Jump to content

Miedziak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Miedziak

 1. Może się przydać do RAWów - DSS i Sequator korzystają z tej biblioteki https://www.libraw.org/about https://pypi.org/project/rawpy/
 2. Podpinałem do 1000D i również było w porządku + z tego co kojarzę to jest jeden z polecanych obiektywów M42. Trzeba wziąć tylko pod uwagę, że jest ciężki - waży ok. 1 kg.
 3. Ewentualnie zerknij jeszcze na Jupitera 21M 200/4. Zajrzyj też tu, wypisana jest cała litania polecanych: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=4&t=865
 4. Mgiełki zawsze będą bez koloru a gwiazdy zawsze będą kropkami, dosłownie każdy kogo tu "spotkasz" był tym na początku zaskoczony
 5. Co do zakupów z Alie to uważaj, bo pan celnik z WER-u może zamieszać w bębnie maszyny losującej i wymacać Twoją paczkę, a wtedy do ceny trzeba doliczyć te 20% kwoty (cło + dodatki za samo przeprowadzenie kontroli) :/
 6. I koniecznie zgaś wszystkie światła w pokoju jeżeli nie go dziś nie wynosisz A jeżeli masz okazję to zrób to koniecznie. Zainstaluj na komputerze Stellarium i spróbuj zapamiętać położenie jakiegoś obiektu.
 7. Śliczny detal, ale patrząc na ceny sprzętu z posta nie ma się co dziwić Ile godzin materiału tu widać?
 8. W jaki sposób zmodowany 1000D? Full spectrum? Baader? Jakiś clip filtr dokładałeś, żeby nadal łapać nieskończoność?
 9. Wszyscy zebrani tutaj dają dobre rady. Lepiej na początek zainwestować w jakiś podstawowy teleskop i trochę poobserwować, oswoić się z montażem paralaktycznym, ustawianiem na Polarną itd. W niewielkim teleskopie nie będzie bardzo spektakularnych widoków. Każdy na początku przekonany jest, że zobaczy masę szczegółów (niczym ze zdjęć z Hubbla), kolory, jakieś niesamowicie zmieniające się zjawiska, a tak naprawdę to długie minuty rozstawiania sprzętu, wpatrywania się w mgiełki i kulki, żeby wyłuskać szczegóły. Tuba, którą podesłałeś to armata na planety. Wrzucając okular 3
 10. Na moje niewprawione oko to BARDZO przesadzona ilość czerwieni + klatka z flarą do wywalenia. Myślałeś może o poszukaniu lepszej miejscówki do foto? Wygląda na strasznie zaświetloną.
 11. Jestem bardzo ciekawy co z tego urośnie
 12. Filtr na rozmiar pixela <2 pokazuje całe 7: https://www.astroshop.pl/astrofotografia/aparaty-fotograficzne/15_35_10/a,Zubehoer.Leistung.Pixelgroesse=0%3C2
 13. Planuję kupno mini-montażu pod niewymagające astrofoto. Jeżeli komuś kurzy się któryś z wyżej wymienionych, to chętnie rozważę . Przechylam się bardziej w stronę głowic bez statywu w zestawie, SA nie w wersji mini.
 14. 2 i 3 do obserwacji i nagrywania planet spoko, ale niestety szybko mogłoby Ci się to po prostu przejeść. Na mgławice te teleskopy są zdecydowanie za ciemne, a jakbyś się uparł na astrofotografię to niestety tu pojawia się rotacja pola. ED100 też jest dość ciemny, a do tego już absolutnie nie starczyłoby na żaden montaż.
 15. Nic nie sugeruję, sądziłem, że Przemotar jeździ kontemplować Wszechświat w odosobnieniu
 16. Nie myślałeś o wożeniu go po drugiej stronie? Z tuby + dobsona przy ostrym hamowaniu zrobi się po prostu pocisk.
 17. Chargeback to po prostu cofnięcie wysłanych środków. Paypal luźno do tego podchodzi i cofanie jest łatwe, a przez to często wykorzystywane do oszustw. Dostaniesz pieniądze, może nawet gdzieś wpłacisz, a potem zobaczysz na koncie ujemne saldo. Wszelkie sprawy trzeba rozwiązywać przez dispute i nie zamykać go do wyjaśnienia sprawy.
 18. Czasami Chińczyk robi miły gest i przedłuża okres ochronny, jeżeli paczka jeszcze nie dotarła. Mój rekord to coś koło 7 dni łącznie z pobytem w WERze. Z takich wartościowych porad to mogę dorzucić, żeby nie zamykać na prośbę sprzedawcy sporu (bo nie da się go otworzyć drugi raz) i lepiej unikać zwrotu na PayPala bo ktoś może po prostu wykonać chargeback.
 19. Wybacz, ale te zdjęcia wyglądają na wyrenderowane (przynajmniej to pierwsze).
 20. Byłaby możliwość wprowadzenia obsługi JPGów? Mam Avi z kamerki a nigdzie nie ma dobrego darmowego narzędzia do konwersji klatek AVI-->BMP (albo watemark wstawia na środku albo konwertuje się tylko połowa materiału).
 21. Jeżeli dasz radę przenieść te 30kg. Co rozumiesz przez zacny widok?
 22. Czy stare Canony (300-450d) tak jak Nikony potrzebują przejściówki na M42 z soczewką żeby ostrzyć na nieskończoność?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.