Jump to content

Adramelek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Adramelek

 • Rank

 • Birthday 04/15/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Milton Keynes - England
 1. Jeśli chodzi o używane to problem polega jeszcze na tym że nie ma tego zbyt wiele, jeszcze muszę się nad tym zastanowić mam też czas bo sprzęt planuję kupić na przełomie lipiec/sierpień, jedynie decyzję chcę podjąć trochę wcześniej. Nad tym właśnie Dobsonem 12" się poważnie zastanawiam, mam też swój własny typ, ale wstrzymam się z ujawnieniem i zobaczę czy ktoś inny go nie poleci Na dzień dzisiejszy mam zamiar sporo czytać na ten temat i się szkolić bo na chwilę obecną wiem zbyt mało a temat jest dość obszerny
 2. Po kolei 16" odpada ponieważ jest w mocowaniu bez sterowania elektrycznego, a jak by miał być z to cena była by zbyt wysoka za ten rozmiar. Teleskop chcę wyłącznie nowy, nie przepadam za używkami kilka razy się naciąłem na różne rzeczy i więcej nie chcę. Jak już wiecie podstawa dla mnie to ciała układu słonecznego, ale dalszych obserwacji też bym chciał korzystać więc musi to być coś jednak pośrodku. Co do rozmiarów, oraz wagi to jednak nie ma to dla mnie większego znaczenia, nie będę miał problemów z przewozem poza miasto, wyniesieniem z mieszkania itd. No i teraz najważniejsze średnica, jakość oraz opłacalność tak jak Intimate słusznie wspomina, ja też słyszałem że nie tylko wielkości się liczą, ale także jakość instrumentu co chyba jest rzeczą normalną. Tak że jeśli 8" w takiej samej cenie jak 10" czy nawet 12" będzie lepszy to wiadomo lepiej brać 8" tu właśnie jest haczyk dla mnie bo nie wiem. Cena w tych granicach to koszt samego teleskopu, resztę co będzie potrzebne dokupię za osobne pieniążki w niedalekiej przyszłości po zakupie teleskopu, ogólnie nie chcę przekroczyć kwoty 10tyś to jest raczej absolutne max jak dla mnie bo żona na moją zachciankę by krzywo patrzyła hehehe
 3. Witam ponownie nocnych ludzi Poczytałem trochę chociaż nie tyle ile powinienem, ale podjąłem decyzję odnośnie rodzaju teleskopu, oraz ceny. Wybieram ilość światła, a także jakość co za tym idzie duże średnice, oraz wysoka cena. Mój przedział cenowy to od 5-7tyś gdyby była jakaś ciekawa propozycja to nawet więcej, ale musiała by się po prostu opłacać, ogólnie no to wiadomo im mniej tym lepiej na pieniądzach mało kto śpi hehe Prośba do was zawodowców o doradzenie mi konkretnego modelu, nie wiem też czy lepszym rozwiązaniem będzie montaż Dobsona czy tradycyjny paralaktyczny, z tradycyjnym miałem kontakt a z tym drugim nie, chociaż to wszystko jest sterowane silniczkami więc czy jest jakaś różnica?
 4. Powiem tak, daliście mi wszyscy do myślenia Nie wiedziałem że do obserwacji planet są inne teleskopy niż do obserwacji słońca, teraz co zrobię w pierwszej kolejności to poczytam o tym wszystkim, oraz podejmę decyzję na czym głównie mi zależy, planetach, księżycu czy słońcu. Jeszcze się odezwę, dzięki wielkie za informacje.
 5. Witam Mam 30 lat, około 13 lat temu kupiłem sobie pierwszy teleskop astronomiczny był to mniej więcej taki jak dzisiejszy Bresser Pluto 114/500 firmy Uniwersał, ja miałem najwidoczniej jego poprzednią wersję, sprzedałem go po 4 latach bo zaczęła czarnieć i odchodzić powłoka z głównego zwierciadła, był używany raz na 2 tygodnie po godzince więc nie wiele, zawiodłem się na nim i nie chcę więcej tej firmy, może teraz jest lepiej tego nie wiem, ale ja dziękuję. Teleskop chcę mieć ponieważ interesuję się astronomią i fascynuje mnie ogrom i złożoność wszechświata, nie jestem jakimś zapaleńcem, nie będę też godzinami obserwował nieba, po prostu chcę mieć sprzęt w domu aby podkreślić to jaki jestem i jakie są moje zainteresowania, a gdy będę miał warunki i czas wyjść na zewnątrz i obserwować. Oczywiście nie chcę go zakupić tylko dlatego aby ładnie wyglądał w pokoju, chcę przez niego też coś zobaczyć fascynują mnie planety, księżyc, a najbardziej słońce cała reszta jest drugorzędna. Gabaryty, oraz waga nie są problemem, mieszkam można powiedzieć na przedmieściach, rejon Wielka Brytania. Teraz pytanie do was czy teleskop za cenę 2tyś zł mi wystarczy czy lepszym wyborem będzie za 5tyś zł lub nieco droższy, czy ja jako amator będę widział jakieś różnice pomiędzy nimi dwoma, czy jestem w stanie to wykorzystać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.