Jump to content

Malybadi

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Malybadi

 1. Witam. Mam dziś do sprzedania świetny okular Sky-Watcher SWA 17mm 1,25''- 2'' 70* pola. Szkiełko w świetnym stanie wizualnym i technicznym. Jedynie drobne otarcia na tulei od mocowania w wyciągu. Okular ten przeżył kilka teleskopów dając w każdym z nich świetne obrazy. Sprzedaję, ponieważ mam zamiar zakupić Naglera o nieco innej ogniskowej. W komplecie kartonowe pudełeczka oraz oczywiście dekielki. Cena: 325zł Oczywiście istnieje możliwość negocjacji. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu na PW.
 2. Witam. Mam dziś do sprzedania świetny okular: Sky-Watcher SWA 13mm 1,25''- 2'' 70* pola. Szkiełko w świetnym stanie wizualnym i technicznym. Jedynie drobne otarcia na tulei od mocowania w wyciągu. Okular ten przeżył kilka teleskopów dając w każdym z nich świetne obrazy. Sprzedaję, ponieważ mam zamiar zakupić Naglera o nieco innej ogniskowej. W komplecie kartonowe pudełeczka oraz oczywiście dekielki. Cena: 325zł Oczywiście istnieje możliwość negocjacji. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu na PW.
 3. Witam. Nadal aktualne. Polecam ten okular szczególnie do Synty 8-10.
 4. Witam. 200zł Jeśli okular nie sprzeda się w najbliższym czasie , to zostaje u mnie i czeka na lepsze czasy.
 5. Witam. Nadal aktualne. Cena: 215zł Myślę, że za taką kwotę okular zdecydowanie wart zakupu.
 6. Witam. Nadal aktualne. Nowa cena: 300zł
 7. Witam. 315zł z wysyłką po mojej stronie. Okular zdecydowanie wart zakupu. Zapraszam na PW.
 8. Witam. 215zł z wysyłką po mojej stronie.
 9. Witam. Mam dziś do sprzedania okular Meade QX WIDE ANGLE 26 mm. Myślę, że nie trzeba go przedstawiać. (Świetny okular w tej cenie) Stan okularu oceniam na dobry, ponieważ na tulei ,,montażowej'' znajdują się niewielkie wgniecenia, które zrobił poprzedni właściciel dokręcając za mocno śrubę w kątówce. Nie mają one żadnego wpływu na obraz. ( Dla zainteresowanych mogę podesłać zdjęcia w dużej rozdzielczości.) Optyka nieco przykurzona z niewielkimi śladami rzęs. Pędzelek i płyn Baader-a, ewentualnie alkohol izopropylowy bez problemu załatwią sprawę. W komplecie oczywiście oba dekle. Cena: 225zł z
 10. Witam. Mam dziś do sprzedania okular Sky-Watcher SWA/UWA 8mm 70*. Jego stan oceniam na dobry+. Drobne otarcia na tuleji od mocowania w wyciągu widoczne tylko pod ostre światło. Szkła są w bardzo dobrym stanie, bez rys czy pęknięć. Okular w pełni sprawny i gotowy do obserwacji. Zdecydowanie polecam to szkiełko do każdego sprzętu, od Maków przez ED-ki kończąc na bardzo jasnych Newtonach F4,6. Cena jaka mnie interesuje to 330zł. Oczywiście do negocjacji. Możliwa wymiana na okular Vixen NLV 6mm lub 9mm lub 10mm lub zupełnie inny o ogniskowej między 6mm, a 10-12mm. Zapraszam do kontaktu na PW. Po
 11. Tego pierwszego już chyba nie produkują, a poza tym nie ma łożyskowania i szukacza optycznego.
 12. Cześć. Całkowicie odradzam zakup teleskopów na montażach EXOS, ponieważ jest to straszliwy chłam, który po miesiącu użytkowania będzie miał ogromne luzy. Wszystko dlatego, że ,,bebechy'' tych montaży wykonane są z miękkiego aluminium i nawet niewielka masa, ściera bardzo mocno cały mechanizm.
 13. Okular sprzedany. Proszę o zamknięcie tematu.
 14. Witam. Chętnie zakupię okulary Explore Scientific 11mm lub 14mm oraz 30 mm lub inne podobne. (Nagler 11mm, 13mm) Zapraszam do kontaktu na PW. Pozdrawiam
 15. Witam. Chętnie przygarnę filtry Lumicon Comet/ UHC / OIII lub TV UHC/OIII lub Orion UB w wersji 1,25'' lub 2'' Zapraszam do kontaktu na PW. Na pewno jakoś się dogadamy.
 16. Witam. Mam dziś do sprzedania okular Bresser WA 25mm, 2". Jest to konstrukcja Erfle'a, która oferuje duże 70 stopniowe pole. Podobnie, jak Hyperiona 8mm, szkiełko to posiadałem w celu ,,wybadania'' jaka ogniskowa będzie dla mnie odpowiednia, do obserwacji rozległych mgławic emisyjnych, takich jak chociażby klasyczny Veil. Wybór padł na Luminosa 23mm. Wracając do Bresser-a, okular był dosłownie 2-3 razy w wyciągu, dając dosyć ostre i kontrastowe obrazy z filtrami OIII i UHC-S Baader-a, więc można mieć prawie nowe szkiełko w dużo niższej cenie. Jest to dokładnie ten okular: http://www.astrosh
 17. Nadal poszukuję. Za ,,starą'' serię płacę dokładnie tyle samo, co za nową.
 18. W takim razie może QHY5 z giełdy ? Jednak wydaje mi się, że Cannon 450D i próby na księżycu, to nie jest taki zły pomysł. Nauczę się podstaw, a z czasem nazbieram na jakiś montaż klasy EQ3-2 i zajmę się szerokimi kadrami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.