Jump to content

Jazz

Właściciel
 • Content Count

  881
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

495 Good

About Jazz

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Miecze japońskie, astro, motocykle.
 • Sprzęt astronomiczny
  Tylko czasu mi brak...

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, Do sprzedania praktycznie nie używana kamera ZWO ASI183MM Pro (stan sklepowy), 84% QE peak 20,18 Mega pikseli, 15000e full well 1,6e odczytywanego szumu, 256 MB bufor DDR3, piksel 2.4μm. Bardzo dobre chłodzenie! W zestawie 100% wyposażenia sklepowego. Sprzedaję bo to druga moja kamera mono - tylko raz zapięta aby przetestować. Kupuje kamerę kolorową więc ta na giełdę. Cena: 4000zł
 2. Coś w astronomii amatorskiej umarło razem z Januszem. Niech spoczywa w pokoju.
 3. Wyciąg - korektor można wszystko łącznie z korektorem dać za wyciągiem. Będzie spore ramie ale z drugiej strony to jest duży wyciąg - zaleta to możliwości zastosowania złączki do korekcji krzywizn przed korektorem.
 4. Teleskop - nowy wyciąg: - bez obejrzenia teleskopu ciężko coś powiedzieć, trzeba zdjąć wyciąg i zobaczyć jakie ma zakończenia. W teorii tuba kończy się męskim męskim M90 (2,5" wyciągi TS-a mają damski M90 do połączenia z teleskopem - tak doczytałem). Wyciąg 3" ma niestety damski M117 więc masz dwie opcje: - dorobienie nowego zakończenia tuby - M117 męski (najlepsze rozwiązanie) - złączka do wyciągu - męski M117 a w środku damski M90. Wyciąg - korektor: aby było fajnie zrobiłbym tak - złączka podobna do tej https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4008_TS-Optics-50-mm-Extension-Adapter-for-M117x1-thread.html tylko: - od strony wyciągu męski M78 (na zewnątrz) a w środku damski M48, - od strony kamery jak Ci wygodnie nie wiem jaki masz OAG. Dzięki tej złączce korektor będziesz miał w wyciągu (w środku, w draw tube). Niestety gotowej nie znalazałem ale też nadmiernie się nie angażowałem w szukanie :). Za tą złączką wyliczasz sobie normalnie back focus dla korektora. Wszelkie braki odległości wynikające z krótszego wyciągu staraj się niwelować przed wyciągiem np. tym https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4008_TS-Optics-50-mm-Extension-Adapter-for-M117x1-thread.html. Jak masz pytania wal na PW.
 5. Wszystko fajnie tylko pytanie jaki kolega ma wyciąg. Wieszanie kilogramowej kamery na standardowym wyciągu jest słabym pomysłem. To są niestety naczynia połączone a zestaw działa tak dobrze jak jego najsłabszy punkt.
 6. Skrzyżowanie sprzętu ASA z CMOS-em od FLI i miejscówką w Namibii. No humoru to mi nie poprawili :).

   

  1. Krzychoo226

   Krzychoo226

   Super że te kamery ruszają w świat, może przyspieszy to premierę 2020BSI :)

  2. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   niby CMOS, ale kosztujący więcej niż CCD :P

 7. Tomku, dzięki. Info zwrotne zawsze daje nam mozliwość zrozumienia postrzegania danego zachowania/problemu przez innych a to bardzo cenne. Pozdrawiam
 8. Tomek_P, pls rozwiń temat. Jestem ciekaw Twojego punktu widzenia.
 9. W tym wątku dyskutujemy w bardzo waskim gronie - dosłownie paru userów zabrało głos. Część z nas jest powiązana z forum, część związana emocjalnie jeszcze inni mają bardzo silną odsobowość. Poczekajmy na wyniki ankiety bo to będzie obraz tego jak sytuację postrzega społeczność. Forum to nie my tylko setki innych userów. Po wynikach będzie wszystko jasne. Każdy ma prawio zagłosować i wyrazić swoją opinię.
 10. Jak masz pisać w taki sam sposób jak ten za który dostałeś ostrzeżenia to faktycznie lepiej nie. Ostrzeżenia masz od dwóch różnych moderatorów więc o uprzedzeniach raczej nie ma mowy.
 11. wimmer, pełna zgoda, też nie trawię dwulicowych ludzi. Niestety szczerość to bardzo trudna i wymagająca sztuka i ma wiele oblicz. Ludzie bardzo kiepsko znoszą pełną szczerość, dodatkowo większość szczerych ludzi w stosunku do innych źle znosi szczerość w stosunku do siebie (Hamal to nie jest odniesienie do Ciebie). Jak nałożymy na to emocje, etykiety jakie przyklejamy innym, nasz subiektywne postrzeganie tematu czy sztukę oddzielenie zagadnienia/problemu od człowieka to mamy obraz trudnych relacji na forum. Słodko-pierdzące przytakiwanie jest oczywiście słabe ale z milczeniem się nie zgodzę. Jeśli nie potrafię być szczery (nie umiem wyważyć) to lepiej jak pomilczę :). Wracając do meritum, jestem za polepszeniem zasad obowiązujących na forum. Wkurza mnie off-top - a jest wszędzie, nawet na giełdzie. Uważam za nieakceptowalne teksty w stylu: - "to nie będzie działać" - masz dowody?, sprawdziłeś?, udowodnij, - "to nie ma sensu" - dla kogo? - "źle to robisz" - a jak powinno się i dlaczego?. Pisanie czegoś takiego bez wsparcia się dowodami jest słabe - zwłaszcza jak ktoś pisze o swoich doświadczeniach i np. zrobił taką rzecz i działało. Nie twierdzę, że tak jest za każdym razem ale niestety dość często. W mojej ocenie bycie innowatorem na naszym forum to ciężki kawałek chleba. Ciężko mi również przejść obojętnie obok tematu dotyczącego dzielenia się wiedzą. Hasło pt. "ja nie będę się dzielił swoją wiedzą" otwiera mi nóż w kieszeni. Nie mamy do czynienia z geniuszami którzy zmieniają fundamenty tego świata. Nasza wiedza jest pochodną tego co otrzymaliśmy. Obróbka zdjęć wynika z ilości wątków jakie przeczytaliśmy, z tysięcy zdjęć jakie widzieliśmy, rozmów na PW i zlotach. Dopiero na tą wiedzę nakłada się indywidualny styl czy usprawnienia i triki. Bez fundamentu jednak nie byłoby co stylizować i poprawiać. Bez dzielenia się wiedzą nie ma postępu. W temacie wycieczek personalnych , złośliwości/uszczypliwości czy wulgarnego języka chyba wszyscy się zgadzamy. Wydaje mi się, że jeśli popracuje się nad komunikacją i jej jakością to tylko będzie to z pożytkiem dla forum, atmosfery na nim i nas samych.
 12. Być pod południowym niebem w czasie PEŁNI... bezcenne :)

  1. Show previous comments  5 more
  2. ekolog

   ekolog

   ale jak do tego doszło? wsiadłeś do innego samolotu? miała być klasyczna letnia ucieczka od upałów do Norwegii?

  3. robi

   robi

   Współczuje z głębi serca... Gorszy mógłby być tam tylko syf totalny podczas nowiu...  Chociaż, może teraz jest jeszcze gorzej?

  4. Jazz

   Jazz

   No nic, grunt że rodzina zadowolona, chociaż się wysypiam i nie wrócę z urlopu jak zombi:D

 13. Jezu, kiedy to było. Adam gdzie Ty znalazłeś ten film?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.