Skocz do zawartości

UraniaPA

Społeczność Astropolis
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez UraniaPA

  1. Ideą było, aby szkoły nie płaciły. Mają niewesołą sytuację w związku z reformą edukacji, nakłada się na to obniżenie budżetów samorządów spowodowane obniżką podatków - różne instytucje utrzymywane przez samorządy już mają zapowiedziane cięcia, wiemy też jak skomplikowane potrafi być czasem przeprowadzenie wydatkowania nawet małych kwot (astronomii nie ma w programach szkolnych, co nie ułatwia sprawy).

    PTA nie spodziewało się aż takiego zainteresowania, szkoda by to było zmarnować, bo efekt oddziaływania projektu będzie z korzyścią dla całego środowiska astronomicznego. Stąd zbiórka.

  2. Cześć,

     

    Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) prowadzi projekt pt. "Wizyty astronomów w szkołach". Od września astronomowie przyjeżdżają do szkół na spotkania z uczniami i nauczycielami. Zainteresowanie ze strony szkół jest tak wielkie, że przekracza środki, jakimi dysponuje PTA. Dlatego wystartowała zbiórka społecznościowa na wsparcie dojazdów do szkół.

     

    Prośba do społeczności o wsparcie i rozpowszechnienie informacji :)

     

    Zbiórka na portalu Wspieram.to

     

    Alternatywna strona do dorzucenia swojej cegiełki

    Strona projektu "Wizyty astronomów w szkołach"

     

    Komunikat PTA

     

    Post na Facebooku

    • Lubię 3
  3. Zostało kilka dni na zgłoszenia do konkursu ESO Astronomy Camp 2018. Nagrodami są miejsca na obozie astronomicznym dla młodzieży, który odbędzie się w obserwatorium astronomicznym w Alpach we Włoszech. Dodatkowo do wygrania są stypendia pokrywające koszt obozu, ufundowane przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, Polską Agencję Kosmiczną.

     

    Organizatorem polskiego konkursu jest Polskie Towarzystwo Astronomiczne, we współpracy z Uranią.

     

    Więcej informacji: https://www.pta.edu.pl/eso-camp

     

    Witryna obozu i formularz zgłoszeniowy: http://www.sterrenlab.com/camps/eso-astronomy-camp-2018/

     

    Dodatkowe informacje:
    http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/dodatkowe-stypendia-na-eso-astronomy-camp-2018-4665.html
    http://www.urania.edu.pl/konkursy/rusza-konkurs-dla-mlodziezy-eso-astronomy-camp-2018-04624.html

     

    • Lubię 1
  4. Czasopismo i portal "Urania - Postępy Astronomii" ogłasza konkurs. W numerze 2/2017 zamieściliśmy listę planetoid, których nazwy są związane z Polską. Ale na pewno można znaleźć jeszcze inne "polskie planetoidy". Zachęcamy do udziału w konkursie! Na tych, którzy takowe wyszukają czeka sporo nagród :-)

    Strona konkursu z formularzem zgłoszeniowym

    Urania nr 2/2017 z artykułem o łowcach planetoid i zestawieniem polskich planetoid

    Urania nr 2/2017 w wersji cyfrowej

    Zestaw "Urania" nr 2/2017 + płyta CD z muzyką pt. "Planetoidy"

  5. Lubicie astronomię, astronautykę, technologie kosmiczne, kosmos? Wkrótce zupełnie nowa odsłona portalu Uranii (www.urania.edu.pl). Dołączcie do naszego zespołu i twórzmy razem polski portal o kosmosie z prawdziwego zdarzenia!

    Poszukujemy osób w różnym wieku (minimum 16 lat) i o różnych zainteresowaniach / zdolnościach. Zarówno tych, którzy umieją pisać teksty, jak i tych pasjonujących się fotografią albo nagrywaniem filmów, albo tych, którzy są fanami mediów społecznościowych, czy np. YouTube, tych którzy z zapałem obserwują niebo, albo piszą oprogramowanie, albo realizują swoją pasję w jeszcze innych rodzajach działań. W skrócie: kochacie astronomię/astronautykę/technologie kosmiczne/kosmos i lubicie dzielić się swoją pasją z innymi - zgłoście się!

