Jump to content

Hamster

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  933
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

101 Good

About Hamster

 • Rank
  Wega
 • Birthday September 17

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kielce
 • Sprzęt astronomiczny
  Omegon Twinmaster AZ, SW AZ-GTi, MEADE LX85 AC 120/700 OTA, MAK 127, Refraktor Celestron 102/500, Zeiss Jenoptem 7x50W

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  2788966
 • Skype
  hamster_pl

Recent Profile Visitors

2160 profile views
 1. A jaki jest cel szybkiego rozładowania akumulatora? Po co?
 2. Hamster

  Moje podwójne

  Też o układzie potrójnym w Epsilonach gdzieś kiedyś czytałem. Znalazłem w wiki potwierdzenie. Ale żeby to teleskopem zobaczyć, to chyba trudno będzie Epsilon-2 Lyrae[edytuj | edytuj kod] Układ Epsilon-2 Lyrae tworzą białe gwiazdy ciągu głównego, należące do typu widmowego A6 i A7[6]. Gwiazdy te obiegają wspólny środek masy w 724 lata, dzieli je średnio 145 au; zbliżają się na 95 i oddalają na 195 au[5]. Ponadto jaśniejszy składnik ma towarzyszkę zidentyfikowaną dzięki interferometrii plamkowej[8][5][11], która jest odległa o 0,1″ od jaśniejszej gwiazdy (pomiar z 2005 roku)[11]
 3. Masz rację, nie znasz się więc się wypowiesz: To jest ochrona kupującego w PayPal https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-safety-and-security W Revolut masz tylko tanie przewalutowanie i zasilenie konta w każdym momencie kwotą potrzebną do transakcji. Widzisz, ja jestem akurat w takiej sytuacji, że trafiłem na sklep w GB i chcę zakupić u nich coś za nie małą kasę. Jest to nowy sklep z niezabezpieczoną witryną, bez żadnych opinii w Internecie i nie chciał bym aby moja kasa gdzieś wsiąkła i musiałbym się użerać aby ja odzyskać albo nie. W takim przypadku robi to za m
 4. A Revolut ma taką dobrą ochronę jak PayPal? Też dają gwarancje transakcji lub zwrot gotówki?
 5. Czyli mówisz, że podpinając Revoluta pod PayPala automatycznie pobierana jest płatność z Revoluta w żądanej walucie i nie jest przewalutowywana przez PayPal? Tak moim zdaniem powinno to działać. Sprawdzone? jeżeli tak jest to się podpinam, bo PayPal ma złodziejskie opłaty za przewalutowania.
 6. Jedziesz z grubszej cenowo rury ale jeżeli mogę coś polecić z tańszej opcji to: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2335_TS-Optics-30-mm-2--UFL-Eyepiece---69--Field-of-View---6-Element-Design.html Okular z dobrą korekcją. Jest też wersja 35mm. Nie wiem czy docelowy ale za te pieniądze warto.
 7. Nie to miałem na myśli. Chciałem tylko poprawić MarcinaG, że okular 40mm a nie 30mm może mieć pole własne max 45* . Tobie mogę polecić dobrego superplossla 30mm z polem 52* da Ci to pole widzenia 3* i max źrenicę wyjściową rzędu 6mm. Tło będzie może jasne ale rekompensuje to szerokość pola. Mnie tło nigdy nie przeszkadzało. Najlepsze obrazy jakie widziałem przez mój refraktor 102/500 były właśnie z okularem 30mm Celestron Ultima.
 8. No co? Nie potraficie sobie wyobrazić 8-mio latki obsługującej taki sprzęt? Ja tez nie Echhh. A potem znów tu będzie płacz i lamenty, że ani okazyjnego teleskopu ani piniędzy i co robić, pomóżcie.. Szkoda gadać.
 9. https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25884242,wladze-kielc-szuka-oszczednosci-wylacza-oswietlenie-uliczne.html#sondaz Co prawda tylko częściowo będą wyłączać ale dobre i to. Zapowiada się obiecująco.
 10. W Kielcach latarni ulicznych na razie nie wyłączają ale i tak widać zdecydowaną poprawę. Wystarczyło, że markety i galerie powyłączały światła w budynkach i na parkingach.
 11. Akurat dla montażu i jego napędu o wiele lepsze jest równomierne rozłożenie siły nacisku niż zwiększone obciążenie zestawu. Zresztą, podawane obciążenie maksymalne jest dla tub bez przeciwwagi.
 12. Mam dwie, do lżejszego MAKa 1.25'' z akcesoriami w tym rozmiarze i lekkiego refraktora 102/500 nawet z okularem 2'' wystarczy taka 1 kg. z zestawu od SW Adventurera, ale trzeba zmienić pręt na taki z gwintem M12. Do cięższego zestawu ok. 5kg to raczej polecam tę: https://deltaoptical.pl/przeciwwaga-sky-watcher-do-eq2?from=listing
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.