Jump to content

Hamster

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  913
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Neutral

About Hamster

 • Rank
  Wega
 • Birthday September 17

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kielce
 • Sprzęt astronomiczny
  Omegon Twinmaster AZ, SW AZ-GTi, MEADE LX85 AC 120/700 OTA, MAK 127, Refraktor Celestron 102/500, Zeiss Jenoptem 7x50W

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  2788966
 • Skype
  hamster_pl

Recent Profile Visitors

1,942 profile views
 1. Ja byłbym za rozwiązaniem mikropłatności miesięcznych dla chcących mieć płatne konto i pomóc utrzymać to forum. Coś w stylu Spotify czy innych Netflixów np. 5zł miesięcznie i stałe zlecenie zrobione na koncie bankowym. Jest to niezauważalne dla budżetu a rocznie daje już 60 zł/os. Taka luźna propozycja.
 2. Zbiórkę można uruchamiać na koniec roku. Spróbujmy i zobaczymy ile uda się zebrać np. przez cały grudzień. Kwoty co łaska bez limitów.
 3. Okazuje się, że można łatwo wyeliminować problem z MAK-ami czy innym sprzętem, który powieszony z lewej strony montażu ma szukacz na dole a pokrętło ostrości koliduje z kątówką. Wystarczy zrobić upgrade softu na wersje AZ/EQ dual mode Right Arm. Sprzęt wieszamy potem z prawej i problem znika. A ja kombinowałem z obejmami na MAK-a...
 4. A ja muszę pochwalić tym razem Deltę. Zostałem profesjonalnie obsłużony z ponadstandardowym zainteresowaniem się tematem przez sprzedawcę p. Piotra. Duży plus +
 5. Ok, mega promocja! Lornetkę wystawiam praktycznie za połowę jej sklepowej europejskiej ceny. 420pln z wysyłką kurierem. Cena do końca tygodnia. Później cena wraca na 500pln.
 6. W niektórych powerbankach są porty USB obsługujące systemy szybkiego ładowania telefonów jak Quick Charge - QC3.0, QC4.0+ (używane przez Samsunga czy Xiaomi) lub Super Charge (Huawei) które podbijają napięcie wyj. do 9V, 12V a nawet 18V. Grzałki takiej elektroniki nie posiadają i będą zasilane zwykłym napięciem 5V. Wiedzieć też trzeba, że pojemności podawane przez producentów powerbanków w mAh są dla napięć ogniw zastosowanych w tych powerbankach czyli 3,7V. Dla napięcia używanego w telefonach 5V pojemności te podawane w mAh będą odpowiednio mniejsze o tę różnicę. Taki myk lekko oszukańczy robiony przez producentów. Faktycznie na Aliexpress są fajne grzałki w dobrych cenach zasilane z USB z regulatorem mocy.
 7. No ma. Albo smartfonem albo pilotem (jeżeli się dokupi) są przyciski ze strzałkami i można czesać niebo samodzielnie. Jest do wyboru kilka prędkości. Lub luzujesz sprzęgła i nakierowujesz ręcznie.
 8. Mój zestaw z MAKiem i przeciwwagą wygląda tak: Ale jest jeden problem. Aby prawidłowo założyć sprzęt i dać pracować prowadzeniu, głowica musi być z drugiej strony statywu. Szukacz w MAKu w tym zestawie i takim położeniu znajduje się na godzinie 7 a pokrętło regulacji ostrości na 12. Kompletni bez sensu. Tym bardziej że w MAKu mam pokrętło wymienione na większe i ustawianie ostrości jest mało wygodne, bo koliduje z kątówką. Problemem jest miejsce zamocowanie dovetaila w MAKu. Co dziwne w prezentacjach tego sprzętu z makami na youtube, TE maki maja dovetaila zamocowanego w innym miejscu, tak że efekt ten nie występuje. ???? WTF!? W sofcie nie widzę możliwości zmian ustawień aby mieć możliwość lustrzanego odwrócenia kierunków.
 9. Jest dobra wiadomość. Pojawiła się możliwość wymiany zwykłego mocowania szyny w standardzie Vixen na 1 śrubę, na mocowanie szyny w standardzie Vixen jak i Losmandy z pewniejszym uchwytem w kształcie klina. https://www.firstlightoptics.com/adm-replacement-saddles/adm-dual-dovetail-adaptor-for-az-gti.html
 10. Obniżka ceny do 470 z wysyłka. Okazja. Nowy sprzęt. Dużo poniżej ceny sklepowej.
 11. W ogóle ostatnio trzeba długo czekać aby wejść na forum. Nie powinno tak być.
 12. Mylisz się. To nie fakty się podciąga, czyli nagina i fałszuje pod własne teorie, tylko teorię dopasowuje do faktów.
 13. Wiem, że pytanie było do kolegi Mariusza ale, że jestem uczynny, to odpisałem że nie warto tego czytać. Szkoda czasu na pierdoły.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.