Jump to content

astroartur

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutral

About astroartur

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

496 profile views
 1. Gdyby ktoś nie wiedział. Zimowa Podlaska panorama (ta co została APOD-em NASA) @Lukasz77 na okładce najnowszego numeru Uranii.
 2. O ja. Już tylko krok. Co za emocje, normalnie nie wytrzymie. Czy z tym krokiem to taka sama sytuacja jak z małym krokiem dla człowieka czy jakoś tak?.
 3. Czyli znowu jakieś kwestie nadludzi, superludzi ludzi ,,internetowych" itp. Tak bardzo nam zbrzydła obecna forma, że zawsze tęgie umysły muszą to poruszać przy planowaniu podboju obcych światów. Często się podobny wątek w historii przewija i nigdy dobrze nie kończy. To ja wole jednak zostać tu na Ziemii.
 4. Mistrz gwiazdowy. Fotografia jako całość magiczna.
 5. No bo skoro program się zowie starożytni kosmici to musi być schematyczny. Skoro ci kosmici są starożytni to istotą programu jest właśnie jak coś zrobili. Weźmijmy, dajmy na to, jakieś programy o starożytnych grekach, i one też są schematyczne, bo pokazują jak coś budowali itp.
 6. Rzeczy pokazują ciekawe, jednak wnioski jakie z nich wyciągają, hmm no cóż, delikatnie mówiąc są kontrowersyjne
 7. Och planety i nebule. I stakowanie. Jakia ta astronomia skomplikowana
 8. W nowym numerze Uranii 6/2020 ukazał się ciekawy artykuł (tytuł w temacie) o lornetkach. Dla kogoś kto lubi słowo pisane, kto chciałby się czegoś dowiedzieć o podstawowych parametrach lornetek czy o obserwacjach nimi. Dla kogoś szukającego pierwszego sprzętu dla siebie. Myślę, że warto poczytać, może jakieś wątpliwości się rozwieją. Artykuł adresowany jest dla początkujących miłośników nieba. Przenoszę do "Dyskusji o sprzęcie" - Bartek H.
 9. https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=10&t=13385 Zobacz tu, myślę, że warto. Też mam synte 8 miałem 6mm ale rzadko, przynajmniej mi, trafiały się warunki na tą ogniskową. Sprzedałem to i zakupilem 8mm bo warunki były duuuuużo częściej. A później możesz dokupić 5. Bo widzisz, z 6 jest tak, że rzadko się używa a jak się używa to żałujesz, że nie masz 5:) Ja tak miałem:)
 10. No i widzisz kolego JSC jak mało się różnimy:)
 11. Mylisz się, mało się różnimy. Miałem raczej na myśli marketowce lub na lichych paralaktykach. Zawsze powtarzam, że jak jest zapał to nie ma wad i złego sprzętu. Uważam, i to też powtarzam, że teleskop nie jest dla wszystkich. Dlatego warto nieraz zastanowić się powtórnie nad kwestią zakupu.:)
 12. Dlaczegóż to się nie zgadzasz absolutnie. Nic tu nie ma mowy o zapale i wiedzy tylko standardowe kupił/a bym se teleskop. To zawsze warto powtórnie przemyśleć. Bo w takim przypadku gdy nie ma mowy o zapale kiepski sprzęt plus małe doświadczenia skutecznie może zniechęcić.
 13. A może warto przemyśleć pewne kwestie, bo kupno teleskopu na dwa, trzy lata może nie być dobrym pomysłem. Kiepski sprzęt plus niewielkie doświadczenie mogą skutecznie odrzucić od astronomii. Może warto coś dozbierać i zacząć z czymś lepszym (teleskop) lub zainteresować się tematem lornetki jak koledzy piszą?
 14. A ten nastolatek coś w ogóle się tym interesuje czy to pomysł rodzica. Bo jeśli to drugie to kiepsko to widzę. Bo kupić se 12' wynosić we 2, nic nie znaleźć albo zobaczyć mgiełke, lub coś malutkiego i klepać księżyc tudzież skomplikowany montaż którego sie nie ogarnia hmm... To są ważniejsze problemy do ogarnięcia na poczatek a nie typ teleskopu i inne podobne. Czy ktoś jest świadom co znaczy obserwować przez teleskop.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.