Jump to content

anatol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  742
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

586 Excellent

About anatol

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 06/14/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  ATM 9" F7,2 ATM 6" F10, ATM 67/800(PZO), bino SW i kilka par okularów, SkyMaster 15x70, BPC5 8x30, Tento 12x40, Delta Optical One 8x32, Zeiss 6x24, monokular MN2 8x30.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja stawiam na laboratorium gdzie robią Sputnik V.
 2. Fajny ten Gucio II. Wcześniej nie czytałem tego wątku. Masz go jeszcze ?
 3. Aż się prosi zapytać kim był Gucio I ?
 4. Mam dwa newtony ATM, większy 10" to Hyginus a mniejszy 6" Clavius. Te nazwy musiałem wymyśleć właściwie przy okazji, bo jak rysowałem elementy do nich np. do wycięcia laserem to musiałem je jakoś ponazywać dla porządku i stąd te "imiona". Obie nazwy są związane z moimi ulubionymi formacjami księżycowymi, szczeliną Hyginusa i kraterem Clavius. Mam jeszcze refraktor (również ATM) z obiektywem PZO 66/800, ale on nie ma nazwy, to jest po prostu "PZO". A w sumie powinien mieć nazwę, bo to już weteran w mojej skromnej, teleskopowej stajni, ma 35 lat (!). Tyle lat i jeszcze nie było chrzcin, wstyd no
 5. To co ja mam powiedzieć o moim newtonie ATM, to nawet nie jest nołnejm a może wręcz przeciwnie.
 6. Skolimowałem rozjechaną nasadkę bino SW, która miała już fabrycznie spieprzony pryzmat rozdzielający (jak zresztą większość tych nasadek) to co tam lornetka.
 7. Nie mogę znaleźć informacji jakie ma pole widzenia.
 8. Marcin, którą lornetkę 20x80 polecasz? Do 2500 zł.
 9. Mam DO One 8x32 i nie polecam. Wprawdzie bardzo kompaktowa, świetna minimalna odległość ostrzenia więc obserwacje krzątajacych się na kwiatach pszczół są świetną rozrywką ale ma problem z ostością obrazu. Ciężko zadowalająco wyostrzyć obraz (kwestia braku powłok na wewnętrznych powierzchniach soczewek?), głębia ostrości to też dramat. Moja stara, radziecka BPC5 8x30 bije ją pod tym względem na głowę. Nie wiem jak jest w przypadku wersji 10x32 ale podejrzewam, że nie lepiej. Zastanów się nad Kową YF 8x30, zbiera bardzo dobre recenzje. Można jeszcze dostać dotychczasową wersję czarno-czerw
 10. Czym wówczas obserwujesz? Lornetka, teleskop?
 11. Generalnie da się wyprodukować szczepionkę państwową. Przykład - rosyjski Sputnik V. Chińska szczepionka jest produkowany przez koncern Sinovac, ale podejrzewam że państwo i tak w pełni kontroluje tę firmę.
 12. Rozejm przyjęty. Fakt to wszystko męczy. A najbardziej wkurzają, przynajmniej mnie, media działające na zasadzie im gorsza informacja tym lepiej. W sytuacji kiedy jest mnóstwo tragedii wokół takie metody "dziennikarskie" to draństwo.
 13. Francuscy lekarze tym leczą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.