Jump to content

amatorastro

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutral

About amatorastro

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 12/28/1966

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Toruń
 1. Trzymaj... Ludzie wiedzą, że te pieniądze nie będą zmarnowane a Ty będziesz mógł zainwestować je w dodatkowy sprzęt. Oj, niekoniecznie. Obserwując portal polakpotrafi wiele projektów jest niezakończonych. Trzeba sobą coś reprezentować, to wtedy jest szansa powodzenia. Karol ma już wyrobioną "markę", dlatego byłem pewien, że akcja zakończy się powodzeniem, ale że w 10 godzin? Gratulacje...
 2. Witajcie, Gdzieś widziałem na jakiejś (chyba) polskiej stronie wizualizację obserwacji w różnych warunkach. Było pokazane np. jak faluje Księżyc, na ile pomaga filtr zielony itp. Nie chodzi mi tu o symulator teleskopu na astromaniaku. Ktoś ma linka?
 3. Przepraszam że się odważam, ale na balkonie? Tzn. Newton, nie wnuczek. Wnuczka na balkonie nie próbowałem, ale Newtona tak i naprawdę słabo było. Może mam za mały balkon, poza tym wyciąg wypadał nieraz w różnych niewygonych miejscach, a trzeba mieć tu na uwadze osobę starszą. Ja bym raczej obstawał przy refraktorze. Jak mało miejsca, to obiektyw może zawsze wystawać poza barierkę.
 4. Czyli jak bezwzględną ustawię na 9 (maximum), to wyświetla wtedy wszystkie gwiazdy z wszystkich plików (domyślnych + pobranych)?
 5. A to troszkę pomaga, ale mało... Niestety u mnie przy zbliżaniu nie zwiększa ilości. Skala bezwzgledna pomaga, ale tylko i tak za mało...
 6. Mam standardowe 4 pliki, czyli do 10,5mag, ale wyświetla tylko jakieś najjaśniejsze. Pobrałem piąty (do 12m) ale wyświetla tak samo.
 7. No dobra, mam zaptaszkowany limit magnitude, ustawiłem 9,0, zapamietałem w ustawieniach i jak je teraz wyświetlić bo na ekranie bez zmian? EDIT: Moment, bo nie idę w stronę światła. Limit, to zapewne limit (jak nazwa wskazuje ) wyświetlania, ale jak wyświetlić większą ilość gwiazd w widoku ogólnym?
 8. Witam, Jak u licha zmienić ilość gwiazd do wyświatlania w Stellarium? Nie wiem na ile jest domyślnie, ale jak zmieniam np. na 7m, to jak tę wartość zapamietać w programie?
 9. Witam, Chciałbym zmajstrować kabelek RS232 do SW Synscan AZ GoTo (czyli takiego: http://www.sherwoods-photo.com/sky_watcher/Synscan-AZ-GOTO-Mount--Trip.jpg). Niestety nie bardzo znajduję jak powinny być połączone kabelki pomiędzy wtyczką RS232 a RJ11. Czy opis na ostatniej stronie tego pdfa jest poprawny, czy inaczej powinny być połączone? http://www.requio.com/m/scmanual.pdf
 10. Jakieś filtry? LP czy coś takiego?
 11. Witam, Pytanie od mojego znajomego: Posiada Newtona SW 150/750 i okulary 1,25": SW 66* 6mm, kitowe 25 i 10mm oraz 3,2mm TMB Planetary II. Chciałby (wymienić?) i zakupić jakiś 2" do 700zł, tylko pytanie w jaki najlepiej? Nie wszystkie się nadają do f/5. Będziemy wdzięczni za podpowiedzi z Waszego doświadczenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.