Jump to content

memos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About memos

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

2021 profile views
 1. Jak w temacie kupię szukacz kątowy GSO 8x50 w dobrym stanie.
 2. Jak w temacie kupię TV Delosa 8 mm w dobrym stanie.
 3. Jak w temacie kupię Maka 127 OTAW w dobrym stanie i montaż AZ4 na stalowych nogach 1,5".
 4. Jak w temacie kupię filtr Astronomik UHC 2" w dobrym stanie. Poszukuję nowszej generacji o szerokość połówkowej około 25 nm.
 5. Kupię okular jak w temacie w dobrym stanie.
 6. Jak w temacie kupię kolorowe filtry planetarne GSO 1,25" w dobrym stanie.
 7. Teleskop sprzedany. Dziękuję za zainteresowanie. Temat do zamknięcia.
 8. Witam. Mam do sprzedania GSO Dobson Deluxe 10 cali w dobrym stanie optycznym i mechanicznym wraz z zestawowymi akcesoriami. Teleskop kupiłem w teleskopy.pl w kwietniu 2018 roku. Powodem sprzedaży jest zakup kilka tygodni temu GSO 12-calowego. Okulary GSO 30 i 9 mm oraz extender 35 mm i koszyczek na baterie są nowe i pochodzą z zestawu do GSO 12. Teleskop jest skolimowany i gotowy do obserwacji. Do zestawu dołączam odrośnik z karimaty. Odbiór wyłącznie osobisty. Obecnie do czwartku 28 sierpnia jestem w Wetlinie w Bieszczadach. Od czwartku teleskop będzie do odbioru w Sandomierzu.
 9. Dobra soczewka Barlowa GSO 2x 2'' ED kosztuje 279 zł https://teleskopy.pl/Soczewka-Barlowa-GSO-2x-2-ED-teleskopy-1749.html Po co przepłacać za Barlowa TV, zwłaszcza 1,25 cala - okular SuperView 30 mm i tak się w niego nie zmieści.
 10. Polecam APM UFF 30 mm - nówka w astroshopie kosztuje około 900 zł. Mam ten okular i pole widzenia to około 73 stopnie, a korekcja w Newtonie F5 bez korektora komy bardzo dobra. Dodatkowo waży połowę mniej niż Nagler czy ES. Z tańszych opcji polecam również Maxvision 28 mm 68 stopni - jeśli uda ci się znaleźć używkę bo nowych już chyba nie produkują. Okular jest trochę gorszy niż APM, ale w F5 też daje radę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.