Jump to content

anatol

Społeczność Astropolis
 • Posts

  836
 • Joined

 • Last visited

About anatol

 • Birthday 06/14/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  ATM 9" F7,2 ATM 6" F10, ATM 67/800(PZO), bino SW i kilka par okularów, SkyMaster 15x70, BPC5 8x30, Tento 12x40, Delta Optical One 8x32, Zeiss 6x24, monokular MN2 8x30.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

anatol's Achievements

716

Reputation

 1. Ciekawe, że kiedy Juno przelatuje tak blisko Jowisza ma się wrażenie, że zaraz zahaczy o chmury. A kiedy się spojrzy w kierunku brzegu planety to jest idealnie gładka, nic nie wystaje ponad horyzont. A przecież burze tworzą wypiętrzone cumulusy wysokie na Ziemi na kilkanaście km, co w warunkach jowiszowych powinno się przekładać na kilkadziesiąt km. No chyba, że ze względu na większe ciążenie są bardziej płaskie niż na Ziemi. Albo jednak Juno jest nadal za daleko "powierzchni" Jowisza żeby taki efekt wyłapać.
 2. Za chwilę Ewropejskij Sajuz wprowadzi ograniczenie do 30 km/h w mieście (za którym rzekomo antyunijny PiS głosował ramię w ramię z resztą europosłów) i nawet rowerem pojedziemy szybciej niż Mustangiem. W Niemczech nowy rząd będą współtworzyć ekobolszewicy więc zielony ład w Europie przyspieszy tempa i długo sobie autami nie pojeździmy a zwłaszcza spalinowymi. Więc może tym bardziej warto kupić taką bestię na kołach typu Mustang Shelby, Camaro czy Challenger albo choćby jakiegoś japońca w stylu Nissana 350z bo wkrótce będziemy je oglądać tylko w "Szybkich i wściekłych".
 3. Dlaczego polecacie terenówki, przecież Misza pisał, że ma być sportowo, szybko i żeby cieszył oko. Jeśli Challenger i Camaro to zbyt "mięsiste" propozycje to ja bym kupił wspomnianego Focusa ST - szybko, bardziej miejsko i stojąc na podjeździe będzie zdobił okolicę.
 4. Gdyby nie te 150 kM to tylko Tico w gazie. A tak na poważnie mając taki budżet wybrałbym Dodge Challengera. Ewentualnie Camaro, też coś znajdziesz do 80 tys.
 5. Ja nie mam pojęcia jak przebiega "rekrutacja" zdjęć. Często tam zaglądam, bo to fajna strona (zawsze mają aktualne zdjęcie Słońca) i czasami są tam zdjęcia rodaków.
 6. Dlaczego wrzucacie zdjęcia "niedziesiejszego" Księżyca? Jak ma być dzisiejszy to dzisiejszy. Dzisiejszy sierpik był (jest) uroczy, wchodzę sobie tutaj, bo widzę że jest jakiejś nowe zdjęcie, myślę będzie fajna fota a tu Księżyc sprzed tygodnia. W tym wątku ostatnio to zresztą już reguła prawie jest.
 7. To zdjęcie znalazło się dzisiaj na Spaceweather.com. Gratulacje!
 8. Z tego co pamiętam to kolega mkowalik jako pierwszy ujawnił, że niektóre osoby w trakcie obserwacji na słynnym zlocie były po paru butelkach żółtego płynu co samo w sobie nie jest złe, ale jak wiadomo ma wpływ na zmysł wzroku i odbiór rzeczywistości.
 9. Bzdura. Sugerujesz winę po obu stronach a to nieprawda. Jestem na Astromaniaku od paru lat ale takiej zajadłości jeszcze tam nie było. I jeszcze jedno - zawsze byłem (i jestem) zwolennikiem wolnego rynku i krytykowałem forumowe przejawy prób jego regulacji i zawsze stawałem murem za Krzysztofem_P, który jak powszechnie wiadomo handluje sprzętem do czego ma pełne prawo, bo teleskop to taki sam towar jak każdy inny. Ale ostatnio bardzo mocno mnie zastanawia czy Krzysztof nie wykorzystuje jednak forum w celach lobbingowych. Jak powiedział kiedyś klasyk z mównicy sejmowej czyli Janusz Korwin-Mikke "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze".
 10. Ja również brałem udział w tych przepychankach, ale w końcu odpuściłem, naprawdę szkoda mi na to czasu. Tę całą sytuację i rolę w niej głównego admina można spuentować cytatem z Biblii : Pycha kroczy przed upadkiem.
 11. Dobry fotograf i przez chmury zrobi sesję. W niektórych rejonach (Wielkopolska) były warunki.
 12. Gadacie o pierdołach a dzisiaj w nocy był super spektakl, dwa księżyce na Jowiszu, dwa cienie, Ganimedes w towarzystwie WCP, nikt nie focił ?
 13. Co kieruje takim "przypadkiem" ? Spodziewana korzyść (jaka ?) czy po prostu umysłowa "nierównowaga" ?
 14. Wyczuwam kolejne wcielenie kolegi "mikrokosmos" - ten sam styl rozbudowanego tytułu wątku, taki sam sposób narracji przez szukanie dziury w całym i ogólne szukanie sensacji tam gdzie jej nie ma. Ciekawe jak długo tym razem pociągnie do kolejnego bana ? To już by było piąte wcielenie naszego forumowego smerfa mądrali (wcześniej oprócz "mikrokosmos" był jeszcze "dekorator", "krab" i "pawlo-b"). I jeszcze tak publiczno-prywatnie : zadałeś mi madmaxie (wtedy jako mikrokosmos) pytanie na PW. Cierpliwie ci wytłumaczyłem o co chodzi na co nie raczyłeś odpowiedzieć. W kolejnej wiadomości PW do mnie na inny temat zadałeś kolejne pytanie, na które znowu przygotowywałem cierpliwie odpowiedź jak przystało na kulturalnego człowieka. W miedzy czasie wysłałeś kilka wiadomości (minęło kilka minut), że dlaczego nie odpowiadam, bo pewnie nie wiem itp. Zgrzało mnie to do czerwoności, bo zachowałeś się jak prostak i gówniarz. Nie zasługujesz na pobyt wśród tego zacnego, kulturalnego grona, jesteś zwykłym trollem i szkodnikiem. Apeluję o nie karmienie tej kreatury odpowiedziami. Oczywiście może się okazać, że się mylę i to nie ten sam osobnik, ale mało to prawdopodobne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.