Jump to content

Szymoff

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  537
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Szymoff last won the day on May 8 2020

Szymoff had the most liked content!

Community Reputation

1620 Excellent

About Szymoff

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/19/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mszczonów
 • Sprzęt astronomiczny
  OO VX 8", NEQ-6, Canon EOS 450d mod, Canon EOS 450d mono IDAS LPS D1, eq-2 refraktor 70/700, nikon d5100, celestron neximage vga 640x480, Atik 16ic,

Recent Profile Visitors

4270 profile views
 1. Słup słoneczny z dzisiejszego poranka. Nie było czasu żeby się przygtować więc cyknięty na szybko.

  379168142_Sup.jpg.2aef313115ef404fe3fd1ff2659dc03c.jpg

   

 2. Lakiery poliuretanowe są odporne na warunki atmosferyczne jak i na uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie poza tym podkreślają rysunek drewna.
 3. Jak sobie przypomę twoje początki i to gdzie jesteś teraz to jestem w szoku. Wielu z nas kiedyś udzielało ci porad a teraz mogłoby się od ciebie uczyć. Wiem jak ciężko wygospodarować czas na hobby przy małych dzieciach a tobie się to udaje i to jeszcze z takimi rezultatami.
 4. Piękna fotka. Niewiele zdjęć wygląda tak samo dobrze po powiększeniu a to w pełnej krasie tylko zyskuje.
 5. Czy modyfikacja polega tylko na usunięciu filtra IR Cut czy jego zastąpieniu (np.filtrem Baadera)?
 6. Na pewno ta dusza nie pójdzie do piekła. Moim zdaniem nie dałeś się zwieść na pokuszenie i jak zawsze obrobiłeś z wyczuciem. Bardzo fajnie wyszło.
 7. Mars z 22.10. Newton 200/900 + Explore Scientific 5x + ASI 120 mono +filtry ZWO
 8. Myślałem nad zmniejszeniem saturacji ale ostatecznie postanowiem zostawić tak jak jest. Jakoś bardziej mi się podoba.
 9. Materiał, sobie przeleżał kilka miesięcy bo myślałem, że nic z niego nie będzie ale coś mnie tknęło i się za niego w końcu zabrałem. Klatki były zbierane na przełomie kwietnia i maja kiedy przechodziłem pierwsze problemy sprzętowe przez co nie zrobiłem nawet klatek kalibracyjnych. Pamiętam też, że warunki nie były najlepsze , przechodziły jakieś cirrusy a klatki z jednego dnia w całości wylądowały w koszu. Okazało się jednak, że 9h materiału udało się uzbierać więc stwierdziłem, że zobaczę co z tego wyjdzie. Niestety bez flatów tło pozostawia wiele do życzenia więc nie regulujcie odbiorników.
 10. Wczoraj warunki całkieł fajne, no w sumie nie mam za bardzo porównania bo to moje trzecie podejscie do avikowania w tym sezonie. Od razu po kilku godzinach od otrzymania przesyłki mogłem wypróbować koło filtrowe. Udało się złożyć pierwszy kolorek. Jeszcze muszę popracować nad składaniem RGB ale i tak jestem zadowolony z efektu i na gorąco wrzucam co udało mi się uzyskać do tej pory. Astrofoto planetarne to fajna odskocznia od DSów, trzeba się trochę nabiegać przy manualnym kole i ogólnie sporo się dzieje ale jest fun.
 11. Nie wiem czy to kwestia barlowa czy kamerki bo od razu zmieniłem i jedno i drugie ale szczerze to jestem bardzo zadowolony z tego duetu. Nie sądziłem, że uda mi się coś rozsądnego wyciągnąć na tym typowo DS-owym Newtonie.
 12. Jeszcze inny avik z wczoraj obrobiony.
 13. Nie mogło być inaczej. Łukasz gratulacje. Jesteś naszym Małyszem astrofotografii.
 14. Mars z wczoraj narazie niestety bez koloru. Newton 200/900 + Explore Scientific 5x + ASI 120 mono.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.