Jump to content

Maćko8911

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  322
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

137 Good

About Maćko8911

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/07/1989

Kontakt

 • Strona WWW
  http://maciej1_kowalski@o2.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poznań / Rieste, Niemcy.
 • Zainteresowania
  -heliofizyka
  -astrofizyka
  -astronomia
  -sport (MMA, UFC)
  -motoryzacja
  -muzyka
  -psychologia
 • Sprzęt astronomiczny
  - Teleskop Sky-Watcher N-114/1000 EQ1.
  - Sky-Watcher N-254/1200 SYNTA 10 DOBSON Pyrex.
  - Para sprawnych oczu :)
 1. Obecnie posiada 110 j i 8 plam. Dwa dni temu tj.9.02.2017 wygenerowała 3 rozbłyski klasy C (dwa C1.1 i jeden najsilniejszy C1.3), ale jak widać się już chyba wystrzelała gdyż nic prócz słabych rozbłysków klasy B nie widać. Grupa posiada klasyfikacje magnetyczną beta.
 2. To już trzeba samych "nawracających" o to zapytać, może czują się jak "Mesjasz" aby ogarniąć całą resztę i sprzeciwić się systemowi, albo chęć zaistnienia w telewizji no raczej nie musimy nikogo chodzić i uświadamiać bo twierdzę że zdecydowana większość społeczeństwa wierzy nauce i anie wierze
 3. Fajna inicjatywa, jak coś, chętnie pomogę gdyby oczywiście takowej pomocy potrzebowali Kiedyś, dawno temu marzyła mi się taka inicjatywa aby wyłączyć światło w dużych miastach i zobaczyć to co tłumi nocne światło. Ale patrząc na ograniczenia raczej to nigdy nie będzie możliwe
 4. No chyba ciężko stwierdzić czym się kierują i czy też robią to z "miłości" do innych. Dwie rzeczy są pewne na bank, albo robią wszystkich w balona świadomie lub nie świadomie, czyli głęboko w to wierzą.
 5. Zgadzam się z Tobą, lecz wśród tych świadomych oszustów jak to nazwałeś, są osoby które wierzą w swoje przekonania bo jaki inny mieliby mieć cel swojego uświadamiania aniżeli nawracanie takich "ciemnot" jak My z naukowym podejściem do Świata.
 6. Słaby film, i jeszcze słabsza inicjatywa, aby nabijać się z osób które myślą inaczej. Prawda jest taka że ani my ani oni nas do swoich racji nie przekonają.
 7. Na słońcu znów zapadł spokój, na tarczy naszej dziennej gwiazdy obecnie znajdują się dwie plamy jedna oznaczona numerem 2632 zachodzi jest mała posiada 10j i jedną plame. Druga natomiast wschodzi oznaczona 2634 również jak poprzedniczka posiada 10j i jedną plamę i klasyfikację magnetyczną alfa. 27 stycznia zoobserwowano koronalny wyrzut masy jednak był słaby i nie jest geoefektywny, obecnie na tarczy na południu i bliżej centrum widać dwie małe dziury koronalne, powinny one wywołać jutro (07.02.2017) słabą burze magnetyczną z max KP 4. Obecnie KP 2 a prędkość wiatru słonecznego pozostaję na średnim poziomie 551,4 km/s.
 8. Dzisiaj w nocy KP wynosiło 5 i na północy mieniła się piękna zorza. Obecnie wiatr się trochę uspokoił około 673,8 km/s, gestość pozostaje niska, lecz raczej już burza osłabła i dziś już nic innego prócz KP 4 nie ujrzymy. Obecnie KP wynosi 4. Zdjęcie z około godziny 3:10 UT.
 9. Na razie to wygląda na pewno spoko ale nie u nas, Bz lekko południowy i KP 4 ale oczekiwany jest 5.
 10. Magnetogram Kiruna trochę się ożywił
 11. Trwa burza geomagnetyczna, obecnie prędkość wiatru słonecznego wynosi 748 km/s, gęstość wiatru utrzymuję się na niższych rejonach w chwili obecnej 8,49 p/cm3, kierunek pola magnetycznego północny obecnie KP na poziomie 3 lecz czekamy na 5.
 12. Znaczy staram się zawsze jakiś kawałek na południe w zalesieniach znaleźć kawałek wolnej przestrzeni z dala od S5 i przyznam że gdzieś jak się znajdę na polanie to jest całkiem przyzwoicie. Generalnie brakowało nie dawno w Czachurkach oświtlenia to również stamtąd bywały i dobre warunki ale łuna z Wrześni i nawet z Poznania daje dobrze. Jak znajdę na mapce moje miejscówki to na pewno wstawie
 13. Ja gdzie mam dość dobrą miejscówkę to kawałek od Poznania, miejscowości Czachurki koło Pobiedzisk. Po za tą małą miejscowością jest nawet przyzwoite niebo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.