Jump to content

Hamster

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  955
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

119 Good

About Hamster

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kielce
 • Sprzęt astronomiczny
  Omegon Twinmaster AZ, SW AZ-GTi, MEADE LX85 AC 120/700 OTA, MAK 127, SW 80ED, Celestron AC 102/500, Zeiss Jenoptem 7x50W

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  GG - 2788966
 • Skype
  hamster_pl

Recent Profile Visitors

2421 profile views
 1. Dla mnie na tyle mało, że zmieniłem refraktor f/5 na f/5,8 a ES 24 został, bo to fajny okular. Nie polecam innego 24, bo nie mam.
 2. Nie polecam ES24 68* do refraktora f/5, bo da dobrze skorygowane pole tylko w ok. 80%. Bardzo dobrze się sprawuje dopiero w f/5,8.
 3. No to ja nie widzę przeciwwskazań. Więcej. Będziesz mógł robić dodatkowo, jako bariera antywirusowa
 4. A który domek jest z widokiem na plac zabaw dla dzieci? Najbliżej placu. Wie ktoś?
 5. Szukacze można wylicytować na Allegro z wpłatą na WOŚP https://allegro.pl/oferta/szukacz-sky-watcher-z-krzyzem-6x30-do-teleskopu-10179158616 https://allegro.pl/oferta/szukacz-celestron-z-krzyzem-6x30-do-teleskopu-10179139580
 6. Nie wiem dlaczego zacytowałeś akurat mój wpis wyrwany z kontekstu, który miał tylko na celu pohamowanie naganiania na kupno. To była moja odpowiedź do linka do sklepu z najwyższymi obecnie cenami tych okularów do porównania. Nie miałem zamiaru oceniać, czy cena sprzedającego jest wysoka czy niska. Moim zdaniem cena za te wystawione do sprzedaży okulary była akceptowalna i w obecnych warunkach sensowna, zwłaszcza, że okulary są w stanie sklepowym. Takie nieuczciwe porównywanie i naganianie moim zdaniem jest nie w porządku. I tylko tyle. Czytać trzeba ze zrozumieniem.
 7. Tak, tak, jasne. Jest ktoś, kto nie ma znajomego w GB? Heh. Europa? Proszę bardzo https://www.teleskop-express.de/shop/advanced_search_result.php?XTCsid=dgqcuu4bs9g2cks1ci8rgirbu0&keywords=pentax&suchdas=OK A nie podawanie najdroższego obecnie sklepu dla porównania. Przepraszam za zaśmiecanie ale jak widzę takie coś, to ciężko się pohamować. Nie porównujmy do chorych cen w Astroshop, gdy jest wiele innych sklepów w UE gdzie jest o wiele taniej niż tam.
 8. Porównywanie obecnie do cen w astroshop to żart. Tam odlecieli z cenami. Tu sobie popatrz. https://www.firstlightoptics.com/pentax.html
 9. Odbiegacie od tematu. Tutaj doradzamy jaki teleskop kupić za określoną kwotę dla początkującego. Okulary i złączki kątowe zostawmy na później. Tak szczerze, to sam teraz nie wiem, który z tych dwóch proponowanych przeze mnie teleskopów bym wybrał. Bresser czy Meade. Każdy z ich montaży ma jakieś mankamenty. Bresser - brak mikroruchów, ale jeżeli chodzi super płynnie i lekko to może to nie być problem, Nie wiem tego. Meade - mikroruchy z ograniczeniami, brak możliwości wyważenia teleskopu, gdy założy się ciężki okular i złączkę kątową. Może opadać. A na pewno ciężej będzie
 10. Jeśli mogę zamieszać jeszcze w głowie, jest jeszcze coś z mikroruchami: https://www.raig.pl/teleskop-meade-infinity-102-az-b299/ Praktycznie to samo co ten Bresser a mikoruchy do dużych powiększeń w pogoni za planetami pomogą. Szczerze mówiąc ja bym wziął tego Meade.
 11. http://helpdeski.pl/brak-litery-s-komputer-hp/
 12. Inaczej "złączka kątowa", to ustrojstwo w które wsadzasz okular dzięki czemu można obserwować pod kątem (lustrzana lub pryzmatyczna). Te dawane do zestawów Bressere są podłej jakości. Można taką używaną złączkę kątową kupić na giełdzie, będzie o wiele lepsza a koszt to ok. 50-60 zł.
 13. https://www.raig.pl/teleskop-bresser-messier-firstlight-ar-102600-nano-az-b14cc/?otcountry=PL&gclid=CjwKCAiA6aSABhApEiwA6Cbm_4Io45eNA5v9S3bQJlmkgRnw-588B__pOLGy4lfszkCCnHpvaSUIdxoCkmoQAvD_BwE Taka opcja do rozważenia. Ale do wymiany kątówka i trzeba dokupić min. 2 porządne okulary.
 14. Ale te ceny obecnie to... porażka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.