Jump to content

Apex

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  161
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

85 Neutral

About Apex

 • Rank
  Antares
 • Birthday 06/03/1992

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Kosmologia

Recent Profile Visitors

352 profile views
 1. Gratulacje dla wszystkich dotychczasowych laureatów polskiego Apoda. Widać, że forma tygodniowa pozwala utrzymać bardzo wysoki poziom.
 2. Bardzo dobry film, wyłożone jak na tacy wszystko co najciekawsze w tym miesiącu
 3. Takich mini-galaktyczek w okolicy odkryjemy pewnie jeszcze sporo wraz z rozwojem sprzętu. Chciałem poczytać na Wikipedii o tych wszystkich satelitach Drogi Mlecznej, a tam ciekawa grafika z całą Grupą Lokalną i nie tylko bo galaktyki w Rzeźbiarzu to chyba już osobny obszar?
 4. Pierwszy odcinek obejrzany. Wizualnie przypomina nieco Marsjanina. Zdziwiłem się, że nie było górnolotnych przemów przy pierwszym kroku.
 5. Okazuje się, że kometa jest znacznie młodsza niż się wydawało. Zamiast 4,5 mld lat liczy sobie nieco ponad miliard lat. http://phys.org/news/2016-11-comet-67pchuryumov-gerasimenko-younger-previously-thought.html
 6. Wie ktoś jaki jest największy działający obecnie teleskop soczewkowy?
 7. Długi tekst ale dobrze się czyta. Niespecjalnie do tej pory interesowałem się tą gwiazdą ale okazuje się, że ma w zanadrzu dużo niespodzianek. Mam nadzieję, że jednak zostanie kiedyś supernową. Zasługuje na efektowny koniec!
 8. Poznałem tylko najnowszą wersję więc fajnie zobaczyć jak to wyglądało wcześniej. Chyba wersja z 2012 roku najbardziej przypadła mi do gustu
 9. Mógłby ktoś wytłumaczyć wartości, które znajdują się na drzewku podlinkowanym przez sumasa? Domyślam się że to prędkości żeby osiągnąć dany cel?
 10. Piękna! To musi być niesamowity widok na żywo, nawet w małym teleskopie...
 11. Trochę jak nasz Księżyc tylko bardziej wygładzony
 12. Wybaczcie niewiedzę na temat południowego nieba ale to wielkie czerwone (wodorowe?) na powyższym zdjęciu to jeden obiekt?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.