Jump to content

anatol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  343
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

237 Good

About anatol

 • Rank
  Altair
 • Birthday 06/14/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Astronomia, polityka, historia, fotografia.
 • Sprzęt astronomiczny
  ATM 10" F6,6, ATM 6" F10, ATM 67/800(PZO), bino SW i kilka par okularów, SkyMaster 15x70, BPC5 8x30, Tento 12x40, monokular MN2 8x30.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. JSC, na tym zdjęciu gdzie siedzi facet przy mega długim achro jaki to jest teleskop ? Nie wygląda na 6", ale nawet na mniej. Masz gdzieś opis zdjęcia ?
 2. Nie obrażę się o wykorzystanie mojego rysunku. Spoko. Chciałbym tylko dodać, że ten rysunek pokazuje szkic teleskopu z konkretnym, dostępnym na rynku (w USA, firma D&G Optical) obiektywem 5" F18. Jak widać konstrukcja nie jest taka nieporęczna jakby się wydawało. Przyjąłem obserwacje obiektów Układu Słonecznego dlatego kąty są pomiędzy 15 i 60 stopni (około oczywiście). Jak dla mnie do obserwacji Księżyca i planet taki refraktor, oczywiście tylko dla posiadaczy podwórek czy dużych tarasów, to sprzęt docelowy. Oczywiście gdyby przesunąć środek ciężkości do tyłu tuby to montaż może być jeszcze niższy.
 3. A ja pozwolę sobie skomentować wypowiedzią Krzychoo226. W dzisiejszych czasach widać wyraźnie jak łatwo jest kogoś zniesławić. Wystarczy włączyć telewizor. Przykładów jest mnóstwo.
 4. Najwyraźniej nie czytałeś uważnie tego co napisałem. Wyraźnie napisałem, że wyjazd nie był pozbawiony wpadek spowodowanych pechem i niedociągnięciami organizacyjnymi. Przeczytałem uważnie wszystkie wątki dotyczące wyjazdu tutaj i na Astromaniaku. Zawsze tak robię, nigdy nie piszę bez zapoznania się z tematem. Relacje są rozbieżne a trzeba brać pod uwagę racje obu stron. Odwoływałem się tutaj do opinii Daniela jako autora wątku na Astromaniaku i Mateusza jako jednego z organizatorów (tego bardziej lubianego przez krytyków wyjazdu). Zacząłem reagować wówczas kiedy krytyka przekroczyła pewien próg, jak dla mnie był to próg gdzie znaczyna się hejt. Pewne osoby przestały się odwoływać do treści wpisów i zaczęły wchodzić w rolę sędziów całej sprawy w mojej ocenie wyraźnie z pobudek osobistych co łatwo ocenić biorąc pod uwagę asymetrię zachowań w stosunku do organizatorów (i nie tylko). Tyle mam na wytłumaczenie. Poza tym każdy oskarżony powinien posiadać adwokata, na razie nie ma zakazu aby z własnej woli bronić na forum kogoś otoczonego i atakowanego z kilku stron.
 5. Piszesz, że ktoś, podobno złożył zawiadomienie. Kto? Albo, że Aurora zrobił sobie wakacje z żoną za zorganizowaną kasę. Dowody masz? Człowieku, czy Ty jesteś dorosły? A może jesteś po paru głębszych? Jesteś może jakimś śledczym, że wszędzie widzisz przekręty? Wstyd byłoby mi pisać te wszystkie brednie.
 6. Uważaj co piszesz. Na razie z twojej strony nie ma żadnych konkretów prócz zwykłego hejtu. Pomówiłeś Aurorę o wykorzystanie zorganizowanych pieniędzy na cele prywatne to udowodnij to! Na Astromaniaku Daniel już zamknął wątek a Ty przenosisz dyskusję tutaj. Proszę Administratora o zwrócenie uwagi na takie zachowania obniżające poziom forum. Mam nadzieję, że los Astromaniaka jest wystarczającym przykładem co się może stać jeśli pozwoli się opanować forum paru krzykaczom.
