Jump to content

Winter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,274
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Winter last won the day on February 12

Winter had the most liked content!

Community Reputation

865 Excellent

About Winter

 • Rank
  Void
 • Birthday 01/04/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów

Recent Profile Visitors

9,806 profile views
 1. Coś główna strona szwankuje ? Jakieś zmiany były ? Nie widzę ostatnich postów tylko działy forum.

  1. Show previous comments  3 more
  2. Winter

   Winter

   Również po zalogowaniu mam problem

  3. Iluvatar

   Iluvatar

   Przełączcie się na jasny motyw i z powrotem na ciemny.

  4. DawPi

   DawPi

   Błąd na ciemnym poprawiony.

 2. Tutaj o mojej rodzinnej miejscowości. Burmistrz dobrze prawi, ale..... Polecam komentarze i wszystko stanie się jasne. Dwucyfrowe IQ i to z tych niższych wartości. http://www.kurierdabrowski.pl/co-z-oswietleniem-ulic-dabrowy
 3. Dlatego napisałem "chyba". @M.K. strona nie pokazuje żadnych flar dla danego okresu - przynajmniej mi się nie wyświetlają.
 4. Wszystko wzięło się przez ogłupiające media wszelkiego rodzaju. Filmy, seriale, wiadomości wysyłają jasny przekaz, że wszędzie czai się niebezpieczeństwo zaszczepiając w ludzkich umysłach strach. Wystarczy wejść na jakiś gównoportal z wiadomościami to wszystko negatywne lub perwersyjne. Rozumiem, że ciemna uliczka uruchamia instynkty pierwotne i można odczuwać niebezpieczeństwo próbując przez nią przejść, ale gdy kładziesz się spać ? przez umysł biednego człowieka przewijają się wszystkie negatywne scenariusze jakie dnia dzisiejszego i w poprzednich zobaczył/usłaszał...to czemu się dziwić ? Musi być włączone światło. To jest jedyne wytłumaczenie i innych nie ma.
 5. U mnie w miejscowości rodzinnej wyłączali oświetlenie w całym mieście od 24 do 4... przez tydzień. Pierwszy raz z centrum miasta widziałem tyle gwiazd, a tam gdzie mieszkałem to M31 gołym okiem bez problemu co ostatni raz zażyło mi się ponad 15 lat temu gdy jeszcze nie było tyle świateł. Niestety niestabilni psychicznie mieszkańcy, którzy o tych godzinach siedzą/śpią w domach zaczęli pisać skargi i wydzwaniać do urzędu gminy. Oberwało się również burmistrzowi... który tłumaczył, że w związku z podwyżkami cen prądu musi na czymś oszczędzać, ale niektórzy mieszkańcy już na stosie go chcieli palić. Akcja gaszenia świateł trwała tydzień po czym zaczęli wymieniać oświetlenie sodowe na ledowe nie dość że niedaleko mnie to bez jakiejkolwiek regulacji nachylenia wysięgnika. Teraz k**** nie powiem jakie mam niebo Wszystko przez niestabilnych emocjonalnie i psychicznie zacofańców, którzy mają sprane umysły przez nadmiar telewizji. Wszędzie czują się zagrożeni, nawet podczas snu.
 6. Chyba mogę mówić o sporym szczęściu jeżeli to Perseid. Podczas sesji astrofoto w dniu 18.08 około godziny 21.20, gdy jeszcze Księżyc był schowany....była chwila, by położyć się na rozgrzanej ziemi i pooglądać pięknie rozgwieżdżone niebo. Pomyślałem, że uwiecznię ten moment lustrzanką z obiektywem 50mm na krótkim czasie naświetlania skierowaną w okolice Łabędzia. Leżąc tak na plecach naciskałem spust migawki co chwila próbując ustawić ostrość. Tak po jakimś czasie patrzę na kolejne zdjęcie pojawiające się na wyświetlaczu aparatu a tam smuga i banan na twarzy, że zarejestrowałem coś przez przypadek Canon 5D mk 2 mod, 50mm 1.8 na f2.6, 10s, ISO1600
 7. Nowe kamerki ZWO miały pojawić się w czerwcu/lipcu i cisza .
 8. Zestaw : ED80x0.85, Atik 428 mono, koło QHY CFW3, filtr Ha, 50x bias, temp. sensora -1C. Ha 16x1200s Edit: Chyba coś przekombinowałem, bo tło wygląda dla mnie lepiej na 3x1200 niż tutaj. Ogólnie to szum masakra... nie wiem czy to darki naprawią bo materiału już trochę jest. Nie da rady zejść poniżej -1C w te ciepłe noce.
 9. Czy klatki będę mógł porównać w zakładce zoom (zostaną nałożone w jakiś sposób) czy też będę musiał porównywać klatki w osobnych okienkach.
 10. Rozumiem, że najpierw trzeba zalginować zestaw by wiedział na co patrzy czyli najazd na jakieś popularne okolice, pinpoint->zdjecie rozwiązane, zakładka telescope i sync, później otwieramy stare zdjęcie, pinpoint itd. ? Da się tak zrobić by nie robić korekty ?
 11. Jeśli miałbyś ochotę to podeślij stacki na priv to bym sprawdził moją metodę i odeślę co mi wyszło .
 12. https://www.stardreamsobservatory.com/?page_id=95
 13. W maximie dithering ustawiamy via gudier czy mount ? 5 pix wystarczy ? Ile odstępu czasowego między klatkami  przy ditheringu ?
  Przy gudingu czas ekspozycji mam ustawiony 4 s i delay after 0.5s.

  1. Show previous comments  4 more
  2. Tayson

   Tayson

   Jeżeli w miarę ogarniasz Maxima, a widzę że tak to przesiadka na sgp nie będzie problemem! 

   Poczytaj mój temat o ustawianiu ostrości. Jak dla mnie to "najtrudniejsza" rzecz w sgp :-)

    

   Najpierw ustawiasz swój equipmnet i lokalizacje, potem ctrl+m, kadrujesz i sekwencje podpinasz pod profil sprzętowy. 

    

   W pdh kuratorem tworzysz profil guidera, ewentualnie darki pod kamerę guidera, lekko dopiescic parametry gudingu i gotowe. 

    

   Jak chesz to odezwij się na PW i prześlę Ci swoi profil sprzętowy. Zobaczysz które opcje mam zaznaczone, a które puste. 

  3. MateuszW

   MateuszW

   W maximie jest coś takiego jak setling criteria w opcjach guidera (w strzałce). Można określić tam, jaki błąd guidera jest akceptowalny aby rozpocząć ekspozycję. Daje to więc upragnioną nam opcję i nie trzeba bazować na sztywnym czasie. Niestety czasami ta opcja puszcza ekspozycję bez sensu, głównie gdy są chmury i gwiazdy nie widać :)

  4. Tayson

   Tayson

   Chyba tylko autorzy maxima wiedza jak to ( setling criteria ) dziala.... :)

   Mocno losowa akcja.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.