Jump to content

Jazz

Właściciel
 • Content Count

  890
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

497 Good

About Jazz

 • Rank
  Astropolis.pl/Astromarket.pl
 • Birthday 07/27/1972

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Miecze japońskie, astro, motocykle.
 • Sprzęt astronomiczny
  Tylko czasu mi brak...

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem jak z Gemini ale parę cierniaków jest w PL (np. Mesu). Z tego co słyszałem większość użytkowników zadowolona ale montaż dość "wymagający" w obsłudze - czuły np. na wyważenie.
 2. Korzystajmy z wiedzy zgromadzonej na forum!
 3. Witam, mam nadzieję, że sprostam wyzwaniu :). W najbliższy weekend siadam do pracy tak aby od poniedziałku ruszyć pełna parą. Jeżeli jest kto chętny do współtworzenia i rozwijania tej inicjatywy pls piszcie na PW. Pozdrawiam Jacek
 4. Jeśli kogoś interesuje ta kamera to rozważę każdą rozsądną propozycję.
 5. Cześć, Do sprzedania praktycznie nie używana kamera ZWO ASI183MM Pro (stan sklepowy), 84% QE peak 20,18 Mega pikseli, 15000e full well 1,6e odczytywanego szumu, 256 MB bufor DDR3, piksel 2.4μm. Bardzo dobre chłodzenie! W zestawie 100% wyposażenia sklepowego. Sprzedaję bo to druga moja kamera mono - tylko raz zapięta aby przetestować. Kupuje kamerę kolorową więc ta na giełdę. Cena: 4000zł
 6. Coś w astronomii amatorskiej umarło razem z Januszem. Niech spoczywa w pokoju.
 7. Wyciąg - korektor można wszystko łącznie z korektorem dać za wyciągiem. Będzie spore ramie ale z drugiej strony to jest duży wyciąg - zaleta to możliwości zastosowania złączki do korekcji krzywizn przed korektorem.
 8. Teleskop - nowy wyciąg: - bez obejrzenia teleskopu ciężko coś powiedzieć, trzeba zdjąć wyciąg i zobaczyć jakie ma zakończenia. W teorii tuba kończy się męskim męskim M90 (2,5" wyciągi TS-a mają damski M90 do połączenia z teleskopem - tak doczytałem). Wyciąg 3" ma niestety damski M117 więc masz dwie opcje: - dorobienie nowego zakończenia tuby - M117 męski (najlepsze rozwiązanie) - złączka do wyciągu - męski M117 a w środku damski M90. Wyciąg - korektor: aby było fajnie zrobiłbym tak - złączka podobna do tej https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4008_TS-Optics-50-mm-Extension-Adapter-for-M117x1-thread.html tylko: - od strony wyciągu męski M78 (na zewnątrz) a w środku damski M48, - od strony kamery jak Ci wygodnie nie wiem jaki masz OAG. Dzięki tej złączce korektor będziesz miał w wyciągu (w środku, w draw tube). Niestety gotowej nie znalazałem ale też nadmiernie się nie angażowałem w szukanie :). Za tą złączką wyliczasz sobie normalnie back focus dla korektora. Wszelkie braki odległości wynikające z krótszego wyciągu staraj się niwelować przed wyciągiem np. tym https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4008_TS-Optics-50-mm-Extension-Adapter-for-M117x1-thread.html. Jak masz pytania wal na PW.
 9. Wszystko fajnie tylko pytanie jaki kolega ma wyciąg. Wieszanie kilogramowej kamery na standardowym wyciągu jest słabym pomysłem. To są niestety naczynia połączone a zestaw działa tak dobrze jak jego najsłabszy punkt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.