Jump to content

Winter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,388
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Winter last won the day on February 12

Winter had the most liked content!

Community Reputation

1,014 Excellent

About Winter

 • Rank
  Void
 • Birthday 01/04/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów

Recent Profile Visitors

11,444 profile views
 1. Focuser mam zamontowany z drugiej strony wyciągu
 2. To mam dokręcić wyciąg ?
 3. U mnie krzywa wyglądała podobnie. Niestety nie zrobiłem screena... Step size nie liczyłem tylko podałem wstępnie
 4. Ostatnio próbowałem uruchomić sesję w SGpro i wszystko poszło tak jak należy oprócz ostrzenia. Program wyrysował ładną krzywą, ale trochę brakowało do idealnej ostrości. Chciałbym się z tym uporać, dlatego na początek podaję sprzęt : nowy focuser od Jolo+astrolink, ED80 z wyciągiem Crayforda 1:10, a na końcu jest koło filtrowe QHY i atik 428. Przyczyny złego ustawienia mogą być chyba dwie : 1. Ślizga się wyciąg. 2. Złe ustawienia w SGpro/Astrolink, blacklash compenastion ? Nie widzę nigdzie tej opcji. Zaznaczam, że moduł ostrzenia w Maximie zrobił to praktycznie idealnie na ustawieniach domyślnych z step size = 390. Czytałem na cloudynights, że są problemy z ostrzeniem w SGpro. Może macie jakieś rady ?
 5. Dzisiaj w nocy testowałem focuser od Jolo i kamerkę ASI120mini do guidingu. Było trochę problemów bo pierwsze uruchomienie. SGpro nie chciał wyostrzyć jak należy, PHD2 zgłupiał w pewnym momencie i dawał różne obrazy z kamerki (normalny i dużo ciemniejszy z 2-3 gwiazdami) co psuło guiding, a do tego wiatr i mróz mocno zniechęcał. W końcu zrestartowałem laptopa i o dziwo pomogło odpalić guiding poprawnie, ale sesję i ostrzenie zrobiłem w maximie. Maxim wyostrzył na ustawieniach domyślnych prawie idealnie Bez klatek kalibracyjnych. ED80, Atik 428M, Ha 30x300. Docelowo HaLRGB. PNG lepiej wygląda niż JPG, ale nie można dodawać.
 6. 3 godziny na wietrze i mrozie to za dużo dla moich dłoni pomimo 2 par rękawiczek. Kupuje, może coś pomoże
  https://allegro.pl/oferta/grzejace-rekawiczki-rekawice-usb-uniwersalne-7643031727

  1. lkosz

   lkosz

   No bez grzałek i gruuubych rękawic, oraz ocieplanych butów jest ciężko :) Ja mam akurat grzałki samoróbki 12V z po dwa rezystory grzejne 40W w szeregu na rękę. Zasilane impulsami prądu w zależności od nastawy temperatury.

 7. @sidiouss próbowałem obrobić materiał ale nawet się nie zbliżyłem do twojej obróbki. Według mnie bardzo dobrze to obrobiłeś
 8. 6D + ED80 https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5049-letnie-messiery-czyli-co-potrafi-duet-canon-6d-sky-watcher-ed-80/
 9. Nie mówię, że wszędzie jest tragedia bo nie siedzę od samego rana na internecie i sprawdzam ceny. Na pewno można wyrywać coś okazyjnie ale trzeba szukać
 10. Znam stronkę. Ogólnie też jestem bieżąco z cenami agd bo robię kuchnię. Poczekam aż miną te magiczne przeceny...
 11. Bardzo słabe promocje. Astroshop sprzedaje lornetkę jedną z lornetek w tej samej cenie co wcześniej ale podnieśli cenę o 200 zł i przekreślili Większość sprzętów rtv/agd jest droższa niż miesiąc temu. Jedyne ciekawe zniżki zauważyłem na x-com.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.