    Szczegóły tutaj:
    http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/portal-o-kosmosie-szuka-wspolpracownikow-2541.html

  6. Od jutrzejszej soboty (10 września) program telewizyjny "Astronarium" będzie można oglądać również w TVP 1 - soboty godz. 10:30. Powtórki w piątki o 8:20. Oprócz tego nadal będzie pokazywany w TVP 3, w środy o 15:35, powtórka po północy i w czwartki.

    Odcinki premierowe będą na TVP 3 (naprzemiennie - jeden tydzień premiera, drugi tydzień starszy odcinek), a na TVP 1 nieco starsze.

    Wszystkie godziny emisji: http://www.astronarium.pl/emisja/

    Pełna informacja: http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/astronarium-bedzie-na-trzech-antenach-telewizji-polskiej-tym-na-tvp-1-2473.html

    • Lubię 5
  7. Nawet Sky&Telescope umożliwia zakup i pobranie pdf i archwizację np. na cd -bez ciągłej inwigilacji google.

     

    A przy okazji, Sky&Telescope każe sobie płacić po 6 dolarów także za cyfrowe wersje swoich starodawnych numerów, nawet tych z lat 40-tych. Urania udostępnia stare archiwum za darmo. Jeśli ktoś nie lubi Google, to tutaj są skany archiwalnych numerów w PDF-ach: www.urania.edu.pl/archiwum

     

     

    Z drugiej strony google to chyba najlepszy sposób zabezpieczenia przed piractwem.

     

    Jak na razie nie przewidujemy sprzedaży bieżących numerów bez zabezpieczeń. Z Google było najprościej i pośrednio daje to też dostęp na urządzeniach Apple (poprzez stosowną apkę Google na iOS), ale dystrybutorów prasy cyfrowej jest co najmniej kilku, w tym polskie firmy i w przyszłości sprawa może się rozwinąć.

     

     

    Mnie się obiło o uszy, że podatek płaci się w USA, bo google ma tam siedzibę i płacimy googlowi a oni przekazują kwotę wydawcy. Ale zaznaczam, że nie sprawdzałem tego osobiście.

     

    W przypadku Unii Europejskiej to Google odpowiada za rozliczenie podatku we właściwym kraju, tak wynika z przepisów unijnych. Jako sprzedawca dla klienta końcowego widnieje Google Commerce Ltd. Natomiast poza unią sprawa jest trudniejsza i samo Google twierdzi: Jeśli sprzedajesz aplikacje w krajach innych niż wymienione powyżej, odpowiadasz za wskazanie odpowiedniej stawki podatkowej za sprzedaż aplikacji, obowiązującej we wszystkich krajach i regionach, gdzie Twoje aplikacje są sprzedawane. Musisz też odprowadzić podatki do odpowiedniego (niekoniecznie lokalnego) urzędu podatkowego. Mowa jest o aplikacjach, ale dla prasy elektronicznej będzie tak samo.

     

     

     

     

  8. Nie jestem pewny, czy dystrybucja przez google play to dobry plan...

    Czy gdy kupię numer, to nadal będzie on dostępny na telefonie jeśli nie mam w danym momencie połączenia internetowego?

     

    Jeśli go pobierzesz na telefon, to będzie dostępny też offline. A przynajmniej tak to działa w apce "Książki Play".

     

    Tutaj jest instrukcja od Google jak czytać offline na telefonie i jak na komputerze: https://support.google.com/googleplay/answer/2851654?hl=pl

     

     

    ,Czy da się obejść ograniczenia tetytorialne ?attachicon.gifScreenshot_2016-02-19-12-42-40.png

     

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

     

    Na razie dostęp jest tylko w krajach Unii Europejskiej. Powód tego ograniczenia jest jeden: zbytnie skomplikowanie z rozliczeniami VAT-u przy sprzedaży poza Unię Europejską. Zapewne za pewien czas uda się go rozwiązać ;)

  9. Urzędy miast w Poznaniu i Częstochowie postanowiły wesprzeć swoje placówki szkolne i dopłacić im do prenumeraty czasopisma "Urania - Postępy Astronomii". W połączeniu z dotacją z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oznacza to całkowicie darmową prenumeratę dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z tych miast. Liczba dopłat jest limitowana - zachęcamy szkoły do szybkiego zgłaszania się.

    Szkoły z pozostałych rejonów Polski mogą skorzystać z dopłat z ministerstwa, dzięki którym płacą za roczną prenumeratę jedynie 30 zł.

    Szczegóły i formularz zgłoszeniowy:
    http://www.urania.edu.pl/zasoby/prenumerata-sponsorowana-dla-szkol.html

    • Lubię 1
  10.  

    P.S. Są przewidziane jakieś powtórki? Jak często program będzie emitowany?

     

    Premiery odcinków w poniedziałki o godz. 17.00, powtórki w nocy o godz. 2:15. Gdyby doszły inne godziny, będą wyszczególnione na witrynie www.astronarium.pl.

     

     

     

    jak będzie gdzieś normalnie do obejrzenia a nie tylko w tv to też dajcie znać :)

     

    Będzie też na TVP Stream - czyli internet, smartfony itp.

     

     

     

    Przy okazji dla fanów Facebooka: https://www.facebook.com/AstronariumTVP

     

    • Lubię 3
  11. "Nie zwlekaj. Zostań reporterem. Napisz reportaż i wyślij go do nas" - tak zachęcają potencjalnych uczestników organizatorzy konkursu astronomicznego "Na tropach astronomii". Może w nim wziąć udział każdy, kto w swojej okolicy lub w trakcie podróży natrafił na coś ciekawego związanego z astronomią. Na zwycięzcę czeka bon na sprzęt astronomiczny o wartości 1000 zł.

    Organizatorami konkursu są Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Patronem medialnym jest "Urania"

    Konkurs trwa do 28 lutego 2015 r.

    Więcej informacji:
    http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/konkurs-na-tropach-astronomii.html
    http://www.as.up.krakow.pl/edu/konkursy/

    • Lubię 3
  12. Pochwalimy się: redakcja "Uranii - Postępów Astronomii" otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie Popularyzator Nauki 2014 zorganizowanym przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

    Szczegóły:
    http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/urania-nagrodzona-konkursie-popularyzator-nauki-2014.html
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rozstrzygnieto-konkurs-pap-i-mnisw-dla-popularyzatorow-nauki/vszhy

    • Lubię 7
  13. "Urania" ogłosiła konkurs dla szkół, w którym można wygrać teleskopy i gadżety astronomiczne. Konkurs przeznaczony jest dla szkół prenumerujących "Uranię" w roku 2014. Jeśli Wasza szkoła jeszcze nie zapisała się do programu dopłat z ministerstwa do prenumeraty Uranii, nadal może się przyłączyć.

     

    Zadanie konkursowe:

    Podsumowanie lub raport z dowolnej aktywności związanej z astronomią. Przykładowo: pokazy nieba, wyniki regularnych obserwacji, organizacja astropikniku, astrofestiwalu, spektakl teatralny, poszukiwania astronomicznych artefaktów w okolicy, itp. Dopuszczalne formy pracy konkursowej to album, pokaz multimedialnym lub film. Praca może być wykonana przez dowolny zespół lub grupę uczniów. Jedna szkoła może zgłosić dowolną liczbę prac.

     

    Termin:
    prace przyjmowane są do końca grudnia 2014 r.

     

    Szczegóły:

    - Informacje o konkursie "Nasza przygoda z astronomią"

    - Informacje o dopłatach z ministerstwa do prenumeraty Uranii

  14. Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) ogłosiło wraz z partnerami konkurs dla uczniów w wieku 16-18 lat (roczniki 1996, 1997, 1998), w którym na Polaków czeka kilka stypendiów pokrywających koszty udziału w międzynarodowym obozie astronomicznym we Włoszech - ESO Astronomy Camp 2014. Obóz jest organizowany dla młodzieży z różnych krajów przez Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO). Wrażenia z udziału w ubiegłorocznej edycji obozu opisane zostały przez polskiego uczestnika w "Uranii" nr 3/2014.


    Zadanie konkursowe jest proste:

    Należy przysłać tekst pt. "Astronomia i ja", w którym kandydat opisze swoje zainteresowania astronomiczne. Do tekstu można dołączyć zdjęcia. Jeśli ktoś nie lubi pisać, może zamiast tekstu przysłać krótki film.


    Więcej informacji:




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.