Jump to content

M.M.M.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Neutral

About M.M.M.

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

1949 profile views
 1. Ja mam podobny set up i wiozę go na mini PC oraz astrolinku od jolo. Mini PC zapewnia akwizycję, platesolving, guiding, sterowanie montażem natomiast astrolink steruje grzałkami, focuserem oraz zapewnia zasilanie wszystkim elementom.
 2. Nie zaszkodzi. To naprawdę super konstrukcja w niezłej jak na możliwości cenie.
 3. Niekoniecznie, można porty i grzałki skonfigurować na pc i odpalić bez niego
 4. Dzięki czegoś większego niż planety oczywiście niewiele bym złapał refraktorkiem 71/432
 5. Dzięki, mam Stellarium, wypatrzyłem Crescent Nebula. Do planet nie chce mi się wyciągać Newtona, więc szukam czegoś większego
 6. Witajcie, Mocno ograniczony czasem, nie wystawiałem sprzętu przez ostatnie kilkanaście dni. Planuję jednak połapać trochę fotonów w czerwcu. Czy możecie mi pomóc wskazać ciekawe obiekty które są warte uwagi teraz, ze wskazaniem na niebo SE-S-SW oraz bieżące warunki (krótka noc) ? Pozdr
 7. Taka drobna różnica między FB a Astropolis tam ochy i achy, 'jakie to zaj...iste' , tutaj - 135 defektów naszego idealnego ujęcia No, ale to stymuluje rozwój.
 8. M.M.M.

  Windows 10

  Używam od pół roku z mini PC, powiedziałbym że jest ok z kamerami ASI. Mam z nim inne problemy jak np użycie zasobów i wyższe wymagania, więc idealnym systemem nie jest.
 9. brrrrr wygląda fatalnie ale ładnie się usuwa flatami.
 10. Gdzie może być posadowiona ta kropa ze zdjęcia po prawej? Mam taką samą i chciałem ją usunąć
 11. Ludzie o życie walczą. Spekulanci zaś - czekają aż ceny spadną niżej
 12. https://allegro.pl/oferta/zasilacz-mean-well-hlg-185h-12a-156w-13a-12v-5429436535?snapshot=MjAyMC0wMi0yNFQxNTozMjoxNC42NjRaO2J1eWVyOzBjMjA3YjNiMjEwZTU4ODBjNWZiMTlmN2RjNTYwMjE5ODRkMzI0MDU1NDUxOTg2MzQ1MGJjMTM1M2Y5ZjkwMWM%3D z rekomendacji Taysona. Dolutowałem kable z obu stron, zmieniłem wtyk z dc na xt60, ustawiłem napięcie na 12,6v. Przy poprzednim spadek napięcia wyniósł 0,6V z 12,0 i to już było za dużo do stabilnej pracy montażu i kamerek. Teraz odpukać - wszystko działa. Spadek bez wymiany przewodów 12v od astrolinka do urządzeń wynosi 0,2 i nie widzę na razie konieczności sięgania po grubsze.
 13. Dzięki, nie zauważyłem. Nie będę z tym nic robić, chciałem na szybko zobaczyć jak może kolor wyglądać. To tylko 20 minut złapane na szybko podczas testów nowego zasilania i łapania ostrości na nowych filtrach.
 14. Dzięki wessel Ty na pewno masz pixa pomożesz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.