Jump to content

Amator-astro

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About Amator-astro

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów
 • Zainteresowania
  astronomia - amatorsko, muzyka,jazda rowerem, czytanie ksiazek astronomicznych i historycznych
 • Sprzęt astronomiczny
  Lornetka astronomiczna TPL Giant 15x 70 + statyw
  Dobson 8 cali Flex
  Okular TS HR planetary 6mm, Meade 14 mm 82",Meade HD-60/18 mm

Recent Profile Visitors

1397 profile views
 1. Poszukuję archiwalnych nr czasopisma nr brakujące: 1/4/ czaly rocznik z roku 2013 i nr 29
 2. Jak lubisz ,,sadomaso" to gratulacje z 14 calami i jego przenoszeniem.
 3. Czyli co krzywdę sobie zrobiłeś na takim montażu, nadziałeś się na niego czy co? A może po prostu jesteś ciapa przysłowiowa? Jakos nie widziałem żeby jakiś montaż był az tak niebezpieczny. Nosząc dobsona tez ci może żyłka pęknąć lub możesz uszkodzić kręgosłup niosąc ta KROWĘ dobsona.
 4. Dobson ogólnie to nieporęczne krówsko nawet w wersji 8 cali. Gdybym miał go targac więcej jak 20 metrów w zyciu bym sie nawet na 8 cali nie zdecydował. Lepiej w tej kwestii wypadają teleskopy na EQ tylko to jeszcze droższe. Posiadam teleskop dobsona 8 cali. Jest tylko dlatego tak popularny bo tani nic poza tym. Nie bez przyczyny nazywany łamaczem karków, patrzenie w zenicie to jedna wielka katorga.
 5. Kurde kto robi przelewy jakiekolwiek z osoba postronna na odległośc i tym bardziej na zahranicznym portalu giełdowym?? Ja zawsze w takiej sytuacji przelew za pobraniem i tylko i wyłacznie.
 6. Najgorzej to jest ze sprawą giełdy. Ktoś zrobił przelew a forum znikło :/// (na szczęście mnie to nie dotyczy)
 7. Dla jednego osobnika nawet dobre że chwile nie ma dotepu do Astromaniak. Zamiast fuczec na forum wróci na chwile do realnego świata :)) A tak na powaznie to dobrze wiedzieć dlaczego sie nie da na Astromaniaka wejść myslałem że to juz koniec.
 8. Tupiecie nóżkami jak małe dzieci i do tego płacząc że wam zabawke wzieli. Tak to porównuje do zmiany loga Astromaniaka. Smiech na sali jak dla mnie. Biore popcorn i czytam całośc od poczatku bo komedia niezła. Parodia sie z tego zrobiła. Dziekuje za uwage.
 9. Czyli ktos jednak sie postarał gratulacje.
 10. A to tak to nie chce bo miesiac temu pogrzeb był. Myslałem że gdzies to na jakiejs stronie powystawiał.
 11. To raczej koniec astrokraka w takim razie. A gdzie to wyprzedaja wogole jak juz napisałes o wyprzedazy?
 12. peter5 czy mamy rozumiec że jes całkowita likwidacja sklepu? Jest to pewna informacja?
 13. To samo nie działa od samego rana. Czyli może byc że padło całkiem.
 14. U siebie jako pośrednie powiększenie używam Meade UWA pole 82" moim zdaniem idealne do oglądania np. mgławicy w Orionie a także innych obiektów. Z tym powiększeniem wczoraj podczas obserwacji da się zauważyć ciemniejszej miejsca w M42
 15. Po pierwszym tescie z okularem Oriona powiem tylko tyle że ogniskowa 32 mm jest maksymalna jaka wogóle nadaje sie do tego teleskopy czyli 8 cali. Powyżej tej ogniskowej bedzie widoczne LW w okularze co nie jest wskazane i jak dla mnie denerwujace oraz na wstepie by go wyeliminowało. Ogolnie wrazenia obserwacyjne dzienne pozytywne. Nie widac żadnych problemów z obrazem (obraz domów i drzew ostry do samego końca z naturalnymi barwami i czerwony to czerowny a biały to biały kolor). Kolor powłok zielony. Z okularem dostaje sie tez ściereczke do czyszczenia optyki. Zatyczki górna jak i dolna z miek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.