Jump to content

Maćko8911

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  489
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

363 Good

About Maćko8911

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/07/1989

Kontakt

 • Strona WWW
  http://maciej1_kowalski@o2.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poznań / Rieste, Niemcy.
 • Zainteresowania
  -astronomia (astrofizyka, heliofizyka, komety)
  -sport
  -motoryzacja
  -muzyka
 • Sprzęt astronomiczny
  - Sky-Watcher MAK SkyMax 127 EQ-3-2
  - Sky-Watcher N-114/1000 EQ1.
  - Nikon Aculon A211 10x50
  - Para sprawnych oczu :)

Recent Profile Visitors

1438 profile views
 1. Wczoraj, tj. 16.08 doszło do dość mocnego koronalnego wyrzutu masy. Nie jest to spowodowane żadnym rozbłyskiem. CME jest geoefektywne skierowane bezpośrednio w naszą planetę.
 2. no w sensie bo są dwie plamy więc zgaduję że tą na środku naszej gwiazdy bo tą wschodząca ciężko raczej dostrzec, ale po niektórych forumowych asach różnych rzeczy można się spodziewać (oczywiście bez urazy )
 3. ale którą starą czy nową?
 4. Już można coś powiedzieć więcej o rejonie, posiada klasyfikację magnetyczną alpha oraz grupę AXX. Powierzchnia nie jest powalająca bo zaledwie 10j oraz 1 plamę. @Andrzej78 No czasu jeszcze ma, może się rozkręci
 5. Nowy wyłaniający się rejon otrzymał już numerację 2768, niestety nie ma jeszcze danych, lecz po wstępnych zdjęciach z drugiej strony nie wygląda na okazałą plamę z tego co się zapowiadało. Plama 2767 zmniejsza swój rozmiar na 70j wciąż ma klasyfikację magnetyczną alpha i klasę HSX. Póki co dwa rejony są dość spokojne żaden nie wygenerował nawet rozbłysku B.
 6. Według nowych obserwacji betelgezy znów jej jasność spada. Źródło: https://www.aavso.org/apps/webobs/results/?star=BETELGEUSE
 7. Nowy region który za niedługo wyłoni się zza wschodniej części tarcz słonecznej wygląda na dość spory.
 8. Sam na początku nie znając tematu używałem tego barlowa jak biblii, musiał być i koniec.
 9. Aktualnie plama 2767 maleje z 200j spadła dość znacznie do 120j. Niemniej po drugiej stronie póki co wciąż utrzymuje się plama miejmy nadzieję że przetrwa jeszcze te kilka dni.
 10. U mnie chmurwy.........
 11. Aktualna sytuacja nowej plamy wygląda następująco, nic się nie zmieniło jak chodzi o klase, oraz klasyfikację magnetyczną, lecz zaczęła powiększać swój rozmiar, obecnie posiada około 200j. Jest spokojnym rejonem nie wywołującym żadnych średnich ani mocnych rozbłysków. Lecz po drugiej stronie Słońca widać kolejny aktywny region, który wydaję się na tę chwilę trochę pokaźniejszy.
 12. Dziś już oficjalnie, plama ma klasyfikację magnetyczną alpha, 1 plamę, i zajmuję obszar 80j.
 13. Widziałem ją po przeciwnej stronie, ale myślałem że znów nie dotrwa albo za mała, no ma już numer 2767 i jest w klasie Hsx. Dodatkowo doszło do pokaźnego CME które jest skierowane bezpośrednio w naszą planetę. Szykuję się gratka na północnych szerokościach
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.