Jump to content

Arturoo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutral

About Arturoo

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Skudzawy, kujawsko-pomorskie
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT, garść okularów i lornetka

Recent Profile Visitors

796 profile views
 1. Dzięki za odpowiedź. Podlinkowana recenzja wyjaśniła mi bardzo wiele. Żeby nie było of-topu, odsuwając temat samych maków na bok to polecam Krzysztofa jako sprzedającego. Co nieco od niego już kupiłem i współpraca z Krzyśkiem to sama przyjemność. Można brać od niego teleskop w ciemno bo jak pisze że jest "checked and tuned" to na bank tak jest. Pozdrawiam i mam nadzieję że maszynka trafi do astro brata z Polski a nie wyjedzie za granicę.
 2. Yhym, dzięki za szersze rozwinięcie tematu. Odniosłeś się do punktowości gwiazd w całym polu. Wiadomo szybki Newton czy SCT nie mają punktowych gwiazd w całym polu w przeciwieństwie do sprzętów które wymieniłeś ale do planet czy muńka im to nie przeszkadza. Czy taki Mak 7'' wygra na US z 14" Taurusem bądź 11" SCT bądź 9,25"" SCT HD EDGE pod kątem detalu, rozdzielczości czy kontrastu? Jeszcze raz sorki za zaśmiecanie tematu.
 3. Piękny teleskop. Chyba ciężko było by znaleźć coś lepszego na balkon niż taki maczek. Oczywiście wykluczam konstrukcje typu SCT 11'' czy APO 5" bo to albo na balkon już się nie nadaje albo jest za drogie. A właśnie Krzysztofie. Pod względem możliwości do jak durzych teleskopów innych konstrukcji byś takiego maka porównał? Na przykład do APO 5", SCT 11" i Newtona 14" czy może do sprzętów jeszcze większych. Sorki za offtopa ale może to przyszłemu nabywcy pomoże się zdecydować, a i przyznam że sam jestem ciekaw Twojej opinii.
 4. Ja go używałem do lornetki bo ma wysów chyba ponad 2 m.
 5. Mam jakiś stary niemiecki statyw. Udźwig około 6 kg. Nogi 3 segmenty. Kolumna 3 segmenty. Dorabiana rączka Stan dobry. Do aparatu z obiektywem jak ta lala. Oddam za 80zł.
 6. Kupiłem statyw za 480zł miesiąc temu. Nic nie doliczyli.
 7. Ktoś zajął mój pokój na środę... Robić rezerwację w innym czy to nie ma znaczenia?
 8. Kurczę ta opcja piątkowa to i mi bardzo pasuje. Ale niestety nie miałem rezerwacji od środy. Adam, robić teraz rezerwację na przyjazd w środę czy jakoś inaczej to załatwić? Np. gotówka na miejscu Tobie czy recepcji ośrodka? Oczywiście jeśli w ogóle ta piątkowa opcja będzie dogadana.
 9. Mam nadzieję że w tym roku nie zapomnę już niczego A co do samego zlotu to jak jest z tymi obostrzeniami? Można go organizować czy nie? Chyba jutro coś ma się też wyjaśnić?
 10. Jak coś to też będę ze swoim SCT. Możesz go przetestować.
 11. Miałem 27mm i 19mm. Dobre tanie okulary, idealne do bino. Żałuję że pozbyłem się parki 19mm. Oczywiście na jasnych obiektach widać fiolecik a pole zaczyna być nie ostre od 70%. Co do komfortu użytkowania to jest super ale przy dłuższych ER. Krótsze ogniskowe to niestety mały ER, a 7,5mm jest dla mnie nie do przyjęcia. Po każdej sesji okular do czyszczenia bo upaćkasz go rzęsami. W chłodniejsze dni na momencie Ci zaparują.
 12. Ten okular pomijając znaczną masę ma jeszcze problem z astygmatyzmem w jaśniejszych teleskopach i bardzo dużymi odblaskami. Jest to klon Celestronowego Luminosa, tylko tam były mniejsze odblaski. Nirvana jest podobno lepiej skorygowana ale niestety kończy się na 16mm.
 13. A nie taniej wychodzi Boren-Simon od tych TS, Omegon czy Sharpstar?
 14. Ale masz taką zniżkę że ta 290 wyjdzie Cię taniej niż 462? Jeśli tak to ok. Ale jeśli nie to wydasz trochę więcej i będziesz mieć trochę słabszą kamerkę. Oczywiście Twój wybór. I tak jak pisze Krzysztof 462 z filtrami ir-cut i pass to bardzo dobra opcja która daje Ci prawie dwie kamerki w cenie jednej. Oczywiście na początek z 462 ładuj ir-cut i pal w kolorze, będą wyniki podobne do 290. Ale jak Cię wciągnie i z "na lekko" zmieni się na "średnio" to będziesz musiał kupić jakąś mono do luminacji albo przy "na ciężko" sprzedać 290 i kupić mono i zestaw rgb. A przy 462 iluminacje zrobisz z i
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.