Jump to content

Torenvalk

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutral

About Torenvalk

 • Rank

 • Birthday 07/11/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd
  Chorzów
 1. Witam, Tak jak w temacie, mam pytanie, czy to jest iryzacja? Zjawisko zaobserwowałam 19 czerwca w południe; dwa tygodnie wcześniej obserwowałam identyczne rozproszenie kolorów, tyle że w górach, i miało to miejsce w godzinach popołudniowych. Wyglądało to jak rozmazana tęcza na chmurze, zaraz pod Słońcem:
 2. Torenvalk

  Tęcza

  Ja zaobserwowałam w zeszłym tygodniu fajną tęczę; były dwie, i ta wyraźniejsza miała dwa łuki nadliczbowe. Pierwszy raz miałam okazję zaobserwować takie zjawisko: Mam pytanie, te łuki nadliczbowe to częste zjawisko? Od czego to zależy? Pierwszy raz spotkałam się z taką potrójną tęczą.
 3. Witam, Mam problem z rozszyfrowaniem zjawiska, które dziś zaobserwowałam na jeziorze. Wyglądało to jak wielka tęczowa plama, było widoczne przez ok. 10-15 minut. Oglądane z poziomu wody, miało intensywniejsze barwy: Na niebie nie zauważyłam w tym czasie żadnych zjawisk, jakąś godzinę później pojawiło się jedynie Słońce Poboczne. Prosze o podpowiedź, co to może być za zjawisko, i czy jest rzadkie? Często jestem nad wodą ale takie coś widziałam po raz pierwszy
 4. A ja mam takie halo z 06.10.2015 sfotografowane w miejscowości Słupsko (woj. śląskie). Tam na górze, to jest łuk styczny? To samo zjawisko parę minut wcześniej; co to jest te pomarańczowe podświetlenie w dolnej części halo? I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia na tym ostatnim zdjęciu, wewnątrz halo widać jakby drugie, mniejsze- zaczyna się zaraz nad tym różowym odblaskiem z aparatu. Wie ktoś może, co to jest?
 5. Też udało mi się dziś zaobserwować ten spektakl na niebie Jestem bardzo początkującą obserwatorką, więc proszę o pomoc w ustaleniu, jakie zjawiska udało mi się zobaczyć: Jest halo 22 stopniowe i dwa słońca poboczne. Tam na górze halo, to jest łuk styczny, a nad nim łuk Parry'ego? Tu trochę pod innym kątem; ta linia łącząca słońca poboczne to jest krąg parheliczny? Przez kilka minut tworzył zamknięty pierścień wokół całego horyzontu (akurat miałam szczęście, bo byłam w otwartym terenie i w dodatku na górce, więc nic nie zasłaniało )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.