Jump to content

Szymoff

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  490
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Szymoff last won the day on May 8

Szymoff had the most liked content!

Community Reputation

1466 Excellent

About Szymoff

 • Rank
  Altair
 • Birthday 12/19/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mszczonów
 • Sprzęt astronomiczny
  OO VX 8", NEQ-6, Canon EOS 450d mod, Canon EOS 450d mono IDAS LPS D1, eq-2 refraktor 70/700, nikon d5100, celestron neximage vga 640x480, Atik 16ic,

Recent Profile Visitors

3435 profile views
 1. Świetnie wyszło. Bardzo mi się podoba.
 2. Do kogo zwrócić się w spawie uciążliwej latarni ulicznej? Wczoraj przed moim domem zainstalowano nową, mocną latarnię ledową. Zadbano przy tym o to żebym miał doświetlony dom oraz podwórko. Poprzednie 2 latarnie w odległościi 100m od siebie były dla kogoś niewystarczające:mad: trzeba było po środku dołożyć jeszcze jedną. 

  1. Show previous comments  5 more
  2. McGoris

   McGoris

   Ech z tymi latarniami, bo musi być oczoj**nie jasno, bo większość ludzi jest ślepa od patrzenia w TV i smartfona na jasności 100%. U mnie też w okresie koronawirusa mieli częściowo wyłączać latarnie. Niestety tak się nie stało, bo ludzie: "jeszcze będą wypadki, jak będzie ciemno".. "nic nie będzie widać". Masakra....

  3. Darek_B

   Darek_B

   Powołaj się na normę oświetleniową PN-EN 12464-2 oraz fakt niebezpiecznego olśnienia które jest niebezpieczne na podwórku dla " chorej niedowidzącej babci" która na dodatek śpi przy otwartym oknie i musi mieć ciemno. Poproś o zamontowanie osłony przeciwolśnieniowej, na usunięcie lampy raczej nie ma co liczyć. Tu rządzi rozporządzenie o drogach publicznych a to świętość dla urzędów, niestety.

   Po czytaj też te strony

   http://www.elektroonline.pl/a/7352,Wymagania-oswietleniowe-dla-drog-i-terenow-zewnetrznych,,Technika-swietlna

   https://elektrosystemy.pl/?p=12369

   http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-article-BPS2-0065-0061

    

  4. wessel

   wessel

   Te lampy LED mają kierunkową charakterystykę i pole świecenia w formie wąskiego prostokąta. Jest to oznaczone na obudowie, ale oczywiście montażyści z Ukrainy o tym nie wiedzą. U mnie latarnia świeciła w poprzek jezdni i dopiero po interwencji syna ( jest handlowcem w tej branży) poprawili. Niewiele to zmieniło w sensie naszych potrzeb, ale po oczach już nie daje.

 3. Świetna fotka pod każdym względem.
 4. Kilka wiosennych fotek z 28.04. Kilka ekspozycji 20s Nikon d5100+Samyang 14mm f/2.8
 5. Jeżeli użyłeś tego ogniwa co na zdjęciu to tu może być problem. Sprawdzałeś ile ciepła musisz odprowadzić z gorącej strony ogniwa peltiera a jakie TDP ma zastasowany radiator? Zamiast ogniwa 8A zastosuj ogniwo 2-4A i już wynik powinien być lepszy. Ja przy zastosowaniu lodówki z ogniwem peltiera uzyskuje spadek temperatury na matrycy rzędu 10-15°C względem temperatury otoczenia. Przy cold fingerze powinieneś uzyskać jeszcze lepszy wynik.
 6. Przycięte około 5% po stackowaniu.
 7. Było kilka odsłon grupy galaktyk Hickson 44 w tym sezonie więc i ja dorzucę swoją. Jest to materiał zbierany podczas marcowej anomalii pogodowej. W sumie 16h naświetlania. Orion Optics VX8 - NEQ-6 - CANON 450D MOD - 239x240s
 8. Bardzo fajny kadr. Będę musiał spróbować podobnego.
 9. DSS sam sobie obróci. W ogòle nie musisz na to zwracać uwagi.
 10. Tuba jest blaszana więc myślę, że zachowuję się podobnie do chińskich odpowiedników. Jak temperatura mocno spada to trzeba przeostrzyć. Tak na prawdę to lustro i cela jest fajne a reszta już taka sobie. Wyciąg wygląda w miarę ok ale oczekiwałem więcej od niego (nie jest wolny od ugięć). Kolimacja też wygląda jak operacja na otwartym sercu w rękawicach bokserskich. Wymaga dużej precyzji bo to f/4,5 a przy blaszanym pająku to tak na chybił trafił się to odbywa. No ale Newtony nawet z wyższej półki też nie są wolne od wad więc może nie ma co za wiele oczekiwać od tej tuby. Co do chłodzenia to pisałem trochę w poniższym temacie. Przy czym od tamtej pory lodówkę zmodyfikowałem. Wywaliłem regurator temperatury z wyświetlaczem bo uważam, że był zbędny. Najważniejsza jest temperatura na matrycy a tę podaje APT. Teraz powoli pracuję nad dalszym odchudzeniem lodówki więc może znowu uda się pare gram zdjąć z wyciągu.
 11. Do Canona 450D są nawet mono dostępne. No ale cena już atrakcyjna nie jest: https://www.ebay.com/itm/Monochrome-debayered-digital-sensor-Canon-EOS-450D/333572936270?hash=item4daa7f124e:g:IqgAAOSwbq5eksKZ i na załączonych testowych zdjęciach widać, że matryca to odczuła. ale do Nikona nie spotkałem mono.
 12. W zeszłym roku testowo podchodziłem do tego obiektu ale ostatecznie nic sensownego nie udało się wyciągnąć. Tym razem udało się zebrać 16h materiału w klatkach po 240s. Obiekt jest wymagający ponieważ wznosi się nisko nad horyzontem a u mnie dodatkowo przemyka nad lampami ulicznymi. Szkoda , że kadru troszkę nie przesunąłem żeby mniejszą towarzyszkę pokazać lepiej no ale i tak fajnie, że sie załapała. No i cieszę się, że tym razem udało się wyciągnąć czułki z tła. Orion Optics VX8 - NEQ-6 - CANON 450D MONO COOL + CANON 450D MOD COOL - 240x240s (średnia temp. akwizycji -15°C)
 13. Nie wiem czy to czytałeś: http://kuulapaa.com/home/astrophotography/nikond5100mod.html Ja tak robię. Luminancję zbieram Canonem mono a kolor dopalam drugim. Niektórzy posiadacze kamerek astro też łączą materiał z kamerki mono i OSC.
 14. A mi się ta fotka podoba. Bardzo przyjemna w odbiorze.
 15. Bardzo fajnie ci to wyszło. Widze, że nie masz za wiele artefaktów po tej procedurze. Jedynie prawy górny róg ma jakieś jasne pole. U mnie wygląda to dużo gorzej. PS. Kwarantanna dalej trwa więc teraz czas na chłodzenie.:-) Moim zdaniem z modyfikacji typu: wymiana filtra przed matrycą, przeróbka na mono, chłodzenie - najlepsze rezultaty (w porównaniu do niemodyfikowanego aparatu) daje właśnie chłodzenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.