Jump to content

Jan Kowalski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

162 Good

About Jan Kowalski

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Siemianowice Śląskie
 1. Oj, działo się Sreberka z Siemianowic,21.06.2019.
 2. Warto Bellatrix wspomnieć, że za nie cały milion lat Menkalinan zostanie najjaśniejszą gwiazdą na niebie. W okresie swego królowania osiągnie maksymalną jasność zaledwie -0,40 wielkości gwiazdowej, a zatem nieco mniej od dzisiejszego Canopusa. Nie jest to wiele, jeśli się weźmie pod uwagę spektakl jaki się rozegrał około czterech milionów lat temu za sprawą Murzima i Adary, kiedy to świeciły te gwiazdy z jasnością Wenuski (w swym minimum). Znacznie wcześniej nieźle poczynały sobie zety Zająca i Strzelca. Wszystkie te sensacyje na podstawie pierwszej redukcji danych z sondy Hipparcos. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najjaśniejszych_gwiazd_według_jasności_wizualnej
 3. Błękitno- srebrne draperie zdobiące niebo nad północnym i północno-wschodnim horyzontem dzisiaj o świcie (20. 06. 2017).
 4. Rankiem 12 lutego grupa ratowników TOPRu wybrała się wspinać na Filar Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego, potocznie zwanego Mięguszem lub po prostu MSW. Po dojściu pod ścianę dostrzegają na jednym z pierwszych wyciągów, tej samej drogi którą chcieli pokonać, wiszącego na linie wspinacza. Szybko dochodzą do niego, niestety, stwierdzają zgon. Warszawski taternik wybrał się na solowy wspin tego samego dnia nieco wcześniej, odpadł i zawisł na linie asekuracyjnej. W Wyniku upadku i odniesionych obrażeń albo uduszenia zmarł. Toprowcy proszą o pomoc kolegów z centrali. Startuje śmigłowiec. Z pokładu Sokoła dwójka ratowników desantowała się na półce w kominie, w pobliżu miejsca wypadku, po zapakowaniu ciała do noszy przeniesiono je na linie na Morskie Oko, a następnie przetransportowano do Zakopanego. Pojutrze mija dziewiąta rocznica tych smutnych wydarzeń. R.I.P.
 5. MSW zabrał nam tłumacza. Tłumacz, kto to taki?
 6. M104 Sombrero https://en.wikipedia.org/wiki/File:M104_ngc4594_sombrero_galaxy_hi-res.jpg
 7. Młody Księżyc nad Liptowskimi Kosturami oddzielonymi Niżnią Liptowską Ławką, na około godzinę przed zakryciem mi Sagittarii. Piątka, spod schroniska.
 8. A wczora z wieczora nad południowo-zachodnim horyzontem.
 9. Pierwszy na myśl przychodzi Jukatan, ale raczej obstawiam Quebec.
 10. To jest statek Lucynki, zasadziła się na Twardowskiego.
 11. Dopiero kiedy przy nim stoisz oddaje skalę. Ślimaki i ślimacznice są Twojej produkcji? Gratulacje!
 12. U mnie wieczorem subtelnie, za to nad ranem spektakl.
 13. Opozycja Księżyca i Marsa, rzekłbym opozycja totalna, a wszystkiemu przygląda się Saturn i AntyAres. Ciekawie wyglądała chwila kiedy Księżyc przysłoniła gęsta chmura, momentalnie jasność Marsa rosła, stawała się żarówiasta.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.