Jump to content

dyspa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutral

About dyspa

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  Astro, muzyka (sprzęt HI-END)
 • Sprzęt astronomiczny
  Meade LightBridge 8" deluxe, Nagler 31

Recent Profile Visitors

1324 profile views
 1. Witam, kupię lornetkę jak w temacie. Pozdrawiam
 2. Witam moim zdaniem to "różowe" jest po całym obwodzie tylko znika w cieniu tubusa.
 3. A cena jeśli to nie tajemnica handlowa:)
 4. Jak najbardziej możesz podpiąć swojego Nikona potrzebujesz stosownej przejściówki do podłączenia korpusu z 2" wyciągiem. Ale to ma sens przy krotkoczasowej ekspozycji tak jak wspominasz np księżyc
 5. Jak najbardziej dla amatora. Na etapie na którym jestes (domyślam się że tak naprawdę dopiero uczysz się nieba) są moim zdaniem tylko dwie opcje lornetka lub właśnie Dobson. Lornetka pozwoli Ci poznać gwiazdozbiory wyłapać jaśniejsze DS-y wyłapać układ księżyców Galileusza wokół Jowisza a poza tym przyda się przyrodniczo. Dobson klasy 6" da większe możliwości poprzez większą zdolność zbierania światła i większą rozdzielczość umożliwi zmianę powiekszen (mając kilka okularow) jednak trudniej nim upolować dany obiekt a to ułatwi luneta celownicze zainstalowana na tubusie. Reasumując jeśli chcesz coś więcej dostrzec na niebie stanowczo Dobson. Tylko nie zapomnij że raczej nie nadaje się on na balkon więc trzeba go znosić na podwórko bądź do samochodu i czmychnac pod ciemne niebo.
 6. Noszę się z zamiarem nabycia lornetki Delta Optical Extreme 10.5x70 ED. Jeśli ktoś z szanownych użytkowników forum chce się pozbyć takowej proszę o info na priv.
 7. Jak na Merkurego pełen szacunek świetne foto.
 8. Jeśli rozbijał bys statyw z montażem chętnie wziął bym stalowe nogi.
 9. dyspa

  Znowu M13

  Fajny klimat i załapały się "kłaczki".
 10. W sumie też chciałbym się dowiedzieć:)
 11. Mnie obie fotki się podobają i to bardzo:). Wspomniałeś, że o frajdę chyba tutaj chodzi i zgadzam się w 100%. Satysfakcja z tego typu (samodzielnie zrobionych) fotek jest niesamowita. Moi przedmówcy mają wiele racji z tymi wskazówkami, jednakże zachęcają Cię do wyciągnięcia maximum z posiadanego sprzętu (drzemiącego w nim potencjału) i oceniają to co prezentujesz w "kategoriach niemal absolutnych". Próbuj dalej. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.