Jump to content

Hamster

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  900
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

85 Neutral

About Hamster

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kielce
 • Sprzęt astronomiczny
  Omegon Twinmaster AZ, SW AZ-GTi, Refraktor Bresser Messier 127/635, MAK 127, Refraktor Celestron 102/500, Zeiss Jenoptem 7x50W, Celestron Ultima 30mm, Barlow APO Ultima 1,25'', ES28, ES24, WO20, MEADE 5000 HD 12mm i 9mm

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  2788966
 • Skype
  hamster_pl

Recent Profile Visitors

1,799 profile views
 1. Mylisz się. To nie fakty się podciąga, czyli nagina i fałszuje pod własne teorie, tylko teorię dopasowuje do faktów.
 2. Wiem, że pytanie było do kolegi Mariusza ale, że jestem uczynny, to odpisałem że nie warto tego czytać. Szkoda czasu na pierdoły.
 3. Znalazłem toto w necie. To z bloga jakiegoś nawiedzonego starszego fizyka. Wpis ten jest odpowiedzią na okropny paszkwil jakiegoś innego oszołoma. Tego drugiego nie będę cytować, bo można puścić pawia. Ogólnie mieszanina faktów z półprawdami zrobiona albo celowo albo z niewiedzy. Czyli standardowe podciąganie faktów pod własne założenia i teorie. Im bardziej niezgodne z faktami tym gorzej dla faktów.
 4. Pręt od Adventurera nie pasuje, bo ma gwint M8. Tu jest potrzebny pręt z gwintem M12.
 5. Nic nie trzeba wiercić i gwintować. Tam już jest gwint na pręt przeciwwagi M12. Ja się nakombinowałem z prętami a najlepszym i najtańszym rozwiązaniem było kupienie na Allegro "M12x240 ŚRUBA ZAMKOWA GRZYBKOWA". Do tego oryginalna przeciwwaga od SW Adwenturera i jest gitara.
 6. No ładny opis. Też wpadłem na ten pomysł zestawu wyjazdowego, setup nawet mam podobny, tylko zamiast ED80 zwykły refraktor 102/500. Moim zdaniem, te nogi nie nadają się pod cięższy sprzęt, można na nich jedynie powiesić lustrzankę do astrofoto. Ja z miejsca dokupiłem stalowe 1.5'' od AZ4 i adapter 3/8 https://www.firstlightoptics.com/alt-azimuth/astro-essentials-3-8-photo-adapter-for-heq5-az5-tripod.html i teraz jest stabilnie jak powinno być. Są sklepy które oferują same głowice (nie wiem czy w Polsce ale np. tu można kupić na części https://www.firstlightoptics.com/search/for/az+gti/ Ale uwaga, jest też uboższa wersja AZ-GTe, która różni się tylko tym, że nie posiada podwójnych enkoderów. Do tego zestawu warto zakupić SkySafari 6 Plus. Po zainstalowaniu go na np. większym tablecie można łatwo i przyjemnie sterować tym montażem. Super rzecz dla leniwych, nie znających dobrze nieba, tych którzy mają mało czasu lub też na pokazy nieba dla innych. A i jeszcze jedno. Można upgradować soft do tego montażu do wersji AZ/EQ (wybór przy starcie aplikacji). Gdy postawi się go na klinie paralaktycznym, eliminujemy rotację pola i podobno całkiem ładnie prowadzi w astrofoto.
 7. Sprzedam nową, praktycznie nieużywaną lornetkę do mega szerokich pól produkcji japońskiej. Informacje producenta: https://hutech.com/hinode-bino/hinodebino1.pdf Dekielki na okulary były oryginalnie w takim stanie jak na zdjęciu. Cena 550 zł z wysyłką DHLem
 8. Za późno, wszyscy już to widzieli
 9. O! czyli schemat który wrzuciłem nie zawiera tego układu SWA.
 10. Oczy bolą jak się to czyta ale nic to. Też mi się kiedyś ten WO rozsypał. W tej chwili mogę Ci podrzucić taki schemacik układów soczewek w różnych typach okularów. Popatrz na układ Wide-Angle.
 11. W tej kwocie mam takie dwie propozycje: Coś do szerokich pół za miasto pod ciemnie niebo: https://www.firstlightoptics.com/sky-watcher-az-gti-wifi/sky-watcher-startravel-102-az-gte.html lub coś do US i Księżyca nawet z miasta: https://www.firstlightoptics.com/sky-watcher-az-gti-wifi/sky-watcher-skymax-127-az-gti.html Z tym że nogi tego statywu są słabe i raczej trzeba by wymienić na coś stabilniejszego ale za to są lekkie na wypady i wystarczające aby powiesić na tym lustarzankę do astrofoto. Montaż po doposażeniu w głowicę paralaktyczną można przestawić w tryb EQ. Złotym środkiem byłby ED100 ale trzeba by dołożyć.
 12. Jeżeli po dodaniu do pliku hosts wpisu: 80.82.22.69 www.astromaniak.pl (wpis musi być bez # na początku) i nie zadziała, to trzeba wyczyścić cache DNSa. Należy otworzyć okno wiersza poleceń cmd.exe i wpisać komendę: ipconfig /flushdns I zadziała.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.