Jump to content

RadekK

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

208 Good

1 Follower

About RadekK

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

1954 profile views
 1. Każdym, które służy do stackowania klatek... DeepSkyStacker, Siril...
 2. To podaj median FWHM ze stack'a dla każdego kanału
 3. C ' e s t g e n i a l !!!
 4. Świetne zdjęcie w tej skali! W ogóle nie słuchaj tego szumu, który wypełnia tło. Tło to jest właśnie jego miejsce.
 5. Nieaktualne. Do zamknięcia
 6. @kubaman tu masz kolejny przykład na to czego ostatnio szukałeś
 7. Problem przepustowości (o ile jest) można obejść na kilka sposobów. Ja na co dzień podłączam Rpi do domowego routera. Wtedy RPi łączy się w trybie klienta i osiąga wysokie prędkości typowe dla trybu AC i 5GHz. W terenie z pozoru jesteś skazany na Astroberry Hotspot... ale nic bardziej mylnego. Wystarczy na telefonie włączyć tethering i podłączyć RPi do AP na telefonie. To jest opcja bardzo dobra, bo rozwiązuje nie tylko problem transferów, ale również braku zegara czasu rzeczywistego (RTC) w RPi. Innymi słowy używając telefonu jako AP masz dobry czas i dobry transfer ;-)
 8. Region wifi ustawiony w systemie możesz sprawdzić za pomocą: iw reg get Listę obsługiwanych kanałów możesz sprawdzić za pomocą: iwlist wlan0 frequency Aktualny stan interfejsu możesz sprawdzić za pomocą: iw wlan0 info Przed chwilą wykonałem test i zmieniłem ręcznie (edytując plik a nie klikając w NetworkManager) konfigurację Astroberry HotSpot: sudo nano /etc/NetworkManager/system-connections/HotSpot.nmconnection Zmieniłem band=bg na band=a Po zmianie zrobiłem pełny reboot. Wynik operacji: $ iw wlan0 info Interface wlan0 ifindex 3 wdev 0x1 addr dc:a6:32:20:b7:d0 ssid astroberry type AP wiphy 0 channel 36 (5180 MHz), width: 20 MHz, center1: 5180 MHz txpower 31.00 dBm A na PC który podłączyłem do sieci astroberry: $ iwconfig wlp6s0 IEEE 802.11 ESSID:"astroberry" Mode:Managed Frequency:5.18 GHz Access Point: DC:A6:32:20:B7:D0 Bit Rate=72.2 Mb/s Tx-Power=22 dBm Retry short limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off Power Management:on Link Quality=56/70 Signal level=-54 dBm Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:0 Invalid misc:24 Missed beacon:0 Działa w trybie AC na paśmie 5GHz. Bit rate 72.2 Mb/s więc szału nie ma, ale może to kwestia zasięgu.
 9. W jaki sposób konfigurujesz HotSpot? NetworkManager'em czy ręcznie? Spójrz na logi i zobacz w jakim trybie odpala się interfejs za pomocą iwconfig
 10. Hotspot 5GHz wymaga ustawienia regionu dla WiFi. Bez tego nie zadziała. Możesz to zrobić np. za pomocą raspi-config
 11. Wait a minute... Przecież tu wyraźnie widac że wszystkie rogi, poza prawy-dolny, odjeżdżają
 12. https://stargazerslounge.com/topic/349258-sale-pending-free-tair-3s-with-defective-aperture-ring/
 13. Matko boska! Ty masz tyle zakładek otwartych w przeglądarce??? :-D
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.