Jump to content
 1. MateuszW

  A pytałeś w serwisach, ile chcą? Wiesz, ile kosztuje sama migawka?
  Ja coraz więcej grzebię w lustrzankach, ale nie wiem, czy jestem gotowy na zabawy z migawką - potrzeba do tego rozebrać body praktycznie do zera.


 2. Szymoff

  Sprawa uszkodzonej migawki wyszła dopiero dziś rano jak chciałem zrobić flaty więc na razie nie dostałem jeszcze odpowiedzi z serwisów ale z tego co przejrzałem w necie to koszt wymiany będzie podobny do kosztu używanego body (nie modyfikowanego). Na allegro nie znalazłem kompletnego mechanizmu migawki tylko listki migawki i jest to koszt niecałych 50zł. Kompletne mechanizmy widziałem na Ebay z Chin i chodzą po około $14. Co do samej  wymiany to kiedyś podmieniałem sam matrycę ale to było krok po kroku pięknie opisane i poparte filmem na youtube więc nie było problemu. Wymiana matrycy to nic w porównaniu do wymiany migawki.  Tu faktycznie trzeba rozebrać aparat praktycznie na części pierwsze. 


 3. komprez

  Skoro podmieniałeś matrycę to też rozbierałeś aparat ;) A swoją drogą to wymiana migawki to trzeba

  rozebrać body od frontu bardziej. Samych listków nie polecam bo rypania z tym jest trochę żeby to siadło

  dobrze. Gotowy moduł jest na Ali ... widziałem nawet do swojej 50-tki za 30 dolców i wymiana tego jest banalna ... podejżyj sobie wymiane z innego aparatu np 550D one są bardzo podobne w budowie.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.