Jump to content

mateuszpozn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About mateuszpozn

 • Rank

Recent Profile Visitors

347 profile views
 1. Dzięki za tą sumulacje Tucznik, też tak sądziłem, że to raczej nierealne Ciekawe tylko w jakiej odległości był ten statek czy boja.
 2. Tutaj ten obiekt w dużym powiększeniu: http://mateuszpozn.website.pl/latarnia.jpg Na wodzie widać jakby odbicie tego punktu. I ma jeszcze pytanie. Na TEJ stronie znalazłem charakteryskykę tej latarni. Czy dobrze rozumiem, że "błysk" trwa 3 sekundy a przerwa przerwa 7 sekund, co daje okres 10 sekund? Bo właśnie taką chaakterystykę zaobserwowałem.
 3. Miesiąc temu z Międzywodzia (niedaleko Międezyzdrojów) udało mi się zaobserwować (na 99%) latarnie morską Bornholmu DUEODDE Odległość 112 km Tak więc z polskiego wybrzeża jest możliwa obserwacja latarni morskiej na Bornholmie. Tu zdjęcie: http://dfv.pl/gallery/d/4357622-1/_MG_7035+-+Kopia.jpg Więcej szczegółów tu: http://astropolis.pl/topic/45860-bardzo-ciekawa-obserwacja-latarni-morskiej-ze-110km/ Pozdrawiam.
 4. Witam wszystkich Niedawno dokonałem bardzo ciekawej obserwacji. Będąc miesiąc temu w Międzywodziu (niedaleko Międzyzdrojów), w nocy z plaży udało mi się wielokrotnie zaobserwować (prawdopodobnie) światło latarni morskiej ( 42m wys.) Bornholmu DUEODDE (odległość ok. 110km!). Mam 99% pewności, że to ta latrarnia. Dlaczego? Po pierwsze barwa światłą się zgadza (białe), po drugie częstotliwość "świecenia" się zgadza (światło 3 sekundy, przerwa 7 sekund = okres 10 sekund), po trzecie kierunk z którego dobiega światło też pasuje idealnie. Światło widać co noc (sprawdziłem kilka nocy pod rząd). Oczywiście mam dowód Udało mi się wykonać zdjęcie. Aby zarejestrować światło latarni musiałem użyć długiego czasu naświetlania (kilka minut). Zdjęcie wykonane z poziomu plaży + statyw 1,5m Zastanawia mnie jak to możliwe, że mogłem je zaobserwować z takiej odległości, przecież istnieje coś takiego jak krzywizna Ziemi, która jak z ciekawości obliczyłem, na tym dystansie powinna wynosić 237 m! Co do zdjęcia, gołym okiem światło to jest ledwo dostrzegalne (ostry punkt, coś jak gwiazda), na zdjęciu widać je wyraźnie, ze względu na zastosowany długi czas naświetlania. Tutaj zdjęcie: http://dfv.pl/gallery/d/4357622-1/_MG_7035+-+Kopia.jpg A tu mapka orientacyjna: http://obrazki.elektroda.pl/6775622800_1406203608.jpg Co o tym myślicie? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.