Jump to content

Szymoff

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  427
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Szymoff last won the day on April 5

Szymoff had the most liked content!

Community Reputation

1,231 Excellent

About Szymoff

 • Rank
  Altair
 • Birthday 12/19/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mszczonów
 • Sprzęt astronomiczny
  OO VX 8", NEQ-6, Canon EOS 450d mod, Canon EOS 450d mono IDAS LPS D1, eq-2 refraktor 70/700, nikon d5100, celestron neximage vga 640x480, Atik 16ic,

Recent Profile Visitors

2,654 profile views
 1. Z tymi pojechanymi gwiazdkami w rogach to zerknij jak to wygląda na pojedyńczych surowych klatkach. Na tych zdjeciach widać dość agresywną obróbkę i nie wiem czy ten efekt nie jest spotengowany błędami obróbki. Może w rzeczywistości wcale nie jest tak źle z tymi rogami.
 2. tu masz fajnie opisaną metodę ustawiania na biegun za pomocą EQmoda. Zajmuje to chwilkę i ja przy tej metodzie nie zauważyłem dryfu przy paleniu klatek kilkunastominutowych z ogniskową 900mm.
 3. Zastanawiałem się czy to co widziałem w Chorwacji to na pewno były obłoki srebrzyste czy halucynacje po zbyt dużej ilości spożytego chorwackiego wina. Trochę mnie zaskoczyło ich występowanie na tej szerokości geograficznej i to w tak spektakularnej formie. Znalazłem jednak artykuł potwierdzający, że jednak z moją głową nie jest tak źle: http://www.severe-weather.eu/news/one-of-the-most-epic-sights-in-the-sky-huge-noctilucent-cloud-outbreak-over-europe-tonight-june-21st-2019/ Następnym razem jak będe w Chorwacji zapoluję na zorzę
 4. Chorwacja na południe od Makarskiej 21.06.2019
 5. Ja ładnych kilka lat temu próbowałem swoich sił z tym programem. Fajne w nim było to, że można było używać webcama z podglądem na żywo. Ustawienie na biegun jest w nim jednak dość czasochłonne i z tego co pamiętam wymagało przynajmniej kilkunastu minut. Jest też taki fajny programik ASTROTORTILLA, w którym ciekawie jest rozwiązany sposób ustawienia na biegun. W nim nie musisz czekać 10minut żeby zobaczyć jak zdryfowała gwiazda. Najszybsze i wystarczające jest chyba ustawienie bieguna za pomocą EQmoda. Teraz już tylko tak ustawiam i zajmuje to chwilkę.
 6. No to celowaliśmy ostatnio w ten sam obiekt. Tylko u mnie ślizgał się tuż nad drzewami i lampami ulicznymi (dużo bym dał żeby to była stodoła:-). Ja zebrałem zaledwie 1,5h (klatki po 90s) i za cholerę nie dało się z tego czułek wyciągnąć. Nawet na negatywie nic nie da się dopatrzeć, także w moim przypadku 1:0 dla Arp 244 a u ciebie czułki widoczne jak na dłoni. Na tyle jednak mnie ten obiekt urzekł, że na pewno do niego wrócę w przyszłości.
 7. Ze względu na silne porywy wiatru. Dzięki temu miałem więcej klatek, z których mogłem coś wybrać.
 8. Wydawało się, że będzie łatwy obiekt ale jednak łatwo nie było. Przydałoby się drugie tyle materiału żeby wyciągnąć halo no i pewnie lepsze niebo. W przyszłości trzeba będzie podejść jeszcze raz do tego obiektu. Orion Optics VX8 - NEQ-6 - CANON 450D MOD - 90x240s
 9. Szymoff

  M101

  Szczegół i kolorystyka wyglądają bardzo fajnie. Jedynie co to może udałoby się powalczyć troszkę z kolorowym szumem na galaktyce ale to dosłownie troszeczkę?
 10. O samej lodówce pisałem tu: Jakbym teraz robił to nie dawałbym regulatora temperatury i tak temperaturę na matrycy podaje APT a to jest najważniejsze. Od dłuższego czasu przymierzam się też do zrobienia lodówki do swojego nikona D5100 tylko czasu nigdy nie ma a tam będzie jeszcze inna konstrukcja mam nadzieję że bardziej wydajna i lżejsza.
 11. To Canon z usuniętą maską Bayera z matrycy. Dodatkowo był jeszcze chłodzony. Może być też zastanawiająca ta dysproporcja koloru do luminancji ale to wnikało z kiepskich warunków przy naświetlaniu koloru. Przechodziły chmury i seeing też był słaby. Nie przestawiałem więc teleskopu na inny obiekt tylko do oporu paliłem kolor na tym.Finalnie udało się wybrać całkiem sporo klatek.
 12. Wreszcie trochę pogodnego nieba ale mimo to nie przypuszczałem, że z materiału cokolwiek wyjdzie. W trakcie sesji mocno wiało i wykres guidingu nie wyglądał za ciekawie. Ostatecznie jednak coś tam widać. Wybór padł na Galaktykę Sombrero, której nigdy jeszcze nie naświetlałem. Zawsze przypominałem sobie o niej po czasie. Orion Optics VX8 - NEQ-6, CANON 450D MONO 22x240s + kolor Canon 450d Mod - 62x240s
 13. Jakieś takie bardzo przyjemne w odbiorze.
 14. Mimo wszystko widać różnicę i to sporą.
 15. Nie jasno się wyraziłem, mi chodziło o szufladę filtrową do body Nikona i łączenia z teleskopem te szuflady do łączenia obiektywów Nikona z astrokamerką widziałem. Czy jest coś takiego do Nikona: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6025_TS-Optics-Canon-EOS-T-Adapter-with-Filter-Quick-Changer---Low-Profile.html?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.