Jump to content

Winter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1571
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Winter last won the day on February 12 2019

Winter had the most liked content!

Community Reputation

1197 Excellent

About Winter

 • Rank
  Void
 • Birthday 01/04/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów

Recent Profile Visitors

16978 profile views
 1. Byłoby niesamowitym przeżyciem móc spoglądać na DM z np. LMC.
 2. Czy istnieje podobny program jak PAT do ustawiania polarnej ? Nie mogę wybrać par gwiazd bo mam ograniczoną widoczność z balkonu. Chyba że mogą to być dowolne gwiazdy oddalone o 20-30 stopni to przejdzie. Nie ma kontaktu z kolegą @bujarek więc trzeba coś zaradzić na najbliższą pogodę.

  1. Show previous comments  1 more
  2. Winter

   Winter

   Super, dzięki. Mam nadzieję, że montaż nie będzie ruszał zestawem o wiele stopni.

  3. Tomek96

   Tomek96

   Można to regulować odpowiednią zmienną. Ja zazwyczaj stosuję 40 stopni (2x po 20 stopni). 

  4. Pav1007

   Pav1007

   PAM ustawia wg epoki J2000 więc to już trochę przesunięcia jest - proponuję uważać. Gdzieś był jakiś excel do przeliczenia korekty, ale nie pamiętam gdzie go widziałem :-(

 3. Wziąłbym filtry i kolimator. 5 i 10. Daj na PW dane do przelewu i szczegóły wysyłki.
 4. Chyba nie widziałeś mocno zaszumionych zdjęć.
 5. Warto doprecyzować, że zaoszczędzone pieniądze nie poleciałyby do jednego rządowego wora, tylko zastałyby w kasach gmin. Tam dopiero musieliby się zastanowić, m.in. skarbnik czy można te pieniądze przeznaczyć na inne cele np. pomóc szpitalowi czy też lepiej wybudować kolejne nic nie znaczące pomniki JP2. Dostrzegając tendencje zidiocenia ludzi miłościwie nam rządzących obawiam się, że zniknęłyby nie wiadomo gdzie.
 6. Możesz podesłać link do złączki ?
 7. Czy to jest zwykły ED80 ? Ogniskowa jakaś nie teges nawet po reduktorze ? Jak ci się pracuje z kamerką ? Sam się nad nią zastanawiam do ED80. Filtry w jakim rozmiarze ?
 8. Czy jest możliwość zakupu samej karuzeli 36mm ? Będzie pasować do koła w rozmiarze M ?
 9. Chodzi mi po głowie ASi1600 mono od dłuższego czasu, ale nie wiem jak by mi się z nią pracowało. Wie ktoś czy można gdzieś wypożyczyć kamerę na jakiś czas ?

  1. Piotr4d

   Piotr4d

   Ostatecznie możesz kupić nową, a po 13tu dniach jeśli Ci nie podejdzie, zwrócić do sklepu. 

   Takie Twoje prawo.

  2. kosmit

   kosmit

   Kamery do testowania powinny być normalną dobrą praktyką sklepów astro. Co to za problem mieć 2-3 popularne modele na stanie + jakiś ED80 / redcat ??? Także chciałbym zobaczyć, jak się pracuje z ASI 1600, czy 183. Kiedyś zadzwoniłem do sklepu to mi powiedzieli, żebym mówił szybko, bo nie mają czasu, bo po weekendzie muszą wysłać 120 zamówień. Obroty / przychody  więc mają. Co to za problem ???

 10. Tyle pogody, a ja focić nie mogę bo sprzęt stacjonuje u rodziców i tylko tam mam możliwość się rozłożyć . Nie podoba mi się ten wirus :(

  1. Show previous comments  2 more
  2. Mateusz_D

   Mateusz_D

   Mam dokładnie to samo tylko, że sprzęt u teściów. Żona boi się jechać żeby potencjalnie nie zarażać lub nie być zarażonym. Zwykle narzekam na pogodę a teraz gdy ta daje szansę to wirus psuje plany. Aż mnie korci gdzieś pojechać :/ Znając życie jak się sprawa unormuje to przyjdą chmury na pół roku.

  3. Kubiłan

   Kubiłan

   Od biedy niech odstawi sprzęt pod bramę/ drzwi. Jak schowają się w mieszkaniu/ domu to odbierz i w długą :)

    

  4. Winter

   Winter

   Gdybym miał zestaw wyjazdowy to bym tak zrobił, ale nie mam

 11. Widać, że socjalizm się nie sprawdza w dobie kryzysu. Zamiast racjonalnie gospodarować portfelem i to nie własnym, tylko wszystkich nas to wydaje się wszystko co się ma i do tego jeszcze ciągnie kredyty... Tutaj m.in. o skupie węgla. https://www.rp.pl/Wegiel/302019830-Rzad-przekazal-kopalniom-380-mln-zl-za-pomoca-Agencji-Rezerw-Materialowych.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.