Jump to content

Szymoff

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  576
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Szymoff last won the day on May 8 2020

Szymoff had the most liked content!

Community Reputation

1669 Excellent

1 Follower

About Szymoff

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/19/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mszczonów
 • Sprzęt astronomiczny
  OO VX 8", NEQ-6, Canon EOS 450d mod, Canon EOS 450d mono IDAS LPS D1, eq-2 refraktor 70/700, nikon d5100, celestron neximage vga 640x480, Atik 16ic,

Recent Profile Visitors

5186 profile views
 1. A nie lepiej kupić kotka? Najlepiej czerwonego. Wiadomo, że jak to ze zwierzętami obowiązki i tak spadają na rodziców
 2. Sięgnąłeś dna oczywiście w pozytywnym znaczeniu Szacun!
 3. Bardzo fajny szczegół i kolorystyka a co do szumu to wolę tak niż kisiel po nadmiernym odszumianiu. Fajna fotka i to w 3h.
 4. Dokładnie miałem tak samo. Zawsze Eqmod wystarczał aż któregoś dnia po dłużej przerwie chyba po wycieczce sprzętu w teren zaczęły się takie kwiatki. Wygląda znajomo? Tak to u mnie wyglądało. Po przeinstalowaniu wszystkiego i sprawdzeniu na innym laptopie problem nadal występował. Trochę się poprawiło po regulacjach ale nadal było widać sinusoidę. Dopiero dokładne ustawienie na biegun pomogło. Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej taka precyzja nie była potrzebna a później już tak, ważne że to pomogło. Sprawdź asystentem guidingu jak to u ciebie wygląda. PS. Witamy w
 5. O jednej rzeczy nie napisałeś. Jak ustawiałeś na biegun? Z własnego doświadczenia wiem, że przy dużym błędzie ustawienia na biegun tak może wyglądać wykres. Ja zawsze ustawiałem metodą lunetka+eqmod aż któregoś dnia po przerwie tak jak u ciebie wykres zaczął wariować. Po wyeliminowaniu wszystkiego co mogło być nie tak zostało tylko ustawienie na biegun. Po ustawieniu za pomocą sharp cap problem zniknął.
 6. Czy ktoś planuje focenie pod bardziej ciemnym niebem gdzie trzeba oddalić się od samochodu (okolice Wołosatego, Tarnawy Wyżnej, Bukowca lub inne jakieś ciekawe miejscówki)? Sam w dziczy czułbym się nieswojo a razem zawsze raźniej. Chodzi o termin 09.05-12.05

  PS. No i zważywszy na okoliczności przyrody fajnie by było żeby ta osoba biegała wolniej ode mnie:emotion-5:
  1. Tayson

   Tayson

   Hihihi, jesli przeoczyłes, to tu bedzie kilka osób :)

    

    

  2. Szymoff

   Szymoff

   Nie tego nie przeoczyłem:original: tylko, że na samym zlocie mnie nie będzie. Trochę spontanicznie wyszedł ten wyjazd i już bym się nie załapał ale wiem, że czasem osoby ze zlotu wyskakują w inne miejscówki więc może bym się wtedy podczepił. Jakby nie było będę się kręcił po okolicy. 

  3. Tayson

   Tayson

   zagadaj z @Lukasz77

 7. Bardzo mi się podoba ta wersja. Skoro materiał pozwala na pokazanie tego co siedzi w tle to dlaczego tego nie pokazać. Tym bardziej, że szum udało się utrzymać w ryzach. Świetnie widać złożoność i trójwymiarowość obiektów.
 8. Jak masz połączony montaż z komputerem? Z opisu dokładnie nie wynika ale wydaje mi się, że tu masz problem. Poczytaj jak łączyć komputer z PC. Za pomocą gniazga "autogide", o którym piszesz, możesz sterować montażem przy użycia kabla ST-4. Z tego co pamiętam przy sterowaniu kablem ST-4 wystarczy połączyć kamerkę z montażem właśnie tym kablem oraz kamerę z laptopem za pomocą kabla USB. W PHD mount wybierasz "on camera" a w camera connection odszukujesz swoją kamerę.
 9. No tak ale tu widać, że nawet z poczciwego Canona można uzyskać świetny wynik przy stosunkowo krótkich czasach. Spirit też wrzucał wcześniej fotki z tej rurki i pokazywał co można z niej uzyskać. Ja trochę obawiałem się kolimacji bo przy F4,5 już miałem sporo zabawy a i tak efekt nie jest idealny. Z hiperbolikiem nie miałem do czynienia może tu jest inaczej (pewnie samo wykonanie jest solidniejsze). A jakim sposobem kolimowałeś? Ja tylko nieśmiało zerkam na tego TSa, na razie jest poza zasięgiem .
 10. Bardzo ładny kadr. Dużo się dzieje.
 11. Chyba tą "próbną" fotką nie jednemu narobiłeś smaka na tę tubę:-)
 12. Bardzo udana fotka. Okiełznać taki zestaw to pewnie nie lada wyzwanie a tobie się to świetnie udało.
 13. Sama galaktyka bardzo fajna chyba w tej agresywnej wersji nawet bardziej mi się podoba. Jest wrażenie trójwymiarowości. Co do gwiazd to faktycznie nie bałdzo, tło też bym oszczędził jak dla mnie zbyt mocno odszumione. Wtedy co wisiał ten pył też próbowałem coś robić ale materiał był słabiutki i nic ciekawego z tego nie wyszło.
 14. Ja kiedyś z archaicznego canona 450D paliłem 19x20min https://astropolis.pl/topic/64785-głowa-małpy-z-canona/ więc przy ASI chyba powinno tyle materiału wystarczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.