Jump to content

memos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About memos

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

1,207 profile views
 1. Witam. Mam do sprzedania soczewkę barlowa Sky-Watcher 2x 1,25 " i okular Keller 10 mm w dobrym stanie optycznym i mechanicznym oraz okular GSO Superview 20 mm, który posiada kilka mankamentów. Przede wszystkim wewnątrz okularu znajduje się sporo paprochów. Nie widać ich wprawdzie przy obserwacji DSów, ale przy obserwacji Księżyca już tak. Poza tym okular posiada kilka rysek na soczewce od strony muszli ocznej. Cena za całość: 90 zł + wysyłka. Nie rozbijam zestawu. Zdjęcia poniżej.
 2. W Newtonie GSO 10 Morpheus 6,5 mm daje obraz ostry w około 95%, jak dla mnie okular docelowy.
 3. Obecnie posiadam Lunt XWA 13 mm, Delosa 14 mm i ES 14 mm i każdy z nich jest bardzo dobry optycznie. Delos ma wprawdzie najlepszą korekcję brzegową, ale ma też znacznie mniejsze pole niż chociażby ES. W każdym razie polecam każdy z wymienionych okularów.
 4. Rezerwacja dla użytkownika Mariusz Psut.
 5. Odbiór osobisty możliwy w Lublinie.
 6. Sprzedam okular Baader Morpheus 9 mm nabyty na forum astronomicznym od użytkownika waldix. Okular jest w dobrym stanie optycznym i mechanicznym. Od strony soczewki ocznej widać kilka drobnych smug, które były obecne już przy zakupie,leżą poza źrenicą wyjściową i nie wpływają na dawany obraz. Poza tym okular ma kilka rys na tulei od wyciągu. Cena: 550 zł + przesyłka Fotki poniżej
 7. Witam. Kupię okular jak w temacie w dobrym stanie.
 8. Ten Orion 26 mm to zwykły okular Erfla, a więc w f5 najprawdopodobniej będzie kaszana na brzegach taka sama jak w GSO 30 mm, albo nawet gorsza bo GSO ma pole własne około 65 stopni, a nie 70 jak podają w specyfikacji. Do 500 zł szukałbym używanego Maxvisiona 24 lub 28 mm.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.