Jump to content

Andrzej76

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Neutral

About Andrzej76

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Oświęcim
 • Zainteresowania
  modelarstwo , astrofoto ,
 • Sprzęt astronomiczny
  HEQ5 , SW 150/750 ,

Recent Profile Visitors

1,034 profile views
 1. Cy to normalne że mam tak przesunięty obraz z kam ? Kamera w wyciągniętym wyciąguBez_tytu_u_1.png

 2. To wtedy przesiadka na ASA :)). ale wtedy pewnie tąpnięcia z kopalń będą przeszkadzały .
 3. To chyba najlepszą i najtańszą opcją będzie wymiana wyciągu .
 4. Tylko ta waga , prawie 1kg . Mam teraz canona 450 jest o połowę lżejszy , a wyciąg goni jak ryjek świnki w korycie . Naprawdę nie ma nic sensownego w tej cenie ?
 5. Dzięki za podpowiedzi . Montaż HEQ5 . Jeśli chodzi o kamerę , to chciałem aby była lekka i bez chłodzenia . Wyciąg mam standardowy Crayforda 2'' / 1,25'' z mikrofocuserem 10:1. Przy Canonie mi się ugina . Dlatego chcę to zastąpić czymś lekkim . Mam kamerę ASI 178 MC , i myślałem czy nie kupić takiej samej tylko mono , jedna do guide druga foto .
 6. Witajcie Posiadam teleskop BKP 150/750 ,na nim Synta 80/400 do guidowania . Myślę czy nie zejść troszkę z wagą tego zestawu , zastępując 80/400 lunetą do guidingu StarGuider Guidescope 50 mm f = 162 mm / 1,25 , warto to zamieniać ? A drugie pytanie to jaką polecacie kamerę mono do tej tuby (150/750 ) , głównie zdjęcia DS ( w cenie do 2000 zł ) . Andrzej
 7. Witam Mam pytanie , jakiego używasz korektora komy ? i jaką masz odległość matrycy do korektora ?
 8. Dzięki za wszelkie sugestie . Jak tylko będzie chwila pogody to posprawdzam ustawienia kam , popatrzę także w innym programie (SIPS) Dam jeszcze taki zrzut ekranu .Czy te ustawienia mogą mieć coś wspólnego ?
 9. Program to Fire Capture 2,6 , przy robieniu kolorowych zdjęć mam do wyboru tylko BMP JPG , przy cz-b jest jeszcze FIT . DSO_204405_0001.bmp
 10. Zrobiłem zdjęcia jak mam ustawioną kolimację . Widok przez pudełko po kliszy , nie udało mi się uchwycić na ujęciu , ale 3 uchwyty LG są tak samo widoczne . Kolimator laser+ barlow 2x Czy może jednak mam coś źle ??
 11. A może nie musiał . Tak jak nikt nic nie musi naciskać aby w próżni pojawiały się cząstki i za chwilę anihilowały .
 12. Dzięki za rady :), Szybkę wczoraj wyczyściłem , bo właśnie ją obwiniałem za te "obwarzanki " , i faktycznie było kilka paproszków . Co do gwiazdek - to nie zdziwiłbym się gdyby takie rozszczepienie kolorów było w jakimś refraktorze , ale newton ?? Jakoś bardzo te gwiazdki mi nie przeszkadzają , bo widać to w dużym powiększeniu . Teleskop jest świeżutki ze sklepu ( SW idzie w zieloną kolorystykę, zielona szyna dovetail ) , kolimowałem metodą Hamala i kolimatorem laserowym . Zdjęcie robione bez korektora komy . Jedyne szkło przez jakie przechodzi światło to szybka przed matrycą .
 13. Dzięki za sugestie . Faktycznie tego zielonego było za dużo . A co do gwiazdek to na surowej klatce w, to dużym powiększeniu wyglądają tak I teraz pytanie , czy to wina kamerki ( ten typ tak ma ) ? czy jednak teleskop .
 14. Zobacz ogłoszenie Tuba optyczna GSO 150/600mm 6" F/4 OTA Sprzedam teleskop GSO 150/600 F4 , lustra bez rys , jakieś kurze i paproszki się na nim pewnie znajdą znajdą . Cena z przesyłką . Oferent Andrzej76 Date 08.10.2017 Cena 400,00 zł Kategoria Teleskopy i akcesoria  
 15. Witajcie Chciałbym Wam przedstawić moje zdjęcie M57 zrobione newtonem SW 150/750 kamerka ASI 178mc , 120 x 7sek , dark 120 x 7 sek , gain 240 , gamma 49 . Obróbka dss i ps( krzywe i poziomy ) . Mam kilka pytań . W powiększeniu widać jak gwiazdki dzielą się na poszczególne kolory , czy można coś z tym zrobić ? Na zdjęciach bez flata wyszedł mi taki obwarzanek , na zdj obw1 jest on ciemny, a kiedy dołożyłem flaty wyszedł jasny zdj obw2 . Jak się go całkiem pozbyć ? Oczywiście inne sugestie także mile widziane .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.