Jump to content

RadekK

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  227
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

155 Good

1 Follower

About RadekK

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

1,441 profile views
 1. Nie ma takiego minimum (w skali makro). Działa tutaj wyłącznie wypadkowa sił tj. jeśli na ciało nie będą oddziaływać inne siły to pojedyńczy atom ze swoją masą, "przyciągnie" grawitacyjnie inny atom.
 2. Antoni, dziękuję za dobre chęci ale do Nehrybki nie uda mi się dojechać przed wtorkiem, a i przesyłka nie dojdzie... Później wyjeżdżam... Nadal szukam, choć po dzisiejszych testach i łamigłówkach w skręcaniu nieskończonych kombinacji pierścieni i dystansów znalazłem rozwiązanie. Jeśli ktoś ma na zbyciu lub może pożyczyć gotowy T-ring M48-EOS to nadal jestem zainteresowany.
 3. Poszukuję na już złączki M48/0,75 - Canon. Długość toru optycznego ~11mm. W związku z poziomem pilności proszę o oferty z Warszawy lub okolic z opcją odbioru osobistego.
 4. Typowy workflow to: 1) PIPP (centrowanie + crop) 2) Autostakkert (wyrównanie + stacking) 3) Registax (wyostrzanie za pomocą wavelets) Jeśli chcesz stackować klatki z sekwencji dłuższej niż 180s to dodatkowo potrzebujesz WinJupos, żeby wykonać derotację. W przeciwnym razie sam ruch obrotowy planety rozmyje wszystkie zarejestrowane szczegóły.
 5. Korektor sprzedany. Zestaw newton + wyciąg crayforda + lunetka + redukcja za 1300 zł (+przesyłka) Oferta aktualna do 25 czerwca.
 6. A co znaczy według Ciebie naturalny? I co masz na myśli pisząc "spreparowanym"? Rozumiesz mechanizm rejestracji obrazu w paśmie zjonizowanego wodoru i tlenu i jego odwzorowanie w palecie SHO/HST?
 7. Jak to? To jak mapowałeś kolory? Bo w palecie SHO/HST zjonizowany wodór to zielony a nie niebieski.
 8. Nieaktualne. Do zamknięcia
 9. Nie wiem co Ty liczysz @Behlur_Olderys ale przy bin2 skala wynosi 1,26 arcsec/pixel
 10. Wspomniany przeze mnie Atik 460EX ma 4,54 Przejrzyj kamery z podobnym pixelem, zdecyduj czy CCD czy CMOS, porównaj Quantum Efficiency (QE), poziom szumów, obejrzyj zdjęcia na astrobin z różnych kamer i znajdziesz odpowiedź. Ten proces myślowy trzeba przejść samemu, nie ma uniwersalnej odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.