Jump to content

Szymoff

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  435
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Szymoff last won the day on September 12

Szymoff had the most liked content!

Community Reputation

1,278 Excellent

About Szymoff

 • Rank
  Altair
 • Birthday 12/19/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mszczonów
 • Sprzęt astronomiczny
  OO VX 8", NEQ-6, Canon EOS 450d mod, Canon EOS 450d mono IDAS LPS D1, eq-2 refraktor 70/700, nikon d5100, celestron neximage vga 640x480, Atik 16ic,

Recent Profile Visitors

2,737 profile views
 1. Nie wiedziałem czy zamieszczać tę eksperymentalną wersję kolorystyczną ale ostatecznie jako ciekawostę tu wrzucę. Kanałom R,G,B ze zdjecia przypisałem kolory analogicznie jak to ma miejsce w przypadku narrowband w palecie HST. Tak mi się zapragnęło innych kolorów niż tylko ta czerwień. Efekt jest daleki od tego co chciałbym osiągnąć ale może kogoś zainteresuje. PS. Chyba bardziej pasowałaby to do działu "pseudonauka". Jakby nie było nie róbcie tego w domu!!!
 2. Zdjęcie z cieplutkich sierpniowych nocy. W sumie uzbierałem trochę ponad 12h materiału. Wreszcie udało się wygospodarować troszkę czasu i obrobić jako tako materiał. Orion Optics VX8 - NEQ-6 - CANON 450D MOD - 300sx148szt.
 3. Bardzo fajne zdjęcie. Super gwiazdki, pomimo ich mnogości nie zdominowały zdjęcia. Świetne zróżnicowanie odcieni pozwoliło uzyskać taki efekt trójwymiarowości. Nie lubię zdjęć przesadnie odszumionych a tu zostawiony jest dokładnie taki jaki lubię. Ile czasu zajęła ci obróbka?
 4. Mi osobiście te detaliki nie przeszkadzają ale zdecydowanie wolę mniej nasycone kolory. Oczywiście to kwestia gustu.
 5. Skoro temat sąsiadek został poruszony to jaki sprzęt polecacie do ich obserwacji. Głównie chodzi mi o sąsiadki o małych rozmiarach kątowych i raczej dużej jasności powierzchniowej (raczej sąsiadka w pełni niż w nowiu).
 6. Z tymi pojechanymi gwiazdkami w rogach to zerknij jak to wygląda na pojedyńczych surowych klatkach. Na tych zdjeciach widać dość agresywną obróbkę i nie wiem czy ten efekt nie jest spotengowany błędami obróbki. Może w rzeczywistości wcale nie jest tak źle z tymi rogami.
 7. tu masz fajnie opisaną metodę ustawiania na biegun za pomocą EQmoda. Zajmuje to chwilkę i ja przy tej metodzie nie zauważyłem dryfu przy paleniu klatek kilkunastominutowych z ogniskową 900mm.
 8. Zastanawiałem się czy to co widziałem w Chorwacji to na pewno były obłoki srebrzyste czy halucynacje po zbyt dużej ilości spożytego chorwackiego wina. Trochę mnie zaskoczyło ich występowanie na tej szerokości geograficznej i to w tak spektakularnej formie. Znalazłem jednak artykuł potwierdzający, że jednak z moją głową nie jest tak źle: http://www.severe-weather.eu/news/one-of-the-most-epic-sights-in-the-sky-huge-noctilucent-cloud-outbreak-over-europe-tonight-june-21st-2019/ Następnym razem jak będe w Chorwacji zapoluję na zorzę
 9. Chorwacja na południe od Makarskiej 21.06.2019
 10. Ja ładnych kilka lat temu próbowałem swoich sił z tym programem. Fajne w nim było to, że można było używać webcama z podglądem na żywo. Ustawienie na biegun jest w nim jednak dość czasochłonne i z tego co pamiętam wymagało przynajmniej kilkunastu minut. Jest też taki fajny programik ASTROTORTILLA, w którym ciekawie jest rozwiązany sposób ustawienia na biegun. W nim nie musisz czekać 10minut żeby zobaczyć jak zdryfowała gwiazda. Najszybsze i wystarczające jest chyba ustawienie bieguna za pomocą EQmoda. Teraz już tylko tak ustawiam i zajmuje to chwilkę.
 11. No to celowaliśmy ostatnio w ten sam obiekt. Tylko u mnie ślizgał się tuż nad drzewami i lampami ulicznymi (dużo bym dał żeby to była stodoła:-). Ja zebrałem zaledwie 1,5h (klatki po 90s) i za cholerę nie dało się z tego czułek wyciągnąć. Nawet na negatywie nic nie da się dopatrzeć, także w moim przypadku 1:0 dla Arp 244 a u ciebie czułki widoczne jak na dłoni. Na tyle jednak mnie ten obiekt urzekł, że na pewno do niego wrócę w przyszłości.
 12. Ze względu na silne porywy wiatru. Dzięki temu miałem więcej klatek, z których mogłem coś wybrać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.