Jump to content

fizyk5

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1049
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by fizyk5

 1. Jak dopieścisz, będziesz miał kawał pola do obróbki.
 2. Czasy miałem zgodnie z tym obrazkiem.
 3. Witam Ciekawe informacje na temat obiektu znajdują się tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/IC_342 TLAPO804, ASI071, 4h mat.
 4. Dlaczego gwiazdki mają takie ciemne spajki? Zdjęcie jest bardzo przyjemne w oglądaniu.
 5. Dla nie to Aniołek z rozłożonymi skrzydełkami. Ładnie wyszło.
 6. Moje,... dane na zdjęciu... stack w Registax6 ./ 15 zdjęć Jowisza i Saturna. Klapnięcie psuje jakość , ale to jest podstawa. Ale
 7. Napisano 2 godziny temu Podczas ostatnich owocnych nocy udało mi się zebrać ponad 5 godzin materiału do Mgławicy Kalifornia. Czuję ogromną satysfakcję, bo dotychczas moją dewizą był pewien komentarz, który przeczytałem tutaj na forum. Brzmiał: "Dlaczego na siłę integrujesz tak małą ilość materiału". No to ostatnio naprodukowałem kilka zdjęć z dłuższym czasem naświetlania niż zwykle. Będę starał się je sukcesywnie tutaj pokazywać Ja robię to dla siebie
 8. Ładnie wyszło. Najjaśniejsze gwiazdy się nie narzucają.
 9. WIKI twierdzi, iż... Galaktyka – duży, grawitacyjnie związany układ gwiazd, pyłu i gazu międzygwiazdowego oraz niewidocznej ciemnej materii. Typowa galaktyka zawiera od 107 do 1012 gwiazd orbitujących wokół wspólnego środka masy. Oprócz pojedynczych gwiazd, galaktyki zawierają dużą liczbę układów gwiazd oraz różnego rodzaju mgławice. Większość galaktyk ma rozmiary od kilku tysięcy do kilkuset tysięcy lat świetlnych. Odległości między galaktykami sięgają milionów lat świetlnych. Szacuje się, że w widzialnym Wszechświecie istnieje 350 miliardów dużych galaktyk oraz 3,5 biliona galaktyk karłowatych. Wszystkie te galaktyki tworzą 25 miliardów grup galaktyk zawartych w 10 milionach supergromad galaktyk. Galaktyka, wewnątrz której znajduje się Układ Słoneczny, to Droga Mleczna. Najdalsza znana obecnie galaktyka (o potwierdzonej odległości) to GN-z11. Największą znaną galaktyką jest IC 1101. Aby wytłumaczyć obserwowane efekty (np. grawitacyjną spójność rozległych galaktyk o małej widocznej masie), przypuszcza się, że zasadniczą część masy galaktyk stanowi hipotetyczna ciemna materia, czyli cząstki lub obiekty emitujące zbyt mało promieniowania, by mogły być wykryte. Zgodnie z tym modelem, z obliczeń wynika, że ciemna materia stanowi ponad 90% masy galaktyk. Mimo to jej natura nie jest znana. Istnieją dowody na to, iż w centrum wielu lub nawet wszystkich galaktyk mogą istnieć supermasywne czarne dziury.
 10. W jednym rogu widzę krzywe gwiazdki
 11. Next time nie pisz jakim sprzętem będą lepsze komentarze Niemodyfikowanym toż to sadomacho a zdjęcie nie jest złe bystre oko dopatrzy się tylko małej ilości materiału
 12. Zazdroszczę takiego wyniku z takich czasów. Orzełek chodzi mi po głowie, ale w tym roku jakoś nie starczyło mi odwagi.
 13. Wyszło trochę jak malowane farbkami. Ale to mniej ważne. Jak na niemodyfikowanego Nikona, to czerwień wychodzi zaskakująco dobrze. Ciekawe jaką czułość ma ta niemodyfikowana matryca w Ha, 0 i SII ??? Pięknie wyszła Trąba Słonia , Czarodziej i Sh2-132. Ale najbardziej podobają mi się ciemnotki jak te czarne... https://www.google.com/search?client=opera&q=czarne+oczy&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 Jestem bardzo ciekawy, jak to zdjęcie wyszło by z filtrem L-pro lub L-extreme na czasie 2-3 minut. P.S. Czekam na zdjęcie z głównego setupu.
 14. Nie jest złe, trochę mało ostre.
 15. Mnie wyszło bardzo podobnie jak tobie Rosso, tylko gwiazdki mam inne.
 16. A teraz 5h materiału z filtrem pokoloruj 1h materiału bez filtra.
 17. Pięknie. Możesz pokazać wersję z troszkę mniej zmniejszonymi gwiazdkami?
 18. Witam Czwarty raz i znowu mm niedosyt. Niektóre mgławice, to chyba są stworzone do HSO. 6h Ha i 1h kolor, ASI071, TLAPO807, 11 i 12 sierpnia - razem z Perseidami pstrykane.
 19. Chcę dołożyć swoją cegiełkę do tegorocznych Perseidów.. 12 sierpnia zacząłem o 21.00 a skończyłem o 3.30 . Najwięcej widziałem spadających gwiazd poza ustawionym kadrem . Filmiki: fizyka1001.5v.pl/podstrony/OBSERWACJE/WYDARZENIA/SZEROKIEKADRY/Per 12082021m.mp4 fizyka1001.5v.pl/podstrony/OBSERWACJE/WYDARZENIA/SZEROKIEKADRY/Perseidy11082021.mp4 gif z wybranych zdjęć z 12 sierpnia: fizyka1001.5v.pl/podstrony/OBSERWACJE/WYDARZENIA/SZEROKIEKADRY/700.gif Pozdrawiam
 20. Za pomocą paralaksy geocentrycznej (heh, mamy juz promień Ziemi i średnicę Ksiezyca=d) wyznaczamy odległość do Księżyca x. f - ogniskowa zwierciadła wkleslego Z równania zwierciadła 1/f=1/x + 1/y obliczy y - odległość obrazu Księżyca od zwierciadła Powiększenie p= y/x Wielkość obrazu Księżyca w lustrze h= p*d czyli tu wyjdzie jakieś 10mm Wybaczcie tę oczywistość. Chyba niedawno coś takiego było na mat. z f.
 21. Ja wiem, że ta mniej więcej 1/100 kąta to w radianach jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.