Jump to content

anatol

Społeczność Astropolis
 • Posts

  834
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by anatol

 1. Dlaczego polecacie terenówki, przecież Misza pisał, że ma być sportowo, szybko i żeby cieszył oko. Jeśli Challenger i Camaro to zbyt "mięsiste" propozycje to ja bym kupił wspomnianego Focusa ST - szybko, bardziej miejsko i stojąc na podjeździe będzie zdobił okolicę.
 2. Gdyby nie te 150 kM to tylko Tico w gazie. A tak na poważnie mając taki budżet wybrałbym Dodge Challengera. Ewentualnie Camaro, też coś znajdziesz do 80 tys.
 3. Ja nie mam pojęcia jak przebiega "rekrutacja" zdjęć. Często tam zaglądam, bo to fajna strona (zawsze mają aktualne zdjęcie Słońca) i czasami są tam zdjęcia rodaków.
 4. Dlaczego wrzucacie zdjęcia "niedziesiejszego" Księżyca? Jak ma być dzisiejszy to dzisiejszy. Dzisiejszy sierpik był (jest) uroczy, wchodzę sobie tutaj, bo widzę że jest jakiejś nowe zdjęcie, myślę będzie fajna fota a tu Księżyc sprzed tygodnia. W tym wątku ostatnio to zresztą już reguła prawie jest.
 5. To zdjęcie znalazło się dzisiaj na Spaceweather.com. Gratulacje!
 6. Z tego co pamiętam to kolega mkowalik jako pierwszy ujawnił, że niektóre osoby w trakcie obserwacji na słynnym zlocie były po paru butelkach żółtego płynu co samo w sobie nie jest złe, ale jak wiadomo ma wpływ na zmysł wzroku i odbiór rzeczywistości.
 7. Bzdura. Sugerujesz winę po obu stronach a to nieprawda. Jestem na Astromaniaku od paru lat ale takiej zajadłości jeszcze tam nie było. I jeszcze jedno - zawsze byłem (i jestem) zwolennikiem wolnego rynku i krytykowałem forumowe przejawy prób jego regulacji i zawsze stawałem murem za Krzysztofem_P, który jak powszechnie wiadomo handluje sprzętem do czego ma pełne prawo, bo teleskop to taki sam towar jak każdy inny. Ale ostatnio bardzo mocno mnie zastanawia czy Krzysztof nie wykorzystuje jednak forum w celach lobbingowych. Jak powiedział kiedyś klasyk z mównicy sejmowej czyli Janusz Korwin-Mikke "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze".
 8. Ja również brałem udział w tych przepychankach, ale w końcu odpuściłem, naprawdę szkoda mi na to czasu. Tę całą sytuację i rolę w niej głównego admina można spuentować cytatem z Biblii : Pycha kroczy przed upadkiem.
 9. Dobry fotograf i przez chmury zrobi sesję. W niektórych rejonach (Wielkopolska) były warunki.
 10. Gadacie o pierdołach a dzisiaj w nocy był super spektakl, dwa księżyce na Jowiszu, dwa cienie, Ganimedes w towarzystwie WCP, nikt nie focił ?
 11. Co kieruje takim "przypadkiem" ? Spodziewana korzyść (jaka ?) czy po prostu umysłowa "nierównowaga" ?
 12. Wyczuwam kolejne wcielenie kolegi "mikrokosmos" - ten sam styl rozbudowanego tytułu wątku, taki sam sposób narracji przez szukanie dziury w całym i ogólne szukanie sensacji tam gdzie jej nie ma. Ciekawe jak długo tym razem pociągnie do kolejnego bana ? To już by było piąte wcielenie naszego forumowego smerfa mądrali (wcześniej oprócz "mikrokosmos" był jeszcze "dekorator", "krab" i "pawlo-b"). I jeszcze tak publiczno-prywatnie : zadałeś mi madmaxie (wtedy jako mikrokosmos) pytanie na PW. Cierpliwie ci wytłumaczyłem o co chodzi na co nie raczyłeś odpowiedzieć. W kolejnej wiadomości PW do mnie na inny temat zadałeś kolejne pytanie, na które znowu przygotowywałem cierpliwie odpowiedź jak przystało na kulturalnego człowieka. W miedzy czasie wysłałeś kilka wiadomości (minęło kilka minut), że dlaczego nie odpowiadam, bo pewnie nie wiem itp. Zgrzało mnie to do czerwoności, bo zachowałeś się jak prostak i gówniarz. Nie zasługujesz na pobyt wśród tego zacnego, kulturalnego grona, jesteś zwykłym trollem i szkodnikiem. Apeluję o nie karmienie tej kreatury odpowiedziami. Oczywiście może się okazać, że się mylę i to nie ten sam osobnik, ale mało to prawdopodobne.
 13. Wczoraj w internetach trąbili, że koniec świata wkrótce będzie, bo tak mądrale w raporcie napisali. Temperatura się o stopień podniesie i ci co mieszkają przy brzegu się utopią a reszta ugotuje. I po co żeśmy przetrwali ten 2012?
 14. Ładnie się prezentuje. Ale chyba nie możesz nim obserwować planet, to jest sprzęt wyłącznie do szukania komet.
 15. Fajnie się czyta wasze wywody. Oicam, podziwiam twój zapał, godnie zastępujesz/uzupełniasz JSC w kwestiach długich achromatów. Ciekaw jestem twojego refraktora 60 mm, co to za obiektyw ?
 16. Ciekawe będzie porównanie newtona i cassergraina. Apertura taka sama, ale systemy inne, teoretycznie na planetach klasyczny cassegrain F/18,6 powinien pokonać newtona F6. Jakie LW ma ten cassegrain ? W końcu sami twórcy swojego newtona nazwali "szukaczem komet". Ciekawe czy ktoś odnalazł nim jakąś kometę (niekoniecznie nową) ? Gratuluję renowacji, fajnie to wygląda choć tej żółci szkoda trochę ....
 17. Ten większy "szukacz" jest z obiektywem PZO 66/400 ? Masz go może jeszcze ?
 18. Mój newton 76/400 był biały jak śnieg. Byłem po niego w Żywcu z rodzicami po drodze odwiedzając rodzinę gdzieś na Śląsku. W roku pracowni stał wieeeeeelki newton 10", który wtedy wydawał mi się tylko odrobinę mniejszy niż 5 m teleskop na Mount Palomar. Wszedłem na google.maps na ulicę Poniatowskiego 9 w Żywcu (adres z naklejki) przez okno na parterze widać cos na kształt montażu. Dlaczego oryginał ma dwa szukacze ?
 19. Ja bym unikał wszelkich oficjalnych dróg jeśli można, czyli wizyt konserwatora, bo - tak jak pisał Marek_N - będziesz musiał szukać oryginalnych podzespołów oraz wszelkich urzędów, bo oni są dobrzy tylko do wypinania piersi do orderów. Zrób zbiórkę wśród astrobraci, każdy wysupła jakiś grosik i kupisz obiektyw a spece od ATM wykonają albo dostosują celę do tuby. A kto właściwie jest właścicielem obserwatorium ?
 20. Już wkrótce Chińczycy opanują zimną fuzję i prądu będziemy mieli w bród.
 21. Właśnie czekam aż Księżyc podniesie się wyżej. Chyba dzisiaj Vallis Alpes jest dobrze oświetlona, możesz próbować.
 22. Niesamowite, nie widać zbytniej różnicy pomiędzy Royal Astro 76 a ED120. Jednak słowo "Royal" nie znalazło się w nazwie przypadkiem.
 23. Niesamowite jest to jak ISS wyłania się z mroku, obraca się i z powrotem w mroku się pogrąża. To jest piękne ale i jakieś mroczne, przywodzi mi na myśl scenę z "Szczęk" Spielberga kiedy szeryf Brody grany przez Roya Szeidera, już na łodzi razem z szalonym kapitanem Quintem i oceanologiem Hooperem pierwszy raz widzi rekina jak ten wyłania się koło burty, pokazuje straszne zębiska i ginie w toni z powrotem (szeryf też wtedy zaliczył opad szczęki jak my patrząc na filmik Bartosza). Na szczęście ISS to nie rekin ludojad i na pewno niczego nam nie odgryzie.
 24. Zbuj, piękne zdjęcie, symboliczne - obserwatorium astronomiczne na tle Księżyca. Astronomia w astronomii. Skąd zrobione? Musiałeś się chyba wysoko wspinać żeby zrobić takie zdjęcie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.