Jump to content

Szymoff

Społeczność Astropolis
 • Posts

  590
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Szymoff last won the day on August 11

Szymoff had the most liked content!

1 Follower

About Szymoff

 • Birthday 12/19/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mszczonów
 • Sprzęt astronomiczny
  OO VX 8", NEQ-6, Canon EOS 450d mod, Canon EOS 450d mono IDAS LPS D1, eq-2 refraktor 70/700, nikon d5100, celestron neximage vga 640x480, Atik 16ic,

Recent Profile Visitors

5732 profile views

Szymoff's Achievements

1.7k

Reputation

 1. Fotka z Canona. Napisz w jaki sposób uzyskałes taką kolorystykę.
 2. To normalne zjawisko przy wyciąganiu materiału. Powinieneś robić maskę na gwiazdy przy wyciąganiu, ewentualnie usunąć gwiazdy i po obróbce na warswach je dodać. Jest trochę zabawy ale można ten kolor uzyskać. Co do bandingu to też raczej dość powszechne przy mocnym wyciąganiu materiału. Tu nie jest tragicznie. Można to poprawić przykładowo w darmowym programie fitswork (background flatten" > lines to equal values). Sam kiedyś robiłem Cygnus Wall z canona 450D na newtonie 8" i z przykrością muszę stwierdzić, że twoje zdjęcie jest bardzo udane. Wtedy byłem ze swojego zadowolony a teraz będę musiał podejść do obróbki jeszcze raz. Wielkie dzięki.
 3. Ciekawe czy ktoś zgadnie gdzie to było robione.

  1214833608_OLIWKAksiycIGWIAZDY.jpg.thumb.jpg.0ee51b2992495607f9e88b5b8bfd550c.jpg

  1. Show previous comments  8 more
  2. Szymoff

   Szymoff

   Dokładniej to wyspa Pag. Sporo tam ciekawych kadrów pod astro. Dużo starych drzew oliwnych o ciekawych kształtach, których wiek często przekracza nawet 1000lat. Niestety byłem przy nieodpowiedniej fazie księżyca. 

  3. Darek_B

   Darek_B

   No to byłem blisko. :)

   ps. Pag słynie z najlepszych serów jakie w życiu jadłem.

  4. pablo12311

   pablo12311

   To bym poszalał Z6 z obiektywem szerokokątnym.

 4. Na dole pędzlem w photoshopie chyba pojechałeś po warstwie zamiast po masce A tak na poważnie to super fotka.
 5. Przymknąłem tylko za mało. Szczególnie do panoram żeby to dobrze wyglądało trzeba by przymknąć do f/4. Tak te zdjecia gdzie światła są blisko to punkt widokowy w Lutowiskach a to światło w oddali to sam się zastanawiałem. Z początku myślałem, że któraś miejscowość po drodze ale kierunek się nie zgadzał. Jednak najbardziej prawdopodobne, że to ta "osławiona" latarnia w Siankach na Ukrainie. Niby 29km w linii prostej a wygląda jak wschód Słońca.
 6. Kilka fotek z majowego wypadu w Bieszczady (Lutowiska). Miałem ich nie wrzucać bo jestem świadom ich niedoskonałości ale jakoś nie mogę się zebrać żeby coś w nich poprawić więc wrzucę tak jak jest. Nikon D5100 , samyang 14mm f/2.8 oraz Nikkor 50mm f/1,8G.
 7. Saturn z wczoraj złapany między chmurami. Newton 200/900 + Explore Scientific 5x + ASI 120 mono
 8. Bardzo fajna fotka. Szkoda tylko, że nie zmieściła się NGC 4027. Ja kiedyś robiłem ten obiekt Canonem ale nawet przy 16h cholernie cieżko było wyciągnąć czułki.
 9. Teraz mam dwa razy tyle ramu co poprzednio a wtedy nie było takich problemów więc raczej to nie ten powód. Poza laptopem nic się nie zmieniło w setupie więc raczej nie to. Czekam na pogodną noc. Zobaczę czy problem powróci.
 10. Dzięki za pomoc. Faktycznie odpalił się update Windowsa. Sprawdziłem też z poprzedniej sesji i wtedy pechowo też był update nocny. Zmieniłem ustawienia, zobaczymy czy to rozwiąże problem.
 11. Niedawno zmieniłem laptopa na Dell E6440 i5-4310M i pojawił się dziwny problem. Po ustawieniu sesji wszystko idzie dobrze obiekt pozwala na focenie bez meridian flipa więc ustawiam tylko godzinę parkowania w eqmodzie i idę spać. Gdy wstaję do setupu rano okazuje się, że laptop jest włączony ale wszystkie programy są zamknięte a montaż przez to nie jest zaparkowany (na szczęście nie ma kolizji tuby z montażem). Klatki samodzielnie schodzą jakąś godzinę po tym jak pójdę spać a potem koniec. Mimo, że sesja ustawiona jest na dłużej w międzyczasie dzieje się coś dziwnego albo laptop się restartuje albo z jakiegoś powodu zamyka programy. Oszczędzanie energii mam wyłączone więc nie wchodzi w stan hibernacji czy uśpienia. Ktoś spotkał się z takim problemem lub może ma jakiś pomysł co się dzieje?
 12. Tak jak dla mnie troszkę brakuje nasycenia ale ja patrzę na służbowym laptopie.
 13. Trochę mi tu brakuje koloru ale poza tym bardzo fajne.
 14. Detal jak na takie maleństwa jest rewelacyjny!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.