Jump to content

anatol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

297 Good

About anatol

 • Rank
  Altair
 • Birthday 06/14/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Astronomia, polityka, historia, fotografia.
 • Sprzęt astronomiczny
  ATM 10" F6,6, ATM 6" F10, ATM 67/800(PZO), bino SW i kilka par okularów, SkyMaster 15x70, BPC5 8x30, Tento 12x40, monokular MN2 8x30.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W sumie to autor postu nie sprecyzował o jakie "nocne wypady" chodzi. Może to sesje astro a może maraton po okolicznych barach ? Żartuję oczywiście.
 2. Ja już wcześniej napisałem, że nie warto ciągnąć tematu ortografii. Opanuj się, przeszkadza Ci, że ktoś szanuje ojczysty język? Może przejdziemy na niemiecki, to może bardziej odpowiedni język dla kogoś kto chce robić za innych porządek na forum?
 3. A może wszystko rozważmy wewnątrz siebie, problemy sprzętowe i obserwacjne również. Po co marnować prąd. Elektrownie mniej węgla spalą. A ja zgłaszam próbę ograniczenia swobody wypowiedzi.
 4. 14" na Marsa. Ale będzie uczta ! Może uda Ci się sfotografować wulkany z Olympus Mons na czele.
 5. Łukasz, piękne zdjęcie, powiedzieć, że szczena opada to tak jakby nic nie powiedzieć. Gdybym choć raz miał taki widok w wizualu .... Można tylko pomarzyć. Za kilka miesięcy pod porządnym niebem np. w Chile z dobrym teleskopem pod ręką, nawet gdybym miał spać pod namiotem, jeść suchary i popijać wodą ze strumyka oddałbym wakacje full wypas na Bahamach, Bermudach czy innych Aleutach. A u mnie na razie pogoda taka, że nie tylko Gassendiego, ale w ogóle Księżyca nie widać.
 6. Drobne błędy to nie problem, każdemu się to zdarza zwłaszcza w dzisiejszych czasach jak często pisze się na smartfonie a on podpowiada niewłaściwy wyraz. Cała sprawa zaczęła się od postów kolegi Szuu, który konsekwentnie unika zaczynania zdań dużą literą i rzeczywiście trochę dziwnie się to czyta (ale kropka na końcu każdego zdania jest !). Nie jest to też jakoś super uciążliwe, ale tak jakoś głupio wygląda. Może Szuu ma uszkodzonego Shifta na klawiaturze ? Dajmy już spokój z tą ortografią i tak to forum pozytywnie odbiega pod tym względem od reszty internetowych for (forów ?).
 7. O zaczynaniu zdania dużą literą uczą się już dzieci w pierwszej klasie podstawówki więc nie trzeba być wielkim polonistom żeby o tym wiedzieć.
 8. Mam wrażenie że koledzy Szuu i Krzysztof z Bagien to agenci Muska tak wytrwale atakują wrogów Starlinków Mam też wrażenie, że dupą jest nie tylko ten kto nie będzie sobie umiał poradzić z usunięciem ze zdjęć śladów satelitów, ale też ten kto nie umie pisać po polsku konsekwentnie ignorując zasadę rozpoczynania zdań z dużej litery.
 9. Ziemia będzie wyglądać jak Coruscant z Gwiezdnych Wojen, spieszmy się zatem obserwować i focić póki jest czas. Chociaż dla wizualowców "układosłonecznych" to nie będzie problem, bo nawet jak taki Starlink przemknie pomiędzy tarczą Księżyca czy Jowisza a naszym teleskopem to w ogóle nie będzie go widać takie to maleństwo.
 10. Kto tu pisał o wydumanych teoriach spiskowych ? Kto pisze "z dupy wyjęte bzdury" ? Kto robi z Muska zbrodniarza ? Na razie tylko Ciebie ponoszą emocje.
 11. "astronomia jest potrzebna tylko astronomom" - co jeszcze równie głupiego będzie można tu przeczytać w temacie wyjątkowo szkodliwych projektów Muska (ciekawe co by na to powiedział Kopernik, może rzuciłby astronomię i zajął się tylko ekonomią) ? Zresztą problem Starlinków bardzo dobrze pokazuje jak tzw. społeczność międzynarodowa jest słaba wobec egoizmów niektórych państw czy korporacji. Przykładów można by mnożyć, nie chcę tu wplatać polityki, ale przykład tragedii Jemenu pokazuje, że możemy sobie tylko ponarzekać i popatrzeć na zdjęcia zagłodzonych dzieci a wielcy tego świata i tak mają nas w tyłku. I jeśli dojdzie do realnego zagrożenia (np. asteroida na kursie kolizyjnym) to większość kasy pójdzie na budowanie schronów czy jakiejś arki dla bogatych zamiast na zapobierzenie kolizji.
 12. Autor wątku typował sprzęt za 250 zl, ale nie pisał, że ma tylko tyle kasy do wydania. Może ma wiecej, ale chciał coś tańszego na początek.
 13. Tylko newton, oczywiście na początek najlepiej Synta 8". Używki dosyć często są spotykane na giełdach (a powodem sprzedaży z reguły nie jest niezadowolenie ze sprzętu, ale wymiana na większy/droższy teleskop). Tutaj masz przykładową ofertę : http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=56086
 14. Większość palaczy, jak to nazywasz to zwykli ludzie w starych domach. Smrodzą żeby się ogrzać, mają problem żeby domknąć budżet domowy a o wymianie ogrzewania na bardziej ekologiczne czy dociepleniu domu nie ma nawet mowy, bo ledwie starcza na podstawowe potrzeby. Posądzanie ich o chciwość lub lenistwo jest bardzo nie na miejscu delikatnie mówiąc. Ale najlepiej stworzyć sobie w głowie wzorcowego truciciela, tak jest łatwiej. Leniwy i chciwy. Dlatego truje. No to jak uderzymy w tych, którzy palą węglem to będzie to uderzenie w tych podłych leniwych chciwców. Czy już tego gdzieś nie słyszałem ? Już byli tacy co tak szufladkowali ludzi, żeby było łatwiej robić z nimi później porządek. I kto tu gra na emocjach ? Kto sprowadza dyskusję na dno ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.