Jump to content

FilipOgorzelski

Społeczność Astropolis
 • Posts

  178
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

FilipOgorzelski last won the day on April 23

FilipOgorzelski had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1526 profile views

FilipOgorzelski's Achievements

380

Reputation

 1. Mam i póki co działa pięknie. Apka jest i działa. Bez instalacji żadnych dodatkowych sterowników odpalił kamery Atik, ZWO, Nikona, Fuji. Nie używałem za dużo w boju więc bardziej się nie wypowiem. Alternatywa dla AsiAir (apka), tlyko że wspiera też aparaty - Asi niezbyt chętnie dodaje wsparcie do aparatów.
 2. Ostrość to nie wszystko. Takie obiektywy mają często szereg innych wad z racji technologii i projektowania pod film zwojowy. Aczkolwiek konstrukcje APO i SuperAPO od np Hasselblada powinny działać bardzo fajnie.
 3. jak się wybiorę za koło podbiegunowe to ogarnę w jedną nockę.
 4. Zdaję sobie sprawę, że jedna czy dwie nocki to będzie złączkologia i zabawa z CCD inspector, ale potem powinno już być dobrze.
 5. Bo waży 3kg i dźwiga 13 Za wygodę się niestety płaci. Aczkolwiek jest to malutkie i tak drogie, że aż absurdalne.
 6. W sumie fakt, a cena nieporównywalnie mniejsza. Żelastwo to żelastwo - nie musi być premium.
 7. Właśnie myślałem o czymś customowym, bo oryginalny pręt i przeciwwaga to cenowe nieporozumienie. A jak to jest na zwykłe M8 to bardzo tanim kosztem można coś wykombinować.
 8. Jest super, gratulacje Chodzi mi po głowie coś podobnego, tylko ciemnego nieba brak.
 9. To jako doświadczonego użytkownika RS135 zapytam Cię - czy przeciwwaga ma tu sens w przypadku zestawu 11 kg? Teoretycznie nadal mamy 2,5 kg zapasu, ale lepsze balansowanie zaszkodzić nie powinno.
 10. Czyli RST135 spokojnie da radę? Jestem świadomy techniki guide dla tego montażu.
 11. Cześć, TS 200 mm F/3,2 hypergraph jako teleskop wyjazdowy? Chyba największy jaki wejdzie do bagażu rejestrowanego. W zestawie jest nawet skrzynia transportowa. Nie potrafię znaleźć żadnych opinii o tej tubie. Jedynie nieliczne wątki (między innymi na tym forum) o mniejszym bracie 150 2.8. Czy istnieje jakaś alternatywa dla tego newtona? Średnica obiektywu minimum 20 cm oraz dobre krycie pełnej klatki (dlatego odrzucam RASA 8")
 12. Cześć, czy waszym zdaniem istnieje alternatywa dla RST135? Potrzebuję montażu wyjazdowego pod tubę newtona 8", 8kg (z osprzętem wyjdzie pewnie ok 11 kg). Rozważam RST135 lub RST135E (z racji enkodera i stabilności prowadzenia). Raczej w komplecie z lekką przeciwwagą dla poprawienia stabilności.
 13. Dobre wieści Już wkrótce w Delcie montaże iOptron.
 14. Jak w temacie. 5 do 10 cm. Koniecznie z otworem, który umożliwi przytwierdzenie głowicy kulowej z gwitnem 3/8 lub 1/4 cala. Może być brzydki i obity - bez znaczenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.