Jump to content

mateuszpozn

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mateuszpozn

  1. Dzięki za tą sumulacje Tucznik, też tak sądziłem, że to raczej nierealne Ciekawe tylko w jakiej odległości był ten statek czy boja.
  2. Tutaj ten obiekt w dużym powiększeniu: http://mateuszpozn.website.pl/latarnia.jpg Na wodzie widać jakby odbicie tego punktu. I ma jeszcze pytanie. Na TEJ stronie znalazłem charakteryskykę tej latarni. Czy dobrze rozumiem, że "błysk" trwa 3 sekundy a przerwa przerwa 7 sekund, co daje okres 10 sekund? Bo właśnie taką chaakterystykę zaobserwowałem.
  3. Miesiąc temu z Międzywodzia (niedaleko Międezyzdrojów) udało mi się zaobserwować (na 99%) latarnie morską Bornholmu DUEODDE Odległość 112 km Tak więc z polskiego wybrzeża jest możliwa obserwacja latarni morskiej na Bornholmie. Tu zdjęcie: http://dfv.pl/gallery/d/4357622-1/_MG_7035+-+Kopia.jpg Więcej szczegółów tu: http://astropolis.pl/topic/45860-bardzo-ciekawa-obserwacja-latarni-morskiej-ze-110km/ Pozdrawiam.
  4. Witam wszystkich Niedawno dokonałem bardzo ciekawej obserwacji. Będąc miesiąc temu w Międzywodziu (niedaleko Międzyzdrojów), w nocy z plaży udało mi się wielokrotnie zaobserwować (prawdopodobnie) światło latarni morskiej ( 42m wys.) Bornholmu DUEODDE (odległość ok. 110km!). Mam 99% pewności, że to ta latrarnia. Dlaczego? Po pierwsze barwa światłą się zgadza (białe), po drugie częstotliwość "świecenia" się zgadza (światło 3 sekundy, przerwa 7 sekund = okres 10 sekund), po trzecie kierunk z którego dobiega światło też pasuje idealnie. Światło widać co noc (sprawdziłem kilka nocy pod rząd). Oc
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.