Jump to content

pawelpm

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutral

About pawelpm

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Modlniczka, k/Krakowa
 • Sprzęt astronomiczny
  paskowany NEQ6, GSO 200/800, TS 71SDQ, ZWO ASI 120MM guiding, Nikon 7100

Recent Profile Visitors

346 profile views
 1. https://www.daystarfilters.com/Quark.shtml nie mam tego (jeszcze?) ale to jest filtr Ha z oprzyrzadowaniem dedykowanym obserwacji i fotografii slonca- tarczy i korony. Powinno dzialac podobnie do dedykowanych teleskopow (z pewnymi roznicami) ale kluczowa zaleta wg mnie jest taka, ze mozna to podpiac do "istniejacych" teleskopw,czyli roznych ogniskowych.
 2. Czy Quark Daystar nie dodajesz do puli ?
 3. 71SDQ doszedł. Dzięki, AstroKing. Dobrze, że pudełko jest sensownie w 2/3 wypełnione pianką, bo facet z UPS po prostu rzucił nim na ziemię z metra.
 4. Oto próba wydruku w Fotojoker na płycie alu. Niestety widać raster, chociaż nie zawsze to jest realnie widoczne w pomieszczeniu: widać z bliska i przy pewnym oświetleniu. Szczegóły są ok.
 5. tutaj jest opisana podobna walka: https://stargazerslounge.com/topic/269551-ts-optics-imaging-star-80-mm-f44-flatfield-apo-review/
 6. ok. Dzięki. czyli jednak raczej Q. po nauce z Newtonem bardziej doceniam czas.
 7. Czy Quadruplet ma jakieś 'jakościowe" przewagi nad tripletem+ff, oprócz tego, że jest gotowy do astrofotografii po wyjęciu z pudełka, łatwiejszy w użyciu itp? Wybór tripletów jest większy i wydaje mi się łatwiej coś dobrać zachowując balans pomiędzy jakością, ceną i dostępnością... a może się mylę ? do tego pytania skłania mnie też wątek o 71SDQ z sugestiami ?) , że nowa konstrukcja jest nie do końca szczęśliwa, jeśli dobrze odczytałem. dzięki ps. szukam czegoś aktualnie w okolicach 5tys, co bedzie działalo z dslr i z asi1600mm
 8. czy mógłbyś udostępnić link do sierpniowej wersji ?
 9. polecam lightboxa dla kreslarzy. Niedrogi sprzet 35 EUR, który świetnie się sprawdza jako flatownica. https://www.amazon.de/dp/B075L971R2/ref=pe_3044161_189395811_TE_3p_dp_1
 10. zgadza się! @komprez @_Spirit_sprawa wyjaśniona. wystarczyło sprawdzić zdjęcia z krókim czasem naświetlenia, gdzie efekt był taki sam, żeby wyeliminować rotację pola. u mnie problem z wyciągiem GSO sprwadził się do samego jego mocowania. dzięki wszystkim za tropy.
 11. @MateuszW5 min, klatki przesuwają się jednostajnie.
 12. ta wspomniana luneta jest rzeczywiscia lepsza niz ta, którą mam, poleconą w astrokrak. Ale swoja drogą zgodnie z komentarzem @Tayson dla dużego zestawu OAG jest bardziej. sensowny, (tutaj jest b. dobre porownanie OAGvsLunetka https://astrojolo.com/gears/oag-vs-guidescope/) choć wciąż większość (?) używa klasycznego guidingu. dzięki za wszystkie pomocne komentarze
 13. dzięki. to jest sensowna uwaga, bo GSO ma rzeczywiście kiepskiej jakości wyciąg. w guiderze wszystko sztywno mocno skręcone - inaczej nie zawracałbym głowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.