Jump to content

Szymoff

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  443
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Szymoff last won the day on October 11

Szymoff had the most liked content!

Community Reputation

1,305 Excellent

About Szymoff

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mszczonów
 • Sprzęt astronomiczny
  OO VX 8", NEQ-6, Canon EOS 450d mod, Canon EOS 450d mono IDAS LPS D1, eq-2 refraktor 70/700, nikon d5100, celestron neximage vga 640x480, Atik 16ic,

Recent Profile Visitors

2,843 profile views
 1. Myślę, że na stronie głównej pod galerią powinien być pasek "Wesprzyj Astropolis" i różne opcje wsparcia: 1) Wydruki Astro 2) Kalendarz - najlepiej w różnych formatach (różnych cenach) 3) dodatkowe płatne konto brązowy karzeł - 10zł 4) Uścisk dłoni prezesa - 5zł Myślę, że dla niektórych i te 70zł może być dużo a chętnie by się dołożył przykładowo 10zł. Wydaje mi się, że właśnie takie małe sumy ratują wiekszość zbiórek.
 2. Rewelacyjna fotka. Na prawdę zazdroszczę takiego zdjęcia.
 3. Czy jest na forum ktoś kto wymieniłby migawkę w Canonie 450D w rozsądnej cenie? Nie wiem czy to się kalkuluje czy nie lepiej wymienić całe body?

  1. MateuszW

   MateuszW

   A pytałeś w serwisach, ile chcą? Wiesz, ile kosztuje sama migawka?
   Ja coraz więcej grzebię w lustrzankach, ale nie wiem, czy jestem gotowy na zabawy z migawką - potrzeba do tego rozebrać body praktycznie do zera.

  2. Szymoff

   Szymoff

   Sprawa uszkodzonej migawki wyszła dopiero dziś rano jak chciałem zrobić flaty więc na razie nie dostałem jeszcze odpowiedzi z serwisów ale z tego co przejrzałem w necie to koszt wymiany będzie podobny do kosztu używanego body (nie modyfikowanego). Na allegro nie znalazłem kompletnego mechanizmu migawki tylko listki migawki i jest to koszt niecałych 50zł. Kompletne mechanizmy widziałem na Ebay z Chin i chodzą po około $14. Co do samej  wymiany to kiedyś podmieniałem sam matrycę ale to było krok po kroku pięknie opisane i poparte filmem na youtube więc nie było problemu. Wymiana matrycy to nic w porównaniu do wymiany migawki.  Tu faktycznie trzeba rozebrać aparat praktycznie na części pierwsze. 

  3. komprez

   komprez

   Skoro podmieniałeś matrycę to też rozbierałeś aparat ;) A swoją drogą to wymiana migawki to trzeba

   rozebrać body od frontu bardziej. Samych listków nie polecam bo rypania z tym jest trochę żeby to siadło

   dobrze. Gotowy moduł jest na Ali ... widziałem nawet do swojej 50-tki za 30 dolców i wymiana tego jest banalna ... podejżyj sobie wymiane z innego aparatu np 550D one są bardzo podobne w budowie.

 4. Czas testu masz bardzo mały. Czy sprawdzałeś jak to wygląda przy dłuższym pomiarze? W jaki sposób ustawiałeś wstępnie montaż na biegun?
 5. Fajnie wyszło. Całkiem sporo się tego zarejestrowało. Zdradzisz jak ciemna była miejscówka, z której to robiłeś?
 6. Czy ktoś z Warszawy lub okolic na południe od Warszawy mógłby wypożyczyć coronado PST lub jakiś inny teleskop słoneczny h-alpha. Oczywiście odpłatnie? Wystarczy mi sama tuba optyczna. 

 7. Obie wersje mi się podobają pomimo tego, że mocno się różnią. Jakbym miał wybrać lepszą to miałbym problem. Pierwsza bardziej kontrastowa pozwala zgłębić szczegóły a druga stonowana, spokojna i dobrze się ją ogarnia całościowo. Bardzo przyjemne kolorki i ogólnie ten Samyang fajnie rysuje.
 8. Zamiast po raz kolejny pisać o mgławicy Pelikan może napiszę kilka słów o innych ciekawych obiektach, które można spotkać w tym aktywnym obszarze mgławicowym. Na zdjęciach mgławicy Pelikan można doszukać się przynajmniej kilku obiektów Herbiego-Haro a są to jasne plamy mgławicy związane z nowonarodzonymi gwiazdami. Powstają, gdy wąskie dżety częściowo zjonizowanego gazu wyrzucane przez gwiazdy zderzają się z pobliskimi chmurami gazu i pyłu z prędkością kilkuset kilometrów na sekundę. Są to obiekty krótkotrwałe w kosmicznej skali – ich czas życia wynosi najwyżej kilka tysięcy lat. Na ogół najjaśniejsze obiekty znajdują się na końcach dżetu, gdzie materiał wnika bezpośrednio w otaczającą chmurę molekularną. W mgławicy Pelikan najwyraźniejszym przykładem tego obiektu jest HH555 chociaż na moim zdjęciu jest on ledwie widoczny. Wydaje mi się, że lepiej widać w tym przypadku HH564 czy HH563. Orion Optics VX8 - NEQ-6 - CANON 450D MOD - 2-panelowa mozaika - 420sx51szt. + 420sx45szt. A poniżej mała ściąga z internetu gdzie szukać obiektów HH.
 9. Może i często ale w takiej odsłonie to chyba nie widziałem u nas na forum. Pięknie się prezentuje.
 10. Nie wiedziałem czy zamieszczać tę eksperymentalną wersję kolorystyczną ale ostatecznie jako ciekawostę tu wrzucę. Kanałom R,G,B ze zdjecia przypisałem kolory analogicznie jak to ma miejsce w przypadku narrowband w palecie HST. Tak mi się zapragnęło innych kolorów niż tylko ta czerwień. Efekt jest daleki od tego co chciałbym osiągnąć ale może kogoś zainteresuje. PS. Chyba bardziej pasowałaby to do działu "pseudonauka". Jakby nie było nie róbcie tego w domu!!!
 11. Zdjęcie z cieplutkich sierpniowych nocy. W sumie uzbierałem trochę ponad 12h materiału. Wreszcie udało się wygospodarować troszkę czasu i obrobić jako tako materiał. Orion Optics VX8 - NEQ-6 - CANON 450D MOD - 300sx148szt.
 12. Bardzo fajne zdjęcie. Super gwiazdki, pomimo ich mnogości nie zdominowały zdjęcia. Świetne zróżnicowanie odcieni pozwoliło uzyskać taki efekt trójwymiarowości. Nie lubię zdjęć przesadnie odszumionych a tu zostawiony jest dokładnie taki jaki lubię. Ile czasu zajęła ci obróbka?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.