Jump to content

sfd

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  308
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

175 Good

1 Follower

About sfd

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/20/1951

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Dąbrowa Górnicza
 • Zainteresowania
  Obserwacje wizualne nieba, rysowanie, historia
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron C14" Schmidt-Cassegrain 355/3910/SC 3.3"/2"
  GSO RC 8" Ritchey-Chretien Carbon 203/1624/2"
  Intes Santel MCT 180/1800/2" Maksutow-Cassegrain
  Bresser Messier AR-152s Petzval 152/760/3"
  TS-Optics APO dublet ED 120/900/3"
  montaż hybrydowy Sky-Watcher AZ-EQ6 GT
  montaż paralaktyczny Sky-Watcher EQ5

Recent Profile Visitors

2524 profile views
 1. Najlepszy seeing miałem 5 lat temu z balkonu mroźną zimą, było ok. -180C, przez refraktor Bresser Messier AR 152s okular Baader Hyperion i udało mi się zrobić zdjęcie Nikonem D5200 Jowisza z księżycami.
 2. Witam, mój kolejny projekt/modyfikacja, tym razem myśliwiec przechwytujący z 1945/46 r. Sowiecki MIG13 z napędem konwencjonalnym + silnik rakietowy. Uzyskiwał 740 km/h a po włączeniu silnika rakietowego ok. 850 km/h przez 30 min. Stał się samolotem szkoleniowym dla pilotów MIG15.
 3. Witam, mój kolejny projekt modernizacji: niemiecki pancernik typu "Schanhorst" z okresu II wojny.
 4. Moja przygoda z astronomią zaczęła się w trzeciej klasie, kiedy byłem u Babci na wsi. Chodziłem na wzgórze późnym wieczorem, gdzie roztaczał się piękny widok całej panoramy nieba z gwiazdami. Kiedy wróciłem do rodziców w Warszawie to w piątej klasie z kolegą zamieniłem się znaczkami na starą mosiężną lornetkę. Obraz był odwrócony, powiększenie małe. Kolega twierdził, że jest to morska lornetka. Zacząłem zbierać środki na lepszy sprzęt, grałem w totka po 2,- zł i dobrze mi to szło, kiedy uzbierałem 500,- zł, rodzice skonfiskowali moje fundusze, mówiąc aby się przyłożył do lepszych ocen w s
 5. Witam. Tutaj masz, "Sprzedam Teleskop SW 8" z szukaczem kątowy GSO i Platformą paralaktyczną" http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=58181&sid=a8961b2b3a1809a1e116ab1fc79ea1bd Pozdrowienia.
 6. Witam ponownie i pozdrawiam. Koronawirus spowodował powrót do rysowania na kompie. Nowa wersja pancernika z II wojny światowej typu Richelieu.
 7. Dziękuję za korektę mojego niepoprawnego wpisu. Pozdrawiam.
 8. Druga moja pasja to rysowanie okrętów wojennych i samolotów. Kolejna moja fantazja to lotniskowiec. Lata robią swoje, wyjazdy w teren z teleskopem już nie są tak częste. Więcej czasu spędzam na rysowaniu na laptopie. https://astropolis.pl/topic/68257-rysowanie/?tab=comments#comment-777346
 9. sfd

  rysowanie

  Modyfikacja rysunku https://astropolis.pl/topic/54604-jakie-macie-hobbyzainteresowania-oprócz-astro/page/12/?tab=comments#comment-691459 powstała w sierpniu br a dotyczy okresu II wojny światowej. W tym czasie pancerniki zaczęły tracić swoją pozycje jako najsilniejsze i nie zatapialne jednostki bojowe, ustąpiły miejsca lotniskowcom, gdzie samoloty okazały się najskuteczniejszą bronią na tak duże okręty. Przykłady: - zatopione przez japońskie lotnictwo w grudniu 1941 brytyjskiego pancernika "Prince of Wales" i krążownika liniowego "Renown", - zatopienie przez niemieckie bomby kierowane F
 10. Powróciłem do kolejnej modyfikacji pancernika wzorowanego na francuskich pancernikach II wojny światowej typu Richelieu, Jean Bart. tym razem ze wzmocnioną obroną przeciw lotniczą, bez dział średniego kalibru.
 11. Astrokrak - Pan Janusz Płeszka nie oszukuje jest pomocny w wielu tematach. Jego wiedza na temat konstrukcji teleskopów jest duża i cenna. Terminy są różne, czasem zbyt długie. Dorabia części, modyfikuje teleskopy, doradza. Ceny są przystępne, nie naciąga. Jego sklep uzupełnia niszę dużych sprzedawców a ceny są niższe. Ja osobiście jestem zadowolony z Jego usług w zakresie doradztwa, dorabiania części i sprzedaży. Polecam Jego sklep i usługi tym co mają cierpliwość, każdy z nas ma jakieś muchy lub zły dzień. Przykład: wymiana i przeróbka wyciągu okularowego na TS 3" wykonana w Astrokraku
 12. Rysuje na kompie. Kolejny mój wytwór wzorowany na francuskich pancernikach II wojny światowej typu Richelieu, Jean Bart.
 13. HAMAL dziękuję Ci za zrozumienie i motywację.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.