Jump to content

Jan Kowalski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

203 Good

About Jan Kowalski

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Siemianowice Śląskie

Recent Profile Visitors

611 profile views
 1. Niestety Charon_X, zasięg graniczny w centrum fotki to około 12 mag, sprawdź sam.
 2. Seg, byś nie czuł się jakoś specjalnie wyróżniony chińska kątówka dwucalowa:
 3. Panorama z dwóch fotek. Canon 80d plus Sigma18-35 art.
 4. Porównaj dwa obrazki, teraz identyfikacja jest prosta. Nie chciało mi się wierzyć że skubaniec się zarejestrował.
 5. U mnie warunki naprawdę kiepskie, obraz mocno zdegradowany. Jeden pstryk z canona, 14h 57m.
 6. Oj, działo się Sreberka z Siemianowic,21.06.2019.
 7. Warto Bellatrix wspomnieć, że za nie cały milion lat Menkalinan zostanie najjaśniejszą gwiazdą na niebie. W okresie swego królowania osiągnie maksymalną jasność zaledwie -0,40 wielkości gwiazdowej, a zatem nieco mniej od dzisiejszego Canopusa. Nie jest to wiele, jeśli się weźmie pod uwagę spektakl jaki się rozegrał około czterech milionów lat temu za sprawą Murzima i Adary, kiedy to świeciły te gwiazdy z jasnością Wenuski (w swym minimum). Znacznie wcześniej nieźle poczynały sobie zety Zająca i Strzelca. Wszystkie te sensacyje na podstawie pierwszej redukcji danych z sondy Hipp
 8. Błękitno- srebrne draperie zdobiące niebo nad północnym i północno-wschodnim horyzontem dzisiaj o świcie (20. 06. 2017).
 9. Rankiem 12 lutego grupa ratowników TOPRu wybrała się wspinać na Filar Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego, potocznie zwanego Mięguszem lub po prostu MSW. Po dojściu pod ścianę dostrzegają na jednym z pierwszych wyciągów, tej samej drogi którą chcieli pokonać, wiszącego na linie wspinacza. Szybko dochodzą do niego, niestety, stwierdzają zgon. Warszawski taternik wybrał się na solowy wspin tego samego dnia nieco wcześniej, odpadł i zawisł na linie asekuracyjnej. W Wyniku upadku i odniesionych obrażeń albo uduszenia zmarł. Toprowcy proszą o pomoc kolegów z centrali. Startuje śmigłowiec. Z po
 10. MSW zabrał nam tłumacza. Tłumacz, kto to taki?
 11. M104 Sombrero https://en.wikipedia.org/wiki/File:M104_ngc4594_sombrero_galaxy_hi-res.jpg
 12. Młody Księżyc nad Liptowskimi Kosturami oddzielonymi Niżnią Liptowską Ławką, na około godzinę przed zakryciem mi Sagittarii. Piątka, spod schroniska.
 13. A wczora z wieczora nad południowo-zachodnim horyzontem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.