera?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.