Jump to content

emeł

Społeczność Astropolis
 • Posts

  961
 • Joined

 • Last visited

About emeł

 • Birthday 01/01/1982

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Legionowo
 • Sprzęt astronomiczny
  Mały balkon na 3 piętrze, C9.25, SW 102/600, CG5 GT, Canon 450D, ASI224MC

Recent Profile Visitors

6254 profile views

emeł's Achievements

3.4k

Reputation

 1. Dziękuję, u mnie wszystko w porządku. Po prostu zmiany w życiu zawodowym nie pozwalają mi chwilowo podziwiać piękna wszechświata
 2. Witam wszystkich serdecznie! Chwilę mnie nie było, a tu takie zmiany, fiu fiu. Dorzucam dwa skromne zdjęcia z dzisiejszej koniunkcji Księżyca (z widocznym dość ładnie światłem popielatym) i Jowisza. Udało się zarejestrować również księżyce planety - na pierwszym zdjęciu. Canon 450D, EF 55-200mm 90mm 200mm
 3. U mnie wczoraj dosyć dobre warunki.
 4. Wczorajszy Jowisz z Io. Aż wstyd wstawiać patrząc na powyższe. SCT 9,25, barlow 1,5x, ADC, IR-Pass, ASI224MC
 5. Czy to możliwe, że mój blok oddaje ciepło i w ten sposób psuje mi seeing? Też spodziewałem się dzisiaj dobrych warunków, ale kolejną noc z rzędu mam taką kiszkę, że w ogóle ciężko ostrość ustawić.
 6. Mój wczorajszy. Barlow kombinowany, czyli soczewka wykręcona z barlowa Vixena x2 i dokręcona do ADC, żeby skrócić trochę ogniskową.
 7. Jeden zaległy zakamarek - krater Schickard. Wczorajsze zdobycze.
 8. RGB Balance w Registax, a wcześniej gamma na 1,3.
 9. Też byłem ciekawy tej nieobrobionej wersji. Tyle wyciągnąłem:
 10. Od jakiegoś czasu polowałem na wir księżycowy (lunar swirl) o nazwie Reiner Gamma. W trzech zdaniach, czym jest Reiner Gamma? Struktura ta charakteryzuje się dość wysokim albedo oraz wykazuje właściwości magnetyczne. Okoliczności powstawania wirów nie są jasne. Jedna z hipotez mówi, że wiry uformowały się w wyniku impaktu po przeciwnej stronie Księżyca. Jednak lokalizacja Reiner Gamma nie potwierdza tego przypuszczenia. Nie było warunków na dłuższą ogniskową, ale z pewnością jeszcze wrócę do tego obszaru. SCT 9,25, IR-Pass, ASI224MC 8 maja 2017 r. 9 maja 2017 r.
 11. Jeszcze taka głupotka - krótki timelapse w IR. Klatka co 30 sek., zbierane trochę ponad 2 godziny.
 12. Zdjęcie robione dzisiaj, około godz. 11. Światła, które wydają się być latarniami, są w rzeczywistości odblaskami Słońca od stojących na parkingu samochodów. Niżej porównanie IR i światła widzialnego. To ostatnie robione przed chwilą, więc Słońce zdążyło się już odrobinę przemieścić.
 13. Widoczek z mojego balkonu. Zdjęcie wykonane przy pomocy kamerki ASI224MC. Na obiektyw 150°, który dostałem w zestawie z Asicą, nałożyłem filtr 685nm Baadera. Zdjęcie jest 36 panelową mozaiką.
 14. Poniedziałkowy Jowisz. Nie mogę ostatnio wstrzelić się w dobry seeing nagrywając tą planetę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.