Jump to content

marcin.p1

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  498
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by marcin.p1

 1. Dzięki za porównanie. Wziął bym CLS ale nie wiem jak w nie modzonym by wycinał. Mam w planach kupić tylko pod astro aparat. No i chce wymienić 150/750 na redcat 51. Ale to na jesień dopiero.
 2. Odkopię temat. Zastanawiam się nad filtrem eos clip do canona - niemodyfikowany. Tyle czytałem i sam już nie wiem. Jaki będzie najlepszy UHC czy CLS? Będzie chodził z canon + SW 150/750.
 3. Pytanie o sklep teleskopy.pl

  Jak opinie na necie czytałem że nie za bardzo.  Tylko ceny w porownaniu do deltaoptical.pl to o kilkaset złotych taniej.

  Kupował ktoś? Nie ma problemów?

  1. Show previous comments  9 more
  2. Qrczak99

   Qrczak99

   Żadnych problemów. Zawsze przesyłka dociera na drugi dzień.

  3. Wojsa

   Wojsa

   kupowałem w Chorzowie i osobiście i z wysyłką - było ok

  4. Patryk Sokol

   Patryk Sokol

   Mi się nawet udało tam zwrócić teleskop SkyWatchera, bo mi się nie podobało jak focuser chodzi.

   Zero problemów.

   W Delcie też bez problemu, oddawałem artykuły bez proszenia się o cokolwiek.

    

    

 4. Dzisiaj miałem na podwórku na tle Księżyca ale wiatr niedokładna ostrość zrobiły swoje. Pojedyńcza klatka.
 5. Mam problem

  kupiłem lapka jest wszystko zaktualizowane, chciałem pobrać ascom platform na win 10 i za grzyba nie zainstaluje - wywala błąd. 

  Gdzie mogę pobrać sterowniki do qhy5 bo chce pod guiding i nigdzie nie widze. Sa do nowszych.

  1. Łukasz Czerwiński

   Łukasz Czerwiński

   Jeśli mnie pamięć nie myli wyskakuje niebieskie okienko podczas próby instalacji. Tam można coś kliknąć w nim i rozwinie się lista, gdzie będzie można wybrać coś w stylu "zainstaluj mimo wszystko". 

  2. marcin.p1

   marcin.p1

   U mnie nie ma wyskakuje 1 okno instalacji i pasek i nie można zaistalować.

   Sterowniki do kamery znalazłem laptop już widzi, kamerka działa a reszta lipa.

 6. Ok. ogarnąłem temat. Dziś pogody nie miałem ale za to wczoraj była bajka. Sky Watcher 150/1200 + Neximage 5. Zaraz po 16 były super warunki. Oto co mi wyszło. WCP i cień Io na Tarczy się złapał.
 7. Ja mam pytanie z innej beczki mam ponad 100gb z wczoraj. Ale nie wiem jak zestackowac. Caly czas zaznacza mi na 1 planete i za uja nie wyjdzie 1 jest a 2 rozmazana albo w og9le nie widać
 8. W sklepie google play jest darmowa apka. Pokazuje również tranzyty na tle planet.
 9. Ja już sobie zapomniałem ale zaliczyłem tranzyt 22.08.2020 godz. 11:53. Musiałem podjechać dokładnie 42 km. A 27.10.2020 zerknąłem sobie z rana na transit-finder bo już nie patrzyłem chwilę i okazuje się że 0 9:15 jest tranzyt 7 km ode mnie. Więc rura na szybkiego sprzęt do auta, jazda na miejsce, rozstawienie sprzętu i złapana (raczej brak później zobaczyłem, że są plamy słoneczne i mogłem lepiej ostrość ustawić z 2 strony brak czasu )ostrość na szybko. I tym razem nie filmik tylko 1 podejście do zdjęć. Byłem gotowy dokładnie 13 sekund przed tranzytem do tego silny wiatr i
 10. Jak widzę jakie tu foty to moją wstyd dawać ale zapolowałem. Seeing fatalny totalne mydło.
 11. Saturn z 26.08.2020. Szału jakiegoś wielkiego nie było ale coś jest.
 12. U mnie słabo z dzisiaj z nocy.
 13. Też dziś polowałem po 2 latach pauzy. Szału nie ma ale jak na takie warunki to ok. porównanie 2 lata w tył i teraz, powoli pierścienie się podnoszą
 14. Prosze o usniecie 2 razy kliknąłem.
 15. Złapany i dzisiejszy chociaż 7 min przed tranzytem chmury przykryły Słońce. I całość 2 tranzyty w przeciągu kilku dni udane, pogoda dopisała i jak to mówi pewien gość "Legancko jestem zadowolony"
 16. Dzięki za wskazówki. Dziś miałem czas to pobawiłem się materiałem bo wcześniej na szybkiego i takie coś mi wyszło Jestem zadowolony bo jak do tej pory to najlepszy mój tranzyt (najlepiej wyszło). Na 28.04 do 10:00 pokazuje w aplikacji chmury ale mam nadzieje, że za 3 dni się zmieni. Wpisałem swoje położenie i wyszło nie 0,72 a 0,69 czas tranzytu. Piszesz ,że filtr żółty GSO #12 jak mocujesz do aparatu ??
 17. Ja robiłem o 11:49:10.55 0,72 trwał tranzyt. Ty chyba się z nimi umawiasz, że przez ogród latają. Ja tylko 1 raz miałem u siebie a tak to po 50 km ode mnie. Rozumiem, że robisz zdjęcia a nie nagrywasz filmik. 28.04 będzie kolejny tranzyt z tego samego miejsca o 9:27. Oby pogoda dopisała. Pięknie ostre wyszły. Jeszcze spytam jak ustawiasz czas żeby co do sekundy przeszła? Ja sprawdzałem na smartfonie ale u mnie po czasie przeleciała.
 18. I ja nie maruję pogody bo dopisuje. Starlinki , Falcon 9, meteoryty a dziś miałem tranzyt ISS oddalony o 7,93 km. Więc pojechałem. Ostrość mogła by być lepsza ale tak raziło, że i tak jestem zadowolony. Tylko nie mam pojęcia jak zrobić (nałożyć ) na tle Słońca kilkanaście ISS wzdłuż jak leciała. Miejscówka i co z tego wyszło filmik
 19. U mnie była pogoda na szybkie foty bo nadciągły chmury. Gwiazdki pojechane bo na szybko. Tak z ciekawości spytam co to wpadło w obiektyw? Widać, że się przesuwa.
 20. Coś mi się pomyliło i 2 posty dodane a teraz nie mogę usunąć.
 21. Szybki strzał 2s, bo jutro mają być u mnie chmury. Pamiątka zrobiona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.