Jump to content

Winter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,465
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Winter

 1. Oczywiście, że lepiej ale dla mnie logistycznie nie do ogarnięcia
 2. Mieszkasz w Polsce ? Na wiosnę startuję ze zdalnym obserwatorium i właśnie będę siedział wygodnie w swoim mieszkaniu a setup oddalony o 30 km będę uruchamiał jednym kliknięciem i to jest dopiero magia
 3. Winter

  M31

  Intensywny środek M31 powinien być intensywny bo tam jest jądro galaktyki. Co byś chciał tam mieć ?
 4. Może dodam jeszcze, że chcesz pokazać za dużo w stosunku do tego co oferuje zebrany materiał. Oczywiście rozumiem dlaczego tak robisz bo sam tak kiedyś robiłem. Warto jednak znać umiar, ale to przyjdzie z czasem.
 5. Troszeczkę zrewidowałem pogląd na sprawę. Będzie wykop w ziemi ze stopą fundamentową. Na stopie będzie fundament ok. 35x35cm wystający około 15 cm na poziom gruntu, aby znajdował się na poziomie podłogi obserwatorium. W fundamencie będą zatopione 4 marki z pręta gwintowanego fi 16 do przykręcenia podstawy piera oraz proste zbrojenie. Pier samoróbka wykonany będzie z rury stalowej dł. ok. 1,2m i grubośći ścianki min. 5mm zakończony zestawem z adapterem pod EQ6 jak na zdjęciu wyżej.
 6. Dziękuję Rafał za wskazówkę. Oczywiście kupię polski produkt. Raczej jestem przekonany co do tego rozwiązania ale poczekam bo może są jakieś "ale" ?
 7. Mam pytanie odnośnie wykonania piera w moim planowanym obserwatoriu. Czy taka konstrukcja się "sprawdzi" do EQ6 i newtona 200/1000? Wkopałbym dołek 70x50x50, zalał betonem i wstawił pręty gwintowane do przykręcenia piera. Można taki kupić np tutaj : https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p7927_Altair-Skyshed-Observatory-Pier---32--heigh--8--diameter.html Ten pier ma wysokość około 1m, więc mógłbym z pół metra nad ziemię przedłużyć betonową podstawę.
 8. Myślę, że 60x300 pozwoliłoby lepiej zapanować nad szumem na całym obrazku - wiem, Ameryki nie odkryłem. Poza tym dla mnie ok, nieprzesadzone w każdym aspekcie.
 9. Wow, działa ! Dzięki Paweł
 10. Cześć. Czy w SGpro można ustawić kadr klatką zebraną w Maximie ? Gdy wybieram image w Framing and Mosaic wizard, a następnie klikam fetch otrzymuję komunikat : "Insufficient data in FITS headers. Cannot proceed."
 11. Rozważam również wysyłkę. Wysyłka w cenie
 12. Doskonale widać twarz wiedźmy Dobre foto jak na tamte warunki !
 13. Szukam monitora do pracy (długo przy nim siedzę - głównie CAD), obróbki astrofoto i okazjonalnie jakieś gierki. Budżet około 1500zł. Czy możecie coś polecić ?

  1. Show previous comments  5 more
  2. Darek_B

   Darek_B

   Do cada wystarczy mi tv 4K, pracuje na tym od lat i świetnie się sprawdza.

   No i do 43 cali można się przyzwyczaić. Teraz 24" to prawie jak patrzenie przez ortoskopy. :)

  3. Winter

   Winter

   Mam telewizor 32" i jest zdecydowanie za duży :)

  4. bartolini

   bartolini

   Stary wątek:

    

 14. Również ktoś się do mnie odezwał i pomoc została udzielona :p
 15. Już dawno wróciłem do domu, ale piszę dopiero teraz bo musiałem jakoś rozchodzić rozstanie i powrót do pustego mieszkania A zlot oczywiście jak zwykle udany. Ode mnie kilka zdjęć z sobotniego spaceru
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.