Jump to content

McGoris

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  715
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

999 Excellent

1 Follower

About McGoris

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Białka Tatrzańska
 • Sprzęt astronomiczny
  SkyWatcher Synta 8", Okulary: Kitowce 10mm i 25mm, GSO SV 15mm, GSO SV 30mm, TMB Planetary 5mm.

Recent Profile Visitors

14786 profile views
 1. Witam. Często trafiam w telewizji na programy tego typu. Często mówią o odkryciach jakichś czaszek, jakieś budowle kosmitów itp. Ja uważam, że większość to gdybanie i dziwne hipotezy, a wartości naukowej to nie ma zbyt dużej. A wy? Co o takich programach sądzicie? Gdy się obejrzy taki program, potrafi to być ciekawe i tajemnicze, jednak jak to wygląda w rzeczywistości?
 2. Kolejne podejście do Mgławicy Oriona smartfonem. Adapter do smartfona przypięty do okularu 30mm i Synty 8". Dodałem kolejne 60 klatek x 1s + darki i zestackowałem z materiałem poprzednim + obróbka w Photoshopie. Oto efekt: A niżej wersja wykadrowana i bardziej pociągnięta za uszy: Jak na smartfona to uważam, że całkiem nieźle! Aż jestem zaskoczony.
 3. Mgławica Oriona (M42) zrobione smartfonem Xiaomi Note 8T. Stack w DSS - 12x1s + 12 darków + PS. Teleskop: Synta 8" z okularem 30mm.
 4. Piękne zdjęcia, choć chyba są to prace p. Arkadiusza Siwka :D (żarcik oczywiście)
 5. Moje zdjęcia z tego samego dnia, co Pan M4teusz powyżej Tatry widoczne z Gorców, z okolic Turbacza: Widok na Tatry Zachodnie: A poniżej panoramka z Hali Długiej:
 6. Zrobione smartfonem, 19.12, dwa dni przed koniunkcją
 7. Coraz częściej widuję zdjęcia w Internecie z wklejoną Drogą Mleczną.. W większości przypadków zły kierunek i jej ustawienie (np. kierunek północny i okolice Strzelca).

  1. Show previous comments  2 more
  2. Mateusz.G
  3. McGoris

   McGoris

   @M4teusz Piękny MilkyWay. Jakiś czas temu widziałem zdjęcie żywego organizmu na Marsie :D

  4. orlen
  1. Show previous comments  3 more
  2. beny

   beny

   A k* co za as... 

  3. McGoris

   McGoris

   @mack_mnk Jeszcze za tyle pieniędzy...

  4. isset

   isset

   Komentarz pod filmikiem: chciałem sobie kupić za 200zł ale teraz wiem że nie warto słabego

   Teraz facet nie kupi słabego telepa za 200zł, tylko ten dobry z filmiku aż za 600zł :D 

 8. Dziś rano ok. 7:15 na niebie widziałem jakiś dziwny obiekt!! Wyglądał jak kometa albo coś dużego, co się paliło w atmosferze. Ktoś widział, słyszał? Kierunek płd-wsch. Poruszał się bardzo szybko, na 100% nie samolot!DSC_9013.thumb.jpg.de2672b35191fd9a69a404009fa6925f.jpg

  1. McGoris

   McGoris

   Jednak był to chyba samolot :(

  2. Qrczak99

   Qrczak99

   Samolot :) Chyba nawet widziałem ten sam "obiekt" gdy oglądałem Wenus około 7 rano.

  3. AdamK

   AdamK

   Wyraźnie widać smugi kondensacyjne... a na jakiej podstawie twierdzisz zdecydowanie, że to nie samolot?

 9. Droga Mleczna ze smartfona Xiaomi Redmi Note 8T. 15x15 sekund ISO 3200 + darki + obróbka PS. A tutaj próbowałem się bawić projekcją okularową (Synta 8" + 30mm): Galaktyka Andromedy - 32x2s ISO 3200 + okular 30mm M 22 - 20x2s ISO 3200 + okular 30mm Jak na smartfona to zdjęcia wychodzą całkiem nieźle. Ciekawe jakby wyszło z prowadzeniem.
 10. 12 sierpnia, w noc Perseidów do dyspozycji miałem przepiękne i przejrzyste niebo, które zaowocowało bardzo obfitymi obserwacjami. Postanowiłem wybrać się z kumplem na moją ciemną miejscówkę na obserwacje astronomiczne. Gdy przyjechaliśmy na miejsce - zastaliśmy bardzo przejrzyste i ciemne niebo! Pas Drogi Mlecznej był wyraźny i widoczny był gołym okiem aż do horyzontu, do konstelacji Strzelca! Zrobiłem stamtąd pamiątkowe zdjęcie Drogi Mlecznej za pomocą smartfona, po czym lekko podbiłem kontrast w Photoshopie. Niebo było przepiękne! Zdjęci
 11. Dzisiejsze obłoki srebrzyste z Białki T. Piękne!!
 12. Też jeżdżę sporo na rowerze. Szczególnie, że mieszkam w okolicy, gdzie pobudowali ostatnio drogi rowerowe (Małopolska, czyli Velo Dunajec itp,). Jako aplikację polecam Komoot - takie endomondo tylko dla rowerzystów.
 13. Udało mi się przetestować lornetkę TELSTAR 7x50 pod dość ciemnym i przejrzystym niebem - dzisiaj. Patrzyłem się przez nią również na Tatry. Widok jest przepiękny! Obraz bardzo ostry, nawet na brzegach. Przejdźmy do obserwacji nocnych. Praktycznie brak komy. Gwiazdki są ostre i punktowe prawie na całym polu widzenia. Co widziałem: M42 - widoczna bez problemu, nawet kształt mgławicy był do rozpoznania, Plejady (M45) - super! M81 i M82 - widoczne obie galaktyki przez lornetkę, bez problemu, M101 - tutaj troszkę się namęczyłem. Za drugim razem uda
 14. Kupię Syntę 12", najlepiej całą, nie rozsuwaną. Ciągle śledze sklep teleskopy.pl, ale widzę, że wszędzie produkt niedostępny. Jak ktoś ma większą sunię w dobrej cenie, to też wezmę pod uwagę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.