Skocz do zawartości

emeł

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  959
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  20

Ostatnia wygrana emeł w Rankingu w dniu 9 Kwiecień

emeł posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3383 Excellent

O emeł

 • Tytuł
  Wega
 • Urodziny 01.01.1982

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Legionowo
 • Sprzęt astronomiczny
  Mały balkon na 3 piętrze, C9.25, SW 102/600, CG5 GT, Canon 450D, ASI224MC
 1. Jowisz 2017

  U mnie wczoraj dosyć dobre warunki.
 2. Jowisz 2017

  Wczorajszy Jowisz z Io. Aż wstyd wstawiać patrząc na powyższe. SCT 9,25, barlow 1,5x, ADC, IR-Pass, ASI224MC
 3. Jowisz 2017

  Czy to możliwe, że mój blok oddaje ciepło i w ten sposób psuje mi seeing? Też spodziewałem się dzisiaj dobrych warunków, ale kolejną noc z rzędu mam taką kiszkę, że w ogóle ciężko ostrość ustawić.
 4. Jowisz 2017

  Mój wczorajszy. Barlow kombinowany, czyli soczewka wykręcona z barlowa Vixena x2 i dokręcona do ADC, żeby skrócić trochę ogniskową.
 5. Księżycowe zakamarki.

  Jeden zaległy zakamarek - krater Schickard. Wczorajsze zdobycze.
 6. Jowisz 2017

  RGB Balance w Registax, a wcześniej gamma na 1,3.
 7. Jowisz 2017

  Też byłem ciekawy tej nieobrobionej wersji. Tyle wyciągnąłem:
 8. Księżycowe zakamarki.

  Też tam byłem 9 maja
 9. Księżycowe zakamarki.

  Od jakiegoś czasu polowałem na wir księżycowy (lunar swirl) o nazwie Reiner Gamma. W trzech zdaniach, czym jest Reiner Gamma? Struktura ta charakteryzuje się dość wysokim albedo oraz wykazuje właściwości magnetyczne. Okoliczności powstawania wirów nie są jasne. Jedna z hipotez mówi, że wiry uformowały się w wyniku impaktu po przeciwnej stronie Księżyca. Jednak lokalizacja Reiner Gamma nie potwierdza tego przypuszczenia. Nie było warunków na dłuższą ogniskową, ale z pewnością jeszcze wrócę do tego obszaru. SCT 9,25, IR-Pass, ASI224MC 8 maja 2017 r. 9 maja 2017 r.
 10. Fotografia w IR

  Jeszcze taka głupotka - krótki timelapse w IR. Klatka co 30 sek., zbierane trochę ponad 2 godziny.
 11. Fotografia w IR

  Zdjęcie robione dzisiaj, około godz. 11. Światła, które wydają się być latarniami, są w rzeczywistości odblaskami Słońca od stojących na parkingu samochodów. Niżej porównanie IR i światła widzialnego. To ostatnie robione przed chwilą, więc Słońce zdążyło się już odrobinę przemieścić.
 12. Fotografia w IR

  Widoczek z mojego balkonu. Zdjęcie wykonane przy pomocy kamerki ASI224MC. Na obiektyw 150°, który dostałem w zestawie z Asicą, nałożyłem filtr 685nm Baadera. Zdjęcie jest 36 panelową mozaiką.
 13. Jowisz 2017

  Poniedziałkowy Jowisz. Nie mogę ostatnio wstrzelić się w dobry seeing nagrywając tą planetę.
 14. Księżycowe zakamarki.

  Jerzy, Twój opis, jak zwykle, lepszy od mojego zdjęcia. Bardzo dziękuję za miłe słowa. Dodam jeszcze kilka zdjęć z poniedziałkowej sesji. Trzy ostatnie robione z barlowem 2,5x, następnie pomniejszone do 75%. Krater Langrenus Krater Petavius Kratery Herkules i Atlas Jezioro Śmierci z kraterem Burg Posejdon
 15. Księżycowe zakamarki.

  Kilka wczorajszych zakamarków ode mnie. Krótka wycieczka po terminatorze. SCT 9,25, Baader IR-Pass, ASI224MC Kratery Baillaud, Arnold, Gartner oraz widoczne dalej Cusanus, Petermann i prawdopodobnie Nansen Lacus Mortis z kraterem Burg w środku, dalej Hercules, Atlas i Endymion Posidonius z mniejszym kraterem Chacornac Formacja Lamont. Prawdopodobnie jest to zatopiony krater uderzeniowy. Theophilus, Cyrillus, Catharina oraz fragment Mare Nectaris I na koniec krater Janssen
×