Jump to content

fornax

Społeczność Astropolis
 • Posts

  277
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by fornax

 1. No to czekamy na szpony Orła by tayson.
 2. I kolejny tasiemiec się zaczął.
 3. Skoda ,że tak daleko + 15 magnitudo i nie w naszej galaktyce . Czy znajdzie się odważny na forum i policzy jaką jasność osiągnęła supernowa w jasnościach Słońca .Przypominam ,że jasność absolutna Słońca wynosi +4,77 magnitudo.
 4. Ale nie wszędzie jest układ TNS gdzie wyłączniki różnicowe są stosowane , przez kamerę nie płynie prąd zwarcia 10A tylko miliampery a czy różnicówka jest sprawna to tylko przyrząd wykaże, czas reakcji wyłącznika nie powinien być większy niż 0,2s..Wyłączniki różnicowe są różne najczęściej stosowane są na wyczuwalny prąd zmienny i te nie "widzą" prądu stałego czy stałego pulsującego upływającego do masy. Ale jak się upali przewód zerowy w punkcie zerowym transformatora to nawet róznicówka nikomu nie pomorze a transformator separacyjny tak .
 5. Oczywiście ,że rozwiązuje bo separuje nas od napięcia sieciowego bo po to on jest aby w trudnych warunkach zewnętrznych nie doszło do porażenia śmiertelnego.
 6. Z tego wynika ,że brak jest ochrony przeciwporażeniowej albo jest nie pełna warto to sprawdzić bo można zostać z gwiazdami na wieczność . Najlepiej zastosować transformator separacyjny 230V/230V
 7. W starszych wersjach były obejmy metalowe ale w dobie wszech obecnego plastiku wszystko jest z plastiku .Można te obejmy zrobić z 1mm blachy i dospawać nakrętkę.
 8. Nic się nie zmieni tylko ograniczymy sobie pole widzenia ,zasięg gwiazdowy zależy od średnicy obiektywu i powiększenia czym większe powiększenie tym słabsze gwiazdy możemy zobaczyć bo tło zaczyna być bardziej ciemne.Wystarczy założyć do teleskopu okulary 25mm/50 ,25/82 i 25mm/100 w tym wypadku mamy to samo powiększenie ten sam zasięg gwiazdowy ale co raz większe pole widzenia.Wystarczy zajrzeć do Astronomii ogólnej i temat stanie się prosty.
 9. W tym wypadku zasięg gwiazdowy się nie zmieni tylko pole widzenia okularu będzie inne ,mniejsze .
 10. Aby porównać lornetki spójrz na M13 to zobaczysz różnice w obrazach ,gwiazdy wyglądają zawsze tak samo gołym okiem jak i w lornetce .Źrenica wyjściowa jest to średnica obiektywu podzielona przez powiększenie jak jest większa od średnicy źrenicy oka to tracimy na średnicy obiektywu i tyle ,oczywiście tracimy zasięg gwiazdowy.
 11. Najkrócej wodór w rożnych stanach fizycznych od plazmy po pył. W takiej sytuacji trzeba uzupełnić wiedzę na temat budowy galaktyk.
 12. Wezmę adapter M48 Canon Poz.2 ,reszta na PW.
 13. Artykuł świadczy tylko o głupocie ludzi , mając do dyspozycji kupna sprzęt optyczny z górnej lub średniej półki cenowej a kupuje się teleskop za najniższą cenę to czego można się spodziewać ,wiadomo ,że kupuje się eksponat muzealny .Ale jest jeszcze opcja zwrotu 14 dniowa i po sprawie .Wiadomo ,chytry dwa razy traci .
 14. Zasada nr 1 płacić zawsze przy odbiorze nigdy z góry bo jak wiadomo nigdy nie wiesz co będzie jutro.
 15. Bardzo ciekawe zdjęcie ze względu na dużą liczbę czerwonych gwiazd.
 16. Chodzi o korektor -reduktor SCT 0,63x ( Clestron ,Meade) co z teleskopu SCT F10 daje nam SCT F6,3 ,SCT 5" jest fajnym trawelkiem do planet i szerszych pól , sprawdza się dobrze na balkonie i w plecaku . Ten reduktor 0,5X GSO wkręcany w okular tak naprawdę ma wartość 0,8X kiedyś kupiłem jego z ciekawości po testach leży na półce .
 17. A może bardziej SCT 5 cali do planet + korektor 0,63x do szerszych pól .
 18. Teraz po 9 latach możemy obserwować skutki ustawienia planet w jednej linii w 2012 roku.
 19. Ten korektor działa w każdym teleskopie tylko trzeba pamiętać aby ustawić jego zgodnie z horyzontem ziemskim w korektorze jest poziomica która to ułatwia ja stosuje korektor w Newtonie , SCT i refraktorze i działa . Chodzi o korektor dyspersji atmosferycznej .
 20. Wizualnie może taki Kellner daje radę z dyspersją atmosferyczną ale też zależny jak pisałeś od innych czynników np:kątówka itp. , przy kamerce bez korektora ADC obraz będzie mniej lub bardziej zamazany chromatycznie.
 21. Okular Kellnera to już przestarzała konstrukcja lepiej korzystać z okularów super plosll Tele Vue dają radę w ekstremalnych powiększeniach ,maja dobrą transmisje i dobrze oddają kolor obserwowanych obiektów . Do planet jak ulał pasują ale każdy ma swoje zdanie co do korektora wystarczy spojrzeć na foto aby zrozumieć jaki to ma wpływ na obraz planet wizualnie jak fotograficznie .
 22. Ja osobiście polecam korektor dyspersji atmosferycznej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.