Jump to content

Arturoo

Społeczność Astropolis
 • Posts

  112
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Skudzawy, kujawsko-pomorskie
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT, garść okularów i lornetka

Recent Profile Visitors

986 profile views

Arturoo's Achievements

26

Reputation

 1. Któryś z forumowiczów wykonywał na zamówienie lunetki do gaiderów na drukarce, używał soczewek z lornetek. Cenowo wychodziło połowę tego co ta z Ali a robił co tylko sobie zażyczyłaś. Jakaś 120 czy T7 też co chwilę na giełdzie się pojawia. Jak chcesz zacząć nie wydając większej kasy to jest to dobra ścieżka, pewnie w 500zł byś się zmieściła za taki komplet.
 2. Mógł byś podać info dotyczące Twojego teleskopu? Średnica i powiększenie jakie uzyskałeś na zdjęciu, bo nie wiem czy moim jest sens tam w ogóle celować.
 3. Ale przy tym avikowaniu używałeś go? Widać jak by lewa część Jowisza była miej ostra od górnej i dolnej.
 4. Kup ADC, w Twoim przypadku na pewno pomoże, po za tym widać że miałeś fatalny seing.
 5. Szkła będzie mniej. Nawet na przykładzie okularów które zaproponowałeś. Wszystkie z serii SW SWA mają 5 elementów. Więc SW SWA 9 mm + barlow 2X będzie mieć więcej szkła niż zaproponowany przez Ciebie SW SWA 5 mm. Z resztą się zgodzę i faktycznie te SW SWA to nie taki zły wybór w tej cenie ale i tak wolał bym dozbierać i znaleźć na giełdzie X-Cel'a, bądź SLV. Nie mają takich odblasków jak te SWA a na jasnych obiektach może to irytować.
 6. Jak masz wybór dłuższy okular z Barlowem albo krótszy bez to zawsze bierz ten krótszy ale bez barlowa, oczywiście jeśli okulary są w podobnej półce cenowej. Barlow zawsze wprowadza jakieś niedoskonałości, po za tym lepiej mieć miej szkła w torze optycznym w tym przypadku. Co do okularów to w tej cenie masz BCO Baadera i NPL Vixena. Ale warto porozglądać się na giełdzie, może jakiś używany X-Cel 5mm Ci wpadnie albo Vixen SLV 6mm
 7. Statyw sprzedany, pozdrawiam.
 8. Ale oczywiście nie radzę używać go na max wysuwie. Ja używałem tak na 1,60m z lornetkami i z 1m z Megrezem. Statyw oczywiście do obejrzenia przed zakupem jak ktoś chce. Głowica z zdjęcia w komplecie. Dorzucam zdjęcie jak to wygląda na max wusówie.
 9. 73 cm po złożeniu. 2,40cm na maxa rozłożony.
 10. Dziękuję za zainteresowanie. Jest kilku chętnych więc raczej lornetka zaraz trafi do nowego właściciela.
 11. Lornetka praktycznie w sklepowym stanie-zadbana. Regulacja chodzi płynnie, z należytym oporem. Optyka idealna, bez rys i otarć, jedynie kilka mikro pyłków w środku. Torba puściła na szwie, od zwykłego wkładania i wyjmowania, można w 5 minut zszyć. Cena 200zł +kw
 12. Jak w tytule, O-III od Optologa. Stan idealny. Dobrychemik go przetestował, załączam wykres. Cena 270zł +kw.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.