Jump to content

BlackPitchPL

Społeczność Astropolis
 • Posts

  226
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Sprzęt astronomiczny
  Obecnie Oczy.

Recent Profile Visitors

1604 profile views

BlackPitchPL's Achievements

156

Reputation

 1. A dawno mnie tu nie było to sobie wkleję taki re processing M31 z 2016 roku ( to z okazji odnalezienia materiału w zepsutym laptopie). Nie jest to nic idealnego ale myślę że efekt jest dużo lepszy od tego z przed 2 lat. Brak dark bias i flat przez co ciężko było wyrównać tło szczególnie rogi a jak wam się widzi ?
 2. Kurczę @wessel nie podjudzaj bo kupię RC i się będę męczył ale kto nie ryzykuje nie pije szampana . i tak link do fotki z zestawu rc8 i asi 1600 mi takie fotki by wystarczyły ... https://www.astrobin.com/full/374850/C/?nc=all
 3. No to ja czegoś nie pojmuję bo na AstroBin można znaleźć zdjęcia budżetowych GSO RC które wygrywały Image of the Day więc niby czemu miały by nie dawać rady ? Kamerki w nich stosowane też wstawiane na chybił trafił bo i cmos(1600) i ccd chyba najlepiej samemu spróbować i tyle dużo zależy czego oczekujesz od zdjęcia.
 4. Zgadzam się z Tomek96 Mono powala na kolana super zdjęcie.
 5. Po pierwsze primo to pytanie brzmi czy w Pix masz ustawione aby zczytywał klatki w trybie RAW ( szczególnie jesli mówimy tu o DSLR), po drugie primo to bardzo ważne jest aby ustawić tak zwany bayer pattern jeśli go źle ustawisz to mogą wyść magiczne artefakty. Aby pozbyć się zielonego można użyć SCNR ( jeśli dobrze pamiętam) lub ColorCalibration ( w sumie to ta funkcja powinna być użyta jako pierwsza). Wiem że nie ma sensu robić tego na JPG ale tu masz swoją fotkę przepuszczoną przez ADB CC HDR SCNR DBE BE czyli podstawowe funkcje w PIX
 6. Jeśli chodzi o pix to nie polecam ci używać unsharp mask zysk jest bardzo mały a czasem nawet psuje zdjęcie. Pix jako potężny kombajn posiada dużo lepsze rozwiązania np MLT, MMT, HDRMT, zazwyczaj bardzo często stosuje się kombinacje (pixmath) dwóch obrazów po wyostrzeniu w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu. Dużo osób które korzysta z PS często chwyta się funkcj unsharp mask ( podobno taka jest w PS nie mam to nie wiem czy napewno) a w PIX daje zupełnie inne efekty.
 7. Ciekawe tutaj wygląda lepiej niż na sąsiednim fromu. Jak zawsze pięknie
 8. Fajna fotka i faktycznie wygląda jak z RC a nie z ed80 :). Tak jak już wspomnieli inni z czasem wszystko przyjdzie wklejam ci moje nieszczęsne próby wyciągnięcia czegoś ze zdjęcia obróbka jedynie w PIX. Za dużo nie kombinowałem tyle co program wyciągnął i wycinałem tło aby zataić szumy :)(może i za mocno ale jest 3 rano to musi być ciemno)
 9. Myślę że posiadając zautomatyzowane obserwatorium nie ma większego znaczenia czym zbieramy bo możemy uzbierać taką ilość materiału która pozwoli uzyskać podobne efekty czy to z rasa czy z apo czy też z innych. Różnica tylko w czasie ekspozycji i tak można 100 godzin zbierać na zwyklaku lub 10 godzin na super sprzęcie a afekt będzie taki sam.
 10. Gratuluję pierwsze koty za płoty jeśli chcesz możesz zawsze wstawić stack do zabawy dla innych aby zobaczyć obróbkę z innej prespektywy. Chętnie pobawił bym się i zobaczył co tam jest w materiale ( którego nie ma za wiele) i przetestował funkcję w Pix do usuwania magnety jaka jest na twoich gwiazdach. np. ( użyte tylko 1 wyrażenie w PixMath)
 11. Niby ładnie rozdzielone gwiazdy i widać że robione z dużej "rury" ale chyba maska na gwiazdy trochę wyszła poza ich obszar (jedynie przy tych w samym srodku) i takie jakieś nienaturalne w odbiorze. Oczywiście samo zdjęcie podoba mi się jednak wolę trochę ostrzejsze / przeostrzone mgławice.
 12. Też myślałem o tym teleskopie i jestem bardzo ciekaw jak ci się będzie układać współpraca z tym zestawem skala super.
 13. Czy Filtry które zamówiłeś są do F2 ? czy tylko takich filtów można używać ?
 14. Super kubaman sprzęt klasa no i fotka niezła. Cieszy mnie niezmiernie fakt że już prawie uporałeś się z problemami technicznymi no i czekam na więcej fotek w twoim wykonaniu.
 15. A masz jakieś wyrażenie ograniczające klatki mające być użyte do stackowania ? np Eccentricity powyżej 0.6 mająbyć odrzucone (tak tylko dla przykładu) i ostatnie pytanie czy porównałeś wyniki pierwszej połowy drugiej połowy oraz stack z całości ? czy ostateczny stack ma również dziwne kolory ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.