Jump to content

Hamster

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  970
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hamster

 1. Hamster

  AstroTAbak

  Często korzystam planując nowe zakupy. Dla tych, którzy by chcieli a jeszcze nie mają załączam. AstroTAbak.zip
 2. Wczoraj przelew, dziś szczepionka. Howgh! Jak by to powiedział Winnetou
 3. Standard 1,25'' BBHS w zależności od źródła przelot 34-35mm a zwykła pryzmatyczna przelot 32mm. W sklepach opisy są poplątane.
 4. Jeżeli jesteś zaineresowany taką szrokokątną japońską astrolornetką z regulacją ostrości https://www.firstlightoptics.com/all-binoculars/hinode-super-wide-binocular.html To PW. 420zł z wysyłką. Oczywiście jeżeli ktoś inny będzie zainteresowany, to też zapraszam. To 50% ceny sklepowej. Praktycznie nieużywana. Leży i się marnuje.
 5. Okular SW 9mm 66o totalna padaczka pod względem wrażliwości na nieosiowe patrzenie. Pozbyłem się tego badziewia natychmiast.
 6. Aż strach przeglądać forum, bo można zostać sępem. Jak coś, to nie jestem zainteresowany
 7. Tak, racja, są tam też informacje o wyciekach danych osobowych, hasłach, numerach telefonów, które zostały skradzione z bazy danych danej strony. Czasem są to pełne nasze dane a czasem tylko email. W zależności co podawaliśmy lub jak ktoś zapisał nas np. swoim telefonie w np. apce do kontaktów jak to jest w jednym z moich przypadków.
 8. W Morelach wyciekły nie tylko adresy e-mail użytkowników ale też hasła i nawet pesele tych którzy kupowali na kredyt, i to było bardzo niebezpieczne. Trzeba było czym prędzej zmienić hasło logowania. A na powyższej stronie którą podałeś można tylko zobaczyć, czy nasz adres e-mail jest na liście mailingowej spamerów. W moim przypadku, rok temu był tylko ten, którym się logowałem na Morelach, teraz są już wszystkie trzy które używam prywatnie. Adresy te mogły zostać skradzione z dowolnej słabo zabezpieczonej strony, gdzie zakładałem konto. NIGDY nie należy podawać takiego samego hasła przy
 9. Tak mi się skojarzyło z tej dyskusji tu:
 10. Pechowy start przygody z nocnym niebem. Dobrze, że reszta pieniędzy szybko wróciła na konto. Przy takich zakupach międzynarodowych przydaje się konto walutowe w banku, często jest ono teraz darmowe a już absolutnie opłacalne jest posiadanie teraz darmowej karty i konta w Revolut Bank. Wymiana waluty po minimalnych kosztach operacji międzybankowych. Można ją podpiąć pod PayPala o zapomnieć o spreadzie. I co teraz? Masz jeszcze ochotę na jakiś zakup sprzętu? O nowym na razie można zapomnieć. W sklepach pustki w tym przedziale cenowym. W Polsce zostały tylko zabawki lub droższe sprzę
 11. Dzisiaj w teleskopy.pl był ale się zbył. Niestety takie czasy, że towar schodzi a nowych dostaw nie ma. Widać ludzie czytają forum i kto szybszy ten w teleskopach.pl kupił. Szkoda tylko, że nie udało się kupić w dobrej cenie w sklepie Raig, tam też jak widać wykupili. Mam nadzieję, że bez problemu zwrócą pieniądze. Póki co, to chyba zostaje krajowa giełda i polowanie na coś podobnego.
 12. Kurczę, słabo to widzę. Na stronie jest informacja, że sprzęt jest wyprzedany. Chyba pozostało tylko prosić o zwrot pieniędzy.
 13. Dla mnie na tyle mało, że zmieniłem refraktor f/5 na f/5,8 a ES 24 został, bo to fajny okular. Nie polecam innego 24, bo nie mam.
 14. Nie polecam ES24 68* do refraktora f/5, bo da dobrze skorygowane pole tylko w ok. 80%. Bardzo dobrze się sprawuje dopiero w f/5,8.
 15. No to ja nie widzę przeciwwskazań. Więcej. Będziesz mógł robić dodatkowo, jako bariera antywirusowa
 16. A który domek jest z widokiem na plac zabaw dla dzieci? Najbliżej placu. Wie ktoś?
 17. Szukacze można wylicytować na Allegro z wpłatą na WOŚP https://allegro.pl/oferta/szukacz-sky-watcher-z-krzyzem-6x30-do-teleskopu-10179158616 https://allegro.pl/oferta/szukacz-celestron-z-krzyzem-6x30-do-teleskopu-10179139580
 18. Nie wiem dlaczego zacytowałeś akurat mój wpis wyrwany z kontekstu, który miał tylko na celu pohamowanie naganiania na kupno. To była moja odpowiedź do linka do sklepu z najwyższymi obecnie cenami tych okularów do porównania. Nie miałem zamiaru oceniać, czy cena sprzedającego jest wysoka czy niska. Moim zdaniem cena za te wystawione do sprzedaży okulary była akceptowalna i w obecnych warunkach sensowna, zwłaszcza, że okulary są w stanie sklepowym. Takie nieuczciwe porównywanie i naganianie moim zdaniem jest nie w porządku. I tylko tyle. Czytać trzeba ze zrozumieniem.
 19. Tak, tak, jasne. Jest ktoś, kto nie ma znajomego w GB? Heh. Europa? Proszę bardzo https://www.teleskop-express.de/shop/advanced_search_result.php?XTCsid=dgqcuu4bs9g2cks1ci8rgirbu0&keywords=pentax&suchdas=OK A nie podawanie najdroższego obecnie sklepu dla porównania. Przepraszam za zaśmiecanie ale jak widzę takie coś, to ciężko się pohamować. Nie porównujmy do chorych cen w Astroshop, gdy jest wiele innych sklepów w UE gdzie jest o wiele taniej niż tam.
 20. Porównywanie obecnie do cen w astroshop to żart. Tam odlecieli z cenami. Tu sobie popatrz. https://www.firstlightoptics.com/pentax.html
 21. Odbiegacie od tematu. Tutaj doradzamy jaki teleskop kupić za określoną kwotę dla początkującego. Okulary i złączki kątowe zostawmy na później. Tak szczerze, to sam teraz nie wiem, który z tych dwóch proponowanych przeze mnie teleskopów bym wybrał. Bresser czy Meade. Każdy z ich montaży ma jakieś mankamenty. Bresser - brak mikroruchów, ale jeżeli chodzi super płynnie i lekko to może to nie być problem, Nie wiem tego. Meade - mikroruchy z ograniczeniami, brak możliwości wyważenia teleskopu, gdy założy się ciężki okular i złączkę kątową. Może opadać. A na pewno ciężej będzie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.