 7. Potrafisz to udowodnić? Jeśli tak to pierwszy rzucę wirtualnym kamieniem w Aurorę.
 8. To dlaczego Daniel, założyciel wątku na Astromaniaku krytycznego wobec wyprawy (i jej uczestnik) nie pisze, że to był "wał" tylko niedociągnięcia organizacyjne? "Wał", czyli przekręt, oszustwo - potraficie udowodnić, że taki przekręt miał miejsce? Osobiście nie mam kompletnie związku z tą sprawą, ale ciężko jest nie reagować kiedy widzi się ewidentną nagonkę. Nikogo poza mną to nie rusza? Panowie zorganizowali wyjazd na koniec świata za grosze, poszło im średnio, bo po pierwsze mieli trochę pecha a po drugie trochę ich to przerosło. Cel jednak został osiągnięty - 20 osób zobaczyło coś czego ja pewnie nigdy w życiu nie zobaczę, chociaż bym chciał jak cholera ( i tysiące mi podobnych). Okupili to garścią nerwów, ale widzieli całkowite zaćmienie Słońca! I teraz za te wpadki, które były, nikt nie przeczy że ich nie było, chce się ich pozywać do sądu! Były takie głosy tutaj! Ludzie, wyhamujcie trochę.
 9. Dobrze wiem, co napisałem, "przewidzieć coś" a "coś kimś przemawiało" to nie to samo. A w ogóle przystopuj trochę. Na siłę robisz problem, którego nie widzi tak nawet Daniel.
 10. Gdzie piszę co przez Ciebie przemawiało? Pisz o faktach. Ja nie mam żadnego związku z tą wyprawą, patrzę na rację obu stron. Żadna niechęć nie zaciemnia mi obrazu, za to niezrozumiała dla mnie jest wręcz nienawiść paru osób do Aurory, która nakłada im klapki na oczy. Może jednak jest jakiś powód żeby go nie lubić więc chętnie przeczytałem podsumowanie Mateusza, który pisze o obiektywnych problemach i nieszczęśliwych przypadkach. Nawet Daniel nie widzi w całej sytuacji złej woli tylko co najwyżej bałagan organizacyjny a Ty piszesz o " wyrolowaniu" i " pluciu w twarz". Chyba z kimś coś jest nie tak, co nie?
 11. Nic nie przewidzileś, z twojej strony była tylko niechęć (nie chcę używać słowa zawiść) względem zbiórki pieniędzy na aparat i drona. Teraz jak się okazało, że wyprawa nie była pozbawiona problemów głównie nie zależących od organizatorów (proszę przeczytać wpis Mateusza) nagle pojawiają się mądrale mówiący "ja wiedziałem, że tak będzie".
 12. Pranie brudów tej wyprawy miało być na AM, ale widzę, że ulubiony sport tzw. polactwa czyli hejtowanie chyba nigdy się niektórym nie znudzi. Proponuję wszystkim domorosłym sędziom zapoznać się z racjami OBU stron a przede wszystkim przeanalizować sobie koszty takiej wyprawy. Może do was dotrze, że za takie pieniądze lepiej się nie da.
 13. Również proponuję nie przenosić tutaj dyskusji okołozaćmieniowej skoro temat toczy się na AM. Ja tylko czekam na efekty zdjęciowe tego wyjazdu, zwłaszcza na film z drona. Trochę już czasu upłynęło a materiału nie ma. Oczywiście wpłaty były dobrowolne, ale jako jeden z darczyńców (nie ma się czym chwalić, kwota była niewielka) mam potrzebę zobaczyć jaki jest efekt naszej zbiórki. Mogłaby się chociaż pojawić informacja "cierpliowości panowie, pracujemy nad materiałem" a jest kompletna cisza.
 14. Wiem, że temat jest astrofotograficzny, ale może chociaż maleńka wzmianka. Chyba, że nikt nie obserwował własnymi oczami tylko za pomocą zimnych, bezdusznych matryc ